Zdrowie

Jak zadbać o właściwą atmosferę podczas treningu jogi?

Joga cieszy się w Polsce coraz większą popularnością. Pozwala ona nie tylko wytrenować swoje ciało, lecz również spojrzeć wgłąb siebie, poznając lepiej swoją duszę. Treningi jogi nie wymagają posiadania odpowiedniej kondycji, lecz jedynie właściwego przygotowania. Nie możemy zapomnieć o macie czy właściwym stroju, lecz niemałą rolę odgrywają również kadzidła zapachowe.

Dlaczego kadzidła zapachowe są tak istotnym elementem przygotowań?

W jodze musimy założyć, że nasze ciało i nasza dusza ściśle ze sobą współpracują. Dlatego też, odbierając pewne zapachy, mięśnie mogą się rozluźniać bądź napinać, przez co nasze ciało albo pracuje efektywniej, albo też zaczyna odmawiać współpracy. Warto pamiętać, że miłe zapachy przywołują też miłe wspomnienia – kadzidła zapachowe pozwalają przenieść się mentalnie w miejsca, które kojarzą nam się ze spokojem i relaksem, co pozytywnie wpływa nasz trening. W jodze nie chodzi o to, aby mechanicznie wykonywać kolejne ćwiczenia, lecz by ćwiczyć samym sobą, w czym pomagają między innymi kadzidła zapachowe.

Jakie zapachy wybierać?

Wybór konkretnych kadzideł zapachowych pozostaje kwestią indywidualną. Każdy z nas preferuje bowiem inne zapachy, które pozwalają się rozluźnić i przenieść do innego świata, przynajmniej mentalnie. Warto jednak zwrócić uwagę na bardzo ważną kwestię, a mianowicie na jakość kadzideł zapachowych. Możemy je zakupić w różnego typu sklepach, jednak ich aromat często pozostawia wiele do życzenia, zwłaszcza jeśli chodzi o tańsze produkty. Pamiętajmy, aby w kadzidła zapachowe zaopatrywać się wyłącznie w sklepach, które dostarczają nam różnego rodzaju sprzęt i akcesoria do jogi. Dzięki temu unikniemy klasycznego efektu bólu głowy, który bardzo często pojawia się, gdy wdychamy zapachy wątpliwej jakości. Trening jogi ma być dla nas przyjemnością i sposobem na poznanie siebie, a nie walką z uporczywymi zapachami, dlatego też wybieramy najwyższej klasy kadzidełka zapachowe.

Nie tylko do jogi

Kadzidła zapachowe sprawdzają się nie tylko w przypadku, gdy praktykujemy jogę. Coraz więcej osób wybiera je również do medytacji, która pozwala skupić się na ważnych kwestiach i spojrzeć wgłąb swojej duszy. Do medytacji – podobnie jak do treningu jogi – należy się odpowiednio przygotować. W tym celu warto zakupić różnorodne kadzidełka zapachowe, dzięki którym uda nam się osiągnąć właściwe skupienie. Ponadto, zapach kadzidła wypełni całe pomieszczenie, wprowadzając do niego aurę tajemniczości i spokoju, która pozostanie także po zakończeniu medytacji.

Shares: