Dom

Jak wybrać oświetlenie do wnętrza w stylu skandynawskim?

Styl skandynawski cieszy się bardzo dużą popularnością. Prosty i oszczędny w formie, ale jednocześnie bardzo przytulny. Dla wielu osób to idealne połączenie. Pomieszczenia urządzone w skandynawskim stylu są niezwykle jasne, proste i funkcjonalne. Jakie są cechy charakterystyczne stylu skandynawskiego? Jaka kolorystyka panuje w takich wnętrzach? Jakie oświetlenie wybrać do wnętrza w stylu skandynawskim? Poznaj odpowiedzi na nurtujące Cię pytania!

Styl skandynawski – czym się charakteryzuje?

Zdecydowanie można powiedzieć, że styl skandynawski na stałe zagościł w wielu domach. Z pewnością skradł serca tych, które cenią prostotę, funkcjonalność, ale także lubią bardzo przytulne wnętrza. Pomieszczenia urządzone w stylu skandynawskim są przede wszystkim jasne i przestronne. To cechy charakterystyczne omawianego stylu.

lampa podłogowa

Kolorystyka w skandynawskich wnętrzach

W stylu skandynawskim dominują stonowane i jasne barwy: biel, szarość, a także nieco brązu. To właśnie ostatni z wymienionych kolorów sprawia, że wnętrza stają się bardzo przytulne. Dodatki powinny być w pastelowych kolorach. Jeśli zdecydujesz się na urządzenie mieszkania w stylu skandynawskim, postaw na białe ściany, proste formy oraz drewno. To najlepszy przepis na stworzenie przejrzystej i jednocześnie przytulnej przestrzeni.

lampy stojące

Zdarza się, że w takich przestrzeniach pojawia się jeden przedmiot kontrastujący z resztą wystroju. Geometryczne wzory i kontrastowe kolory dodatków to cechy charakterystyczne stylu skandynawskiego. Dodatki powinny być jak najbardziej zróżnicowane. Wtedy będą stanowiły ciekawe uzupełnienie surowego wnętrza. Choć oczywiście warto w sprawie dodatków zachować umiar.

We wnętrzach w stylu skandynawskim oprócz wcześniej wspomnianego drewna, pojawiają się inne naturalne materiały, takiej jak len i bawełna. Miękkie poduszki i koce to obowiązkowy element wystroju wnętrza. Te drobne dodatki sprawią, że będzie ono bardzo przytulne.

kinkiety

Oświetlenie w stylu skandynawskim

We wnętrzach w stylu skandynawskim ogromne znaczenie ma także odpowiednie oświetlenie. Jeśli chcesz stworzyć przytulne pomieszczenie, w którym będziesz mógł się zrelaksować i spędzić czas z rodziną – klimatyczne lampy to obowiązkowy element.

kinkiety

Lampy podłogowe

Lampy podłogowe to oświetlenie dodatkowe, które zdecydowanie może sprawić, że pomieszczenie stanie się jeszcze bardziej przytulne i klimatyczne. Jeśli wybierzesz ciekawą i praktyczną lampę podłogową, taką jak Pure Floor White z kolekcji sklepu Aldex, możesz mieć pewność, że strefa relaksu w Twoim salonie będzie ulubionym miejscem każdego domownika.

kinkiet

Lamy ścienne

Szukasz ciekawego oświetlenia ściennego, które będzie pasowało do skandynawskiego stylu? Możesz zdecydować się na oryginalny kinkiet Ball Wall Brass. To zachwycająca i dająca mnóstwo światła lampa, która może stać się idealnym dodatkiem w sypialni.

Styl skandynawski ma wielu miłośników. Wnętrza urządzone w skandynawskim stylu są przestronne, bardzo jasne i niesamowicie przytulne. Z pewnością zgodzisz się z tym, że to idealne połączenie. Poznaj ofertę sklepu internetowego Aldex i wybierz piękne oświetlenie do wnętrza swojego domu!

Shares: