Dzieci

Ile kosztuje elektroniczna niania – co potrafi

Elektroniczna niania to rozwiązanie, po które sięga coraz więcej rodziców. To bowiem niezwykle przydatny gadżet, które wspiera codzienną opiekę nad dzieckiem od jego narodzin aż po późny wiek niemowlęcy. Czym jest elektroniczna niania, jak działa i ile kosztuje?

Czym jest elektroniczna niania

To nic innego jak niewielkich rozmiarów urządzenie składające się z nadajnika i odbiornika, którego głównym celem jest monitorowanie dziecka podczas snu lub gdy jest pozostawione w łóżeczku bez obecności opiekuna w pokoju.

W najprostszej formie elektroniczna niania posiada funkcję przekazywania obrazu  oraz dźwięku z kamery umieszczonej przy łóżeczku dziecka do odbiornika, który mają rodzice lub opiekunowie. Za pomocą odbiornika mogą oni więc widzieć, co dziecko robi oraz słyszeć wszelkie dźwięki, na przykład wówczas, gdy maluszek przebudzi się ze snu –  wszystko w czasie rzeczywistym, dzięki czemu rodzice mogą od razu zareagować.

Zalety korzystania z pomocy elektronicznej niani

Niewątpliwą zaletą tego rodzaju urządzeń jest komfort i wygoda. Możemy bowiem pozostawić dziecko w pokoju i wyjść do drugiego, mając go cały czas na oku. To niezwykle przydatne w sytuacji, gdy posiadamy duży dom, a sypialnia maluszka znajduje się w dużej odległości od kuchni czy łazienki. Jeśli maluszek spokojnie śpi, aby go nie budzić, wystarczy uruchomić nadajnik i wyjść z jego pokoiku bez obaw, że nie zobaczymy lub nie usłyszymy, że się obudził.

Takie akcesorium okazuje się świetnym rozwiązaniem w przypadku, gdy zapraszamy gości i nie chcemy, aby gwar przeszkadzał w odpoczynku naszego maluszka, który w ten sposób będzie mógł wygodnie odpoczywać w cichym pokoiku, a my będziemy mogli swobodnie prowadzić rozmowę z gośćmi, a nasz odbiornik sam nam zasygnalizuje, kiedy powinniśmy zajrzeć do dziecka.

I wreszcie elektroniczna niania to urządzenie często wybierane przez rodziców, którzy pracują z domu. Mogą bowiem spokojnie oddać się pracy w osobnym pokoju bez wyrzutów sumienia, że nie wiedzą, co się dzieje z dzieckiem, gdyż cały czas mogą na niego patrzeć i usłyszą, gdy będzie płakało.

Rodzaje urządzeń

Wyróżniamy kilka rodzajów elektronicznych niań, które różnią się między sobą głównie funkcjami oraz sposobem obsługi:

Niania elektroniczna audio – jest to najprostszy model urządzenia, który pozwala na przekazywanie dźwięku pomiędzy nadajnikiem a odbiornikiem.

Niania elektroniczna audio – wideo – to bardziej zaawansowane urządzenie umożliwiające przekazanie zarówno dźwięku i obrazu z nadajnika do odbiornika, który wyposażony jest w wyświetlacz oraz głośnik.

Ponadto możemy również wyposażyć się w elektroniczną nianię wi-fi, która umożliwia bezprzewodowe połączenie  z urządzeniem. Dzięki temu możemy widzieć i słyszeć swojego maluszka korzystając z dowolnego urządzenia, na które możemy pobrać aplikację. Ich zaletą jest również możliwość przesyłu naszego głosu pomiędzy naszym urządzeniem a nadajnikiem, dzięki czemu możemy na odległość mówić do dziecka czy uspokajać go, gdy płacze.

Ile kosztuje elektroniczna niania

Koszt elektronicznej niani w wersji podstawowej to niewielki wydatek, bo rzędu ok.100zł. Te bardziej zaawansowane technologicznie kosztują ok. 200 do 300zł. Jest to jednak wydatek, w który warto zainwestować już od pierwszego dnia, gdy maluszek pojawi się w naszym domu. Jeśli aktualnie brakuje nam środków na zakup urządzenia, pomocna może się okazać szybka chwilówka w kwocie 100-200zł, dzięki której sfinansujemy zakup, a zobowiązanie spłacimy nawet w ciągu jednego miesiąca.

Elektroniczna niania to niezwykłe udogodnienie w codziennej opiece nad dzieckiem, zwłaszcza, jeśli nasze obowiązki nie pozwalają nam na to, aby cały czas z nim przebywać. Natomiast należy pamiętać, że nigdy nie zastąpi rodzica. Warto więc zawsze mieć oczy szeroko otwarty i zmysł słuchu wyostrzony, aby zapewnić maluszkowi jak najlepszą opiekę.

Shares: