Lifestyle

Cztery rozwiązania, których nauczyliśmy się w czasie pandemii i… polubiliśmy je

Pandemia koronawirusa niewątpliwie wpłynęła na podejmowane przez nas aktywności i decyzje. Zatrzymała nas w domach i zmusiła do izolacji. W trosce o bezpieczeństwo własne i bliskich oraz z powodu wprowadzonych obostrzeń jesteśmy zmuszeni do zmiany naszych nawyków. Czy ta trudna sytuacja coś w nas zmieniła? Okazuje się, że wiele spraw nauczyliśmy się załatwiać online. Dzięki temu unikamy bezpośredniego kontaktu z innymi, oszczędzamy czas i pieniądze. Poznaj cztery rzeczy, które w trakcie pandemii zyskały na popularności a my… polubiliśmy je i zapewne pozostaną z nami na dłużej.

Zakupy przez internet

Prawie każdy z nas już przed pandemią dokonywał zakupów online. Najczęściej decydowaliśmy się na zakup odzieży, dodatków, książek czy płyt. Teraz w sieci kupujemy jeszcze więcej. Coraz częściej decydujemy się również dokonywać za pośrednictwem internetu zakupów spożywczych. Dużym plusem tego typu rozwiązania jest spora oszczędność czasu i wygoda. Nie musimy stać w długiej kolejce do kasy, przedzierać się przez tłum klientów czy pokonywać niekończący się labirynt sklepowych alejek. Zakupy zostają dostarczone tuż przed nasze drzwi, dzięki czemu nie musimy również dźwigać ciężkich toreb. Zakupy dokonywane w ten sposób są również bardziej ekonomiczne – łatwiej nam porównać cenę danego artykułu w kilku sklepach i dokonać najlepszego wyboru.

Sprawy urzędowe załatwiane online

Obecnie niemal wszystkie sprawy urzędowe jesteśmy w stanie załatwić przez internet. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, gdyż bez wychodzenia z domu możemy na przykład złożyć deklarację PIT Online 2021. Oszczędzamy mnóstwo czasu, unikamy kolejek, a cały proces przebiega bardzo sprawnie. Wystarczy pobrać dedykowany do tego celu program i samodzielnie rozliczyć się z podatku dochodowego. Obsługa programu jest bardzo prosta i intuicyjna. Tuż po przesłaniu deklaracji otrzymujemy UPO, czyli Urzędowe Poświadczenie Odbioru. Kolejnym plusem tego rozwiązania jest to, że im szybciej dokonamy rozliczenia, tym szybciej otrzymamy zwrot podatku.

Usługi VOD

Pandemia sprawiła, że dostęp do tradycyjnych sal kinowych jest znacznie utrudniony. Nie musimy jednak rezygnować z wieczornego relaksu przy dobrym filmie. Miesięczna subskrypcja platform VOD, takich jak Netflix czy HBO Go, kosztuje mniej więcej tyle samo co jednorazowy bilet wstępu do kina. W tej cenie otrzymujemy nieograniczony dostęp do szerokiej oferty filmów, seriali czy dokumentów. Portale tego typu to swoboda i elastyczność. Sami decydujemy, co i kiedy oglądamy. Co więcej, nie musimy podpisywać długoterminowych umów.

Najpopularniejsze obecnie serwisy VOD to:

  • Netflix,
  • HBO Go,
  • Showmax,
  • Amazon Prime Video,
  • Player,
  • Ipla.

Warto zapoznać się z ich ofertą i wybrać ten, który najbardziej będzie nam odpowiadał. 

Rezerwacja leków za pośrednictwem strony internetowej

Dzięki sieci jesteśmy w stanie sprawdzić dostępność leku i zarezerwować go. Specjalnie dedykowane do tego strony określają naszą lokalizację, a następnie informują, w której aptece szukany przez nas lek jest dostępny. Jedno kliknięcie myszki wystarczy, żeby zarezerwować lek. Cały proces zajmuje kilka minut, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoszczędzić mnóstwo czasu.

Shares: