Lifestyle

Jak bezpiecznie przechowywać broń?

Otrzymanie w Polsce pozwolenia na broń, wbrew temu co wydaje się większości społeczeństwa, wcale nie jest takie skomplikowane. Setki tysięcy osób posiadają pozwolenie na broń myśliwską lub sportową, a nawet uzyskanie glejtu na broń krótką nie jest aż takie skomplikowane. Wystarczy uiszczenie opłaty i wykazanie, że mieszka się w okolicy, w której może być ona potrzebna do samoobrony. Trzeba się także wykazać nieposzlakowaną opinią i niekaralnością. Tylko tyle potrzeba, by cieszyć się własnym egzemplarzem broni palnej i spać spokojnie, nie bojąc się o bezpieczeństwo swojej rodziny. Jednak pistolet czy strzelbę trzeba bezpiecznie przechowywać, więc warto przejrzeć dostępne na rynku szafy na broń.

Pamiętaj o bezpieczeństwie rodziny

Szafa na broń, to gwarancja, że nic nie stanie się członkom rodziny, którzy mogą nie być obeznani z bezpiecznym obchodzeniem się z bronią palną. W szczególności trzeba mieć na uwadze dobro najmłodszych, które mogą wykorzystać sportowy karabinek czy pistolet gładkolufowy do zabawy, co może się skończyć tragicznie. Natomiast nastolatki miewają przecież różne szalone pomysły i mogą zechcieć pochwalić się przyjaciołom. Nie dopuśćmy do tego i zawsze stawiajmy na maksymalną ochronę.

Profesjonalne szafy na broń S1 wyposażone są w zamek szyfrowy. Jeżeli posiadamy broń krótką, możemy zresztą kupić także sejf. Dostępne są także modele na klucz, lecz w takiej sytuacji musimy szczególnie uważać na to, byśmy jedynie my mieli dostęp do kluczy. To trudne i lepiej postawić jednak na szyfrowanie, które nie generuje takich problemów i zwalnia nas z odpowiedzialności za ciągłe pilnowanie dostępu do naszej broni.

Złodzieje nigdy nie śpią

I mogą pojawić się w naszym domu również, kiedy akurat jesteśmy z rodziną na urlopie. Wtedy użycie profesjonalnej szafy na broń uchroni ją przed kradzieżą, a nas przed koniecznością tłumaczenia się na komisariacie z jej utraty. Możemy w takiej sytuacji nawet stracić licencję, zabezpieczmy więc broń naprawdę porządnie. Szafa powinna być przyśrubowana do podłoża i do ścian, by jak najlepiej ochronić swoją zawartość przed wszelkimi niepożądanymi działaniami. Złodziej z pewnością się nią zainteresuje, ale jeżeli będzie prawidłowo zabezpieczona, to raczej odpuści niż zmarnuje cenny czas na dostanie się do niej.

Należy zawsze pamiętać, że szafa na broń, to konieczność, kiedy decydujemy się już na posiadanie broni palnej. Możemy taką szafę ustawić w bezpośredniej bliskości łóżka, by w razie włamania móc natychmiast zareagować, ale ustawmy ją, a nie dajmy się ponieść pokusie, by trzymać broń luzem i na widoku.

Shares: