Dom

Gniazdka do salonu w stylu skandynawskim – nasze porady!

Styl skandynawski od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród architektów i miłośników oryginalnych wnętrz. Można śmiało powiedzieć, że powoli zyskuje status klasyki. Aby jednak mógł w pełni cieszyć oczy domowników i gości, konieczne jest zadbanie o każdy, nawet najdrobniejszy detal wystroju. Jak w tej kwestii wypadają gniazdka i włączniki elektryczne? Zapytaliśmy o to ekspertów z osprzęt-sklep.pl!

Białe włączniki i gniazdka elektryczne – klasyka skandynawskich aranżacji

Popularność wnętrz skandynawskich tkwi przede wszystkim w ich naturalności. To aranżacje, które bazują na jasnych kolorach i naturalnych surowcach. Są ciepłe i przytulne, pomimo, że wywodzą się z dalekiej Północy. A może o to właśnie w nich chodzi? Aby dom stał się oazą relaksu i kolebką życia rodzinnego, przeciwstawiając się chłodom panującym na zewnątrz. Tak czy inaczej, aranżacje skandynawskie bez wątpienia wymagają odpowiednio dobranego osprzętu. W przeciwnym wypadku wystrój może całkowicie stracić swój charakter. Od wielu lat do salonów w skandynawskim stylu najchętniej są wybierane białe gniazdka i włączniki elektryczne. Powód: doskonale komponują się z jasnymi ścianami, białymi meblami i tapicerką w pastelowych barwach. Warto przy tym dodać, że nie muszą to być włączniki i gniazdka w odcieniach śnieżnej bieli. Ecru czy kremowe prezentują się równie elegancko i jednocześnie podkreślają ciepły, przytulny charakter wnętrza.

Gniazdka i włączniki do salonu w stylu skandynawskim – nie tylko biel

Miłośnicy salonów urządzonych w stylu skandynawskim nie muszą jednak ograniczać się do bieli. Obecnie producenci osprzętu elektrycznego prześcigają się w pomysłach i wzornictwie. Dzięki temu wybór jest naprawdę duży. W skandynawskim salonie efektownie prezentują się także gniazdka wykonane z naturalnych surowców. Przoduje oczywiście drewno, świetnie harmonizujące z jasnymi, sosnowymi meblami. Coraz częściej jednak w salonach urządzonych w stylu skandynawskim spotyka się włączniki i kontakty elektryczne z ramkami wykonanymi z kamienia, szczególnie tego w jasnych kolorach. To rozwiązania, które znakomicie komponują się z naturalnymi materiałami obecnymi we wnętrzu, w tym fragmentami ścian wyłożonymi łupkiem. Tworzą też zgrany duet z tekstyliami – kocami z wełny czesankowej, płóciennymi narzutami czy zasłonami. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby w skandynawskim salonie zamontować gniazdka ze szklaną ramką albo kontrastujące modele w intensywnych kolorach. To jednak powinno być ściśle przemyślane i skonsultowane ze specjalistami w zakresie aranżacji wnętrz po to, aby wystrój nie stracił swojego uroku.

Shares: