Uroda

Jak przygotować swoją skórę na jesień?

Gdy na drzewach pojawiają się pierwsze żółte liście i chętniej zaczynamy sięgać po ciepłe swetry i kurtki, to niewątpliwy znak, że za chwilę jesień zapanuje na dobre. Nasza skóra wymaga więc pilnej uwagi, bo by dobrze zniosła kapryśną jesienną aurę, musi być dobrze zregenerowana po sezonie letnim oraz zabezpieczona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Sprawdź, jak przygotować skórę do jesieni.

Letnie temperatury powietrza, duża dawka słonecznych promieni ultrafioletowych oraz wiatr i słona woda mają niestety negatywny wpływ na naszą cerę. Ta po wakacjach często jest przesuszona i znacznie mniej elastyczna, a gdzieniegdzie z pewnością pojawiły się przebarwienia i nowe zmarszczki. Jeśli nie zadbamy o skórę natychmiast, to jesień jeszcze pogorszy jej stan, a wygląd buzi będzie pozostawiał wiele do życzenia. Nie ma więc na co czekać, trzeba rozpocząć działanie, które warto podzielić na trzy etapy: regeneracja, nawilżanie oraz odżywianie i zabezpieczenie skóry przed jesiennym chłodem, wiatrem i deszczem. Nie martw się jednak, w tym działaniu nie będziesz sama. Na każdym etapie możesz liczyć na znane marki takie jak np. Avon. Zatem do dzieła.

Przygotuj skórę na jesień – zacznij od regeneracji

Regeneracja skóry po wakacjach powinna przede wszystkim rozpocząć się od bardzo starannego jej oczyszczenia i usunięcia martwych komórek naskórka. Latem zwykle ograniczamy się do delikatnych peelingów skóry, tak by nie pozbawiać jej naturalnej ochrony przed nadmiarem promieni słonecznych. Natomiast gdy tylko słońce przestanie tak mocno operować, warto przyłożyć się do usunięcia wierzchnich warstw naskórka, bo w ten sposób pomożemy skórze w autoregeneracji i ułatwimy jej wchłanianie składników aktywnych, wspierających odbudowę prawidłowej struktury skóry oraz przywrócenie jej prawidłowego poziomu nawilżenia.

Sięgnijmy zatem po odpowiedni dla naszej skóry peeling. Jeśli masz cerę suchą, delikatną i bardzo wrażliwą wybierz kosmetyk enzymatyczny, który rozpuści martwe komórki naskórka. Gdy twoja cera jest tłusta lub mieszana, zdecyduj się na drobno- lub średnioziarnisty peeling usuwający mechanicznie niepotrzebne komórki naskórka. Możesz też skorzystać z zabiegów oferowanych przez gabinety kosmetyczne. Szczególnie polecane są zabiegi mikrodermabrazji lub te, w których do złuszczania naskórka wykorzystuje się kwasy owocowe.

Nie daj się zaskoczyć jesieni – nawilżaj skórę

Obojętnie jaki typ skóry dominuje na twojej twarzy, każdy wymaga nawilżania i jeszcze raz nawilżania. Po sezonie letnim skóra potrzebuje go jeszcze bardziej. I o ile cera sucha i normalna zwykle nie budzą wątpliwości, to niektórzy uważają, że tłusta skóra wcale nie musi być tak nawilżana. To z gruntu błędne przekonanie, bo często cera tłusta formuje się jako swego rodzaju odpowiedź skóry na niedostateczny poziom nawilżenia. Zatem by normować pracę gruczołów łojowych, trzeba nawilżać także tłustą skórę.

Do nawilżenia wybieraj preparaty kosmetyczne zawierające takie składniki jak na przykład kwas hialuronowy, masło shea, allantoina czy d-panthenol. Pamiętaj także, że musisz nawadniać całe ciało, wypijając odpowiednią ilość wody każdego dnia.

Poprawiaj kondycję cery – postaw na odżywianie i zabezpieczanie skóry

Oczyszczanie i nawilżanie to znakomity wstęp do kolejnego etapu przygotowania skóry na nadejście jesieni. Tak zadbana skóra z łatwością wchłonie niezbędne, cenne składniki preparatów kosmetycznych, które zapewnią jej właściwy poziom odżywienia. Sięgnij po kremy odżywcze bogate w witaminy A, E i C. Świetnie sprawdzi się kolagenowe serum czy też krem z koenzymem Q10. Dobrze nawilżona i odżywiona skóra znacznie lepiej zniesie jesienną aurę.

Pamiętaj jednak, że jesień za oknem nie zwalnia nas z chronienia skóry przed nadmiarem promieni słońca, bo te mogą być silne także o tej porze roku. Stosuj więc nadal kremy z filtrami, ale te nie muszą być już tak silne jak latem.

 

Shares: