Zdrowie

Irygator do zębów – jaki wybrać?

Dokładne czyszczenie zębów i dziąseł jest bardzo ważne. Warto postawić na dobry irygator do zębów, aby bez problemu dotrzeć nawet do trudnodostępnych miejsc. Na co zwrócić uwagę wybierając urządzenie? Poniżej znajdziesz kilka wskazówek.

Irygator do zębów – postaw na jakość

Jaki irygator do zębów wybrać? Urządzenie powinno być wykonane solidnie i zapewniać wygodne użytkowanie. Taki irygator do zębów można znaleźć jedynie w ofercie uznanej marki. Warto z niej skorzystać, aby mieć pewność, że produkt posłuży dobrze przez długi czas. Irygator dobrej jakości:

 • Zapewnia długi czas pracy na jednym ładowaniu w przypadku urządzenia bezprzewodowego,
 • Ma kilka programów pracy,
 • Jest poręczny, umożliwia sprawne oczyszczenie jamy ustnej,
 • Oferuje duży zakres ciśnienia,
 • Budowa dyszy umożliwia precyzyjne kierowanie strumienia.

Regularne czyszczenie zębów dobrym irygatorem to ochrona przed próchnicą i ograniczenie odkładania się kamienia nazębnego. Dzięki irygacji stan dziąseł poprawi się, a oddech będzie odświeżony.

Irygator stacjonarny – kiedy się sprawdzi?

Zarówno irygator bezprzewodowy, jak i stacjonarny ma wiele zalet. Jakie urządzenie wybrać? Warto poznać największe zalety tych dwóch opcji, aby ułatwić sobie podjęcie decyzji. Pamiętaj, że najważniejsze jest zaspokojenie indywidualnych potrzeb.

Irygator stacjonarny sprawdzi się szczególnie dobrze, jeśli poszukujesz urządzenia do użytku domowego. Takie urządzenie może być używane przez całą rodzinę, wystarczy zadbać o odpowiednie końcówki. Aby irygator do zębów spełnił swoje zadanie podczas codziennej pielęgnacji, trzeba zwrócić uwagę na:

 • Programy pracy – urządzenie powinno umożliwiać codzienne czyszczenie oraz masaż dziąseł. Im więcej rodzajów irygacji tym lepiej.
 • Pojemność zbiornika na wodę – 600 ml to dobry wybór. Dzięki dużej pojemności czyszczenie jamy ustnej będzie wygodne.
 • Rączka irygatora – powinna być lekka i dobrze układać się w ręce.
 • Przewód – długi umożliwia łatwe i wygodne operowanie rączką urządzenia.
 • Ciśnienie strumienia wody – szeroki zakres ciśnienia pozwala lepiej dopasować moc czyszczenia do potrzeb jamy ustnej.

Dobry irygator do zębów powinien mieć w zestawie kilka różnych końcówek. Na co dzień przyda się standardowa oraz do języka. Niektóre zestawy zawierają także końcówki do aparatów ortodontycznych i kieszonek dziąsłowych.

Irygator bezprzewodowy – na podróże małe i duże

Urządzenie bezprzewodowe do irygacji to dobry wybór na wyjazdy. Taki irygator sprawdzi się świetnie zarówno podczas podróży wakacyjnej, jak i służbowej. Jeśli potrzebujesz takiego urządzenia, szczególną uwagę podczas zakupu zwróć na:

 • Zakres ciśnienia wody – powinien być duży, aby umożliwić pielęgnację dostosowaną do potrzeb dziąseł i zębów.
 • Programy pracy – im więcej, tym lepiej. Dzięki nim można kompleksowo zadbać o czystość jamy ustnej podczas podróży.
 • Pojemność zbiornika na wodę – irygator bezprzewodowy nie powinien zajmować dużo miejsca. 150 ml to dobra pojemność.
 • Kształt – irygator bezprzewodowy powinien być ergonomiczny. Ma to znaczenie dla wygody podczas irygacji.

Najlepsze modele mogą być używane nawet przez kilkanaście dni na jednym ładowaniu. Kluczem do sukcesu jest mocny akumulator, na przykład litowo-jonowy.

Gdzie kupić dobry irygator do zębów?

Irygator stacjonarny, czy bezprzewodowy? Niezależnie od tego, jaki model jest Ci potrzebny, postaw na sprawdzoną ofertę. Dobry irygator do zębów znajdziesz w ofercie doświadczonej i zaufanej marki. Warto sprawdzić opcję internetową. W sklepach online dostępna jest szeroka gama produktów. Znajdziesz tam irygator stacjonarny lub bezprzewodowy dopasowany do potrzeb.

Ważną zaletą oferty internetowej są opisy produktów. Można znaleźć w nich informacje na temat końcówek irygatora, pojemności zbiornika, trybów czyszczenia,  budowy dyszy. Dzięki temu wybranie odpowiedniego urządzenia to żaden problem.

Modele dobrej jakości znajdziesz w ofercie SEYSSO. Jest to polska marka szczoteczek elektrycznych i produktów służących do pielęgnacji jamy ustnej. Irygator stacjonarny, bezprzewodowy, końcówki do urządzeń to nie wszystko, co znajdziesz w ofercie. Dostępne są także szczoteczki soniczne, modele manualne i wiele innych produktów do higieny jamy ustnej. Chcesz skutecznie zadbać o stan zębów i dziąseł? Postaw na sprawdzoną ofertę, a na pewno nie pożałujesz.

Shares: