Motoryzacja

Jak wybrać dobrą ładowarkę do roweru elektrycznego?

Rower elektryczny jest w obecnych czasach bardzo przydatnym pojazdem, który ułatwia nam pokonywanie dłuższych dystansów i wzniesień bez większego wysiłku. Ułatwia również życie osobom, które są starsze i nie mają już tyle siły, aby każdego dnia podjeżdżać pod większe górki czy wracać do domu ze sklepu z dużymi zakupami. Przy wyborze konkretnego modelu dla odpowiedniej osoby warto zwrócić uwagę na wiele różnych elementów, ale także na dodatkowe wyposażenie takie jak ładowarka do roweru elektrycznego.

​Na co zwrócić uwagę przy wyborze ładowarki do roweru elektrycznego?

Przy zakupie konkretnej ładowarki do roweru elektrycznego, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów. Przede wszystkim ważna jest sama długość kabla zarówno sieciowego, jak i do podłączenia roweru z baterią. Najlepiej jest wybrać sprzęt z nieco dłuższym kablem, dzięki czemu nie będzie żadnego problemu przy dojściu do gniazdka. Ładowarka do roweru elektrycznego powinna mieć również automatyczne odcięcie prądu, kiedy już akumulator zostanie w pełni naładowany.

Na rynku znajdziemy także modele solarne, które można ładować w dowolnym miejscu, gdzie mamy dostęp do słońca. Jest to innowacyjne rozwiązanie dla osób często podróżujących po terenach, gdzie nie ma prądu.

Możemy także spotkać baterie w rowerach elektrycznych, które mają wbudowane wejście USB. Można więc podłączyć do takiego sprzętu rozładowany telefon czy inne urządzenie i je szybko podładować.

​Który model ładowarki do roweru elektrycznego kupić?

Ładowarka do roweru elektrycznego musi być także dopasowana pod względem napięcia elektrycznego w rowerze. Producenci oferują modele o napięciach 24 V, 36 V i 48 V.

Nie można podłączyć ładowarki o napięciu 36 V do roweru elektrycznego 48 V i odwrotnie. Każdy akumulator w rowerze musi być dobrze dopasowany do ładowarki. Tylko wtedy wszystko będzie odpowiednio działać, a rower będzie szybko naładowany.

Oba elementy muszą być spójne, dlatego warto zdecydować się na zakup jednego i drugiego produktu od tego samego producenta. Otrzymamy w ten sposób gwarancję użytkowania na wiele lat, a w razie jakichkolwiek problemów, usterek czy uszkodzeń będziemy mogli skorzystać z profesjonalnego serwisu.

Żeby jak najdłużej korzystać z możliwości roweru elektrycznego, należy o niego właściwie dbać. Trzeba więc unikać całkowitego rozładowania akumulatora, nie przechowywać roweru w zbyt mroźnych czy gorących warunkach, a także nie dopuszczać do zbyt niskiego poziomu baterii.

Shares: