Lifestyle

Jak wysyłać paczki z Anglii do Polski?

Podobno sprawa z paczkami jest prosta: jeśli ma być tanio i szybko, to nie będzie dobrze, jeśli ma być szybko i dobrze, to nie będzie tanio, a jeżeli ma być dobrze i tanio, to nie będzie szybko. Wysyłka paczek do Polski z Anglii może wydawać się łatwym zadaniem, w rzeczywistości jednak znalezienie takiego systemu, który zadziała najlepiej i dzięki któremu paczka dotrze do adresata w całości, nie jest najłatwiejszym zadaniem.

Na co zatem zwrócić uwagę, przygotowując przesyłki do Polski do wysyłki? Jakich sposobów użyć, by paczka dotarła na miejsce cała i zdrowa? Jak wskazują specjaliści z firmy Euro-Paka.pl, klucz tkwi w wyborze odpowiedniego, sprawdzonego i polecanego rozwiązania i kuriera, który może cieszyć się dobrą opinią wśród klientów. Jeżeli wybierzemy takiego usługodawcę, a dodatkowo odpowiednio przygotujemy paczkę, możemy cieszyć się szybką i bezpieczną dostawą. 

Łatwość obsługi

Mimo tego, że wielu Polaków za granicę wyjechało już nawet piętnaście lat temu, nadal preferują oni wybór polskich usług i jeżeli mogą zdecydować, to udadzą się do polskich firm, by mieć pewność obsługi w ojczystym języku. Pozwala to ominąć wiele problemów komunikacyjnych, tym bardziej, jeżeli dana osoba ma problemy z językiem angielskim lub niektórymi terminami. Coraz popularniejsze stają się także rozwiązania i kalkulatory online, które pozwalają szybko obliczyć cenę i przeczytać warunki usługi przed jej zamówieniem. Dzięki wykorzystaniu takiego kalkulatora, nie tylko możemy uniknąć przykrych niespodzianek przy wycenie po przyniesieniu paczki do lokalu, ale i nieco zoptymalizować ewentualne wymiary przesyłki (może okazać się, że spakowanie zawartości w inny sposób pozwoli zaoszczędzić kilkanaście złotych) i przygotować się na wydatek określonego rzędu. 

Obsługa ma znaczenie nie tylko przed zamówieniem, ale i w jego trakcie, szczególnie, jeżeli wymiary paczki są niestandardowe lub sama przesyłka jest ciężka. Warto wybrać takiego kuriera, który zapewni bezpośredni odbiór od nadawcy, bez fatygowania klienta do najbliższego oddziału i bez narażania na dodatkowe koszty transportu.

Szybkość wysyłki 

Istnieją naprawdę tanie rozwiązania, które pozwalają nadać paczkę stosunkowo szybko, jednak sama wysyłka trwa zdecydowanie dłużej. Związane jest to na przykład z jedynie jednym wyjazdem przewozu w tygodniu. Jeżeli taki wyjazd ustalony jest na każdy wtorek, a my nadajemy paczkę w środę, to wtedy często trzeba czekać cały, dodatkowy tydzień. To nie tylko strata czasu, ale często także pokrzyżowanie planów. 

Bezpieczeństwo przesyłki

Paczki z Polski lub przesyłki do Polski powinny być dostarczane nie tylko szybko, ale i bezpiecznie. Wybierając kuriera, zwróć uwagę na to, czy odpowiednio zabezpiecza przesyłkę i czy oferuje ubezpieczenie w jej cenie. Dodatkowo, warto by oferował on opcję śledzenia przesyłki w czasie rzeczywistym. Dzięki tym informacjom, możesz być dużo spokojniejszy o los swojej paczki. Na szczęście, podawanie numeru listu przewozowego staje się coraz popularniejszą praktyką. 

Szybkość, wygoda i bezpieczeństwo to najważniejsze czynniki, jakie trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze idealnego kuriera dla wysyłki paczki do Polski. Musimy pamiętać, że taka paczka ma przed sobą naprawdę długą drogę do przebycia, dlatego warto zapewnić jej swoistą opiekę sprawdzonego i odpowiedzialnego kuriera. Jeżeli dodatkowo takie usługi są oferowane w rozsądnej cenie, pozostaje nam się tylko cieszyć i szykować przesyłkę!

 

Shares: