Moda

Garnitury ślubne – odrobina ekstrawagancji, czy ponadczasowa klasyka?

W dniu ślubu wszystko musi być nieskazitelne – sala, muzyka, dania i oczywiście stroje Młodej Pary. Chociaż to Panna Młoda będzie przyciągać spojrzenia swoją kreacją, Pan Młody również musi wyróżniać się na tle gości i zachwycać szykiem i elegancją.

Wybór ślubnego garnituru nie jest wcale prosty. Z jednej strony kuszące są klasyczne rozwiązania. One nigdy nie wychodzą z mody i każdy wygląda dobrze. Z drugiej strony projektanci przygotowują oryginalne stroje pozwalające podkreślić swoją osobowość. Jakie garnitury ślubne możemy wziąć pod uwagę?

W stronę klasyki

W dalszym ciągu większość Panów stawia na kolory i wzory klasyczne. Za najbezpieczniejszy wybór uważa się garnitury szare i granatowe. Ciemniejsze odcienie wybieramy jesienią i zimą, jaśniejsze wiosną i latem. Ponadto ciemnoszary garnitur jest odpowiedni, jeśli wesele odbywa się wieczorem, a jasny, kiedy ślub jest w dzień albo odbywa się w plenerze. Klasyczna marynarka ma mieć z tyłu dwa rozcięcia, a oprócz tego proste klapy i zapięcie na dwa guziki.

Jednak nawet kiedy będziemy się poruszać wśród tradycyjnych kolorów, możemy pokusić się o nutę ekstrawagancji. Przykładowo granatowa marynarka będzie pięknie prezentować się wtedy, kiedy połączymy ją z szarymi spodniami. A co z czernią, wszak uważa się, że jest to kolor uniwersalny i ponadczasowy? W przypadku garniturów wcale tak nie jest. Elegancki mężczyzna czarny garnitur założy jedynie na bardzo ważne wydarzenia odbywające się wieczorem. Zatem jeśli nasz ślub ma być w ciągu dnia, nie będzie to trafny wybór.

Oryginalne garnitury ślubne

W przypadku, kiedy mamy swój własny styl i cenimy sobie oryginalność, możemy sięgnąć po nieco bardziej ekstrawagancki garnitur. W sytuacji, gdy ślub ma odbywać się na plaży lub w innym miejscu w plenerze, możemy zastanowić się nad białym garniturem. Jednak nie chodzi o to, byśmy się cali ubrali na biało. Interesujący efekt uzyskamy, kiedy sięgniemy po białą marynarkę z czarnymi klapami i czarne spodnie.

Ciekawą i modną barwą jest ciemna czerwień. Wiśniowy albo bordowy garnitur będzie świetnie prezentował się jesienią i zimą, a czasem, jeśli taki jest kolor przewodni wesela, także wiosną i latem. Kolejnym interesującym pomysłem jest garnitur w odcieniach zieleni. Ten z kolei jest dobrą propozycją, kiedy planujemy wesele w stylu rustykalnym. Ponadto dostępne są też tak nietuzinkowe propozycje jak kwiaty albo krata. Dla wielu Panów takie wzory są zbyt wyraziste i rzucające się w oczy i zamiast stawiać na cały garnitur, wzory mogą być na przykład na krawacie albo poszetce.

A może smoking?

Jeśli chcemy wyróżnić się na tle pozostałych mężczyzn biorących udział w wydarzeniu, możemy wziąć pod uwagę smoking. Możemy go założyć, jeżeli przyjęcie weselne będzie po godzinie 18. Wybierajmy modele z klapami szalowymi albo w szpic. W odróżnieniu od garnituru guziki marynarki są pokryte połyskującym eleganckim atłasem. Obowiązkowo musimy dopasować czarną muchę i pas smokingowy.

 

Shares: