DomZakupy

Jak stworzyć idealny poranek, który sprawi, że będziesz mieć wspaniały dzień?

Czy wstajesz lewą nogą, a każdy poranek jest dla Ciebie męczarnią? Przyczyny mogą być znacznie głębsze, niż sam przyznajesz. Jak lepiej wstawać i czuć się świetnie przez cały dzień?

Jak się czujesz rano?

Czy kiedykolwiek zadawałeś sobie pytanie, dlaczego po przebudzeniu czujesz się chory? Jakie są Twoje uczucia? Czy przyczyną twojego niezadowolenia jest bezsenność, czy może obawa przed tym, co wydarzy się następnego dnia?

Spróbuj sam przeanalizować swoje uczucia. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, warto skorzystać z pomocy specjalisty, który zada odpowiednie pytania i wspólnie z Tobą odkryje przyczynę.

Jak wiele osób czuje się rano, jakie są tego przyczyny?

⦁ Senność i zmęczenie – przyczyną jest brak snu
⦁ Stres i zmartwienia – problemy osobiste, np. finansowe
⦁ Niechęć do następnego dnia – źle wybrana praca, wewnętrzna pustka

Jak poprawić jakość snu?

Jeśli rano czujesz się senny i zmęczony, prawdopodobną przyczyną jest brak snu lub sen niskiej jakości.
Na sen należy przeznaczyć około ośmiu godzin dziennie. Staraj się zasypiać o tej samej godzinie każdego dnia i wstawać o tej samej godzinie każdego dnia. Nie ma znaczenia, czy jest to dzień powszedni, święto, weekend czy urlop. Regularny rytm życia jest bardzo ważny.

Skup się na innych aspektach, które są integralną częścią jakości snu. Czy masz stabilne i przestronne łóżko z wysokimi materacami, które zapewniają równomierne podparcie dla ciała? Obwisły materac może powodować poranne uczucie rozbicia.

Jakie inne kroki pomogą Ci lepiej spać?

⦁ Co najmniej na godzinę przed zaśnięciem odłóż telefon komórkowy i wyłącz telewizor, nie patrz na żaden ekran.
⦁ Nie należy jeść co najmniej dwie godziny przed pójściem spać.
⦁ Unikać wysiłku fizycznego, sauny i innych forsownych zajęć tuż przed snem.
⦁ W razie potrzeby należy zamknąć okna, aby nie przeszkadzał nam księżyc w pełni lub oświetlenie zewnętrzne.

Jak radzić sobie z porannym stresem?

Stres jest wielkim wrogiem snu i czuwania. Jeśli pierwsza myśl, z jaką się budzisz, jest pełna zmartwień i stresu, to znaczy, że masz problemy, które musisz jak najszybciej rozwiązać. Mogą to być problemy finansowe, stresująca praca, agresywny partner itp.
Podejmij niezbędne decyzje, które pomogą Ci uporać się z obecną sytuacją. Poprawi się zarówno jakość snu, jak i porannego budzenia się.

Czy nie cieszysz się na następny dzień?

Nie czujesz się zestresowany rano, ale nie masz powodu, by wstać z łóżka? Jeśli jesteś trochę znudzony życiem, musisz znaleźć sposób na zmianę tej sytuacji. Często jest to jeszcze trudniejsze, ponieważ – w przeciwieństwie do poprzedniego punktu – nie ma wyraźnego problemu, który można jednoznacznie zidentyfikować i rozwiązać. Nawet ludzie dobrze sytuowani, którzy spełnili wszystkie swoje marzenia i nie mają innego celu w życiu, mogą odczuwać niechęć do życia. Dlatego w takich przypadkach warto skorzystać z usług eksperta, który wskaże właściwą drogę. Musisz znaleźć nowe hobby, przyjaciół lub nową, samorealizującą się misję w życiu.

Shares: