Moda

Oryginalny nadruk na koszulce? Sitodruk sprawdzi się najlepiej. Zanim jednak wybierzesz, poznaj 5 faktów dotyczących tej techniki zdobienia odzieży

Sitodruk to najpopularniejsza technika zdobienia ubrań, a także akcesoriów wykonanych z plastiku, papieru, czy folii. W zasadzie to rozwiązanie, które podbiło serca zarówno producentów odzieży, jak i jej użytkowników. Skąd ta popularność sitodruku? Zanim zdecydujesz się na takie właśnie zdobienia swoich ubrań lub gadżetów firmowych, poznaj najważniejsze fakty na temat sitodruku.

1. Do wyboru masz sitodruk bezpośredni lub termotransferowy

Sitodruk bezpośredni wykorzystuje matryce wykonane z gęstej siatki oraz rakle. Farba jest tutaj przeciskana przez matryce i dociskana za pomocą rakli. Z sitodruk termotransferowy polega na nanoszeniu wzorów w odbiciu lustrzanym na papier transferowy, a następnie wprasowywaniu ich na materiał za pomocą prasy termicznej. Zarówno pierwsza, jak i druga technika pozwala uzyskać nadruk trwały i odporny na działanie promieniowania UV oraz wilgoci (pranie!). W przypadku sitodruku termotransferowego nadruki zyskują dodatkowo gładką, lekko połyskującą powierzchnię.

2. To wyjątkowo trwała metoda zdobienia odzieży

Sitodruk nie spierze się i nie wyblaknie na słońcu. Nie straszne mu będą wilgoć, promieniowanie UV, ani każde kolejne pranie. Dzięki swojej wytrzymałości sitodruk sprawdzi się nie tylko jako ozdobny nadruk na codziennych ubraniach, ale także na torbach, plecakach, czy wszelkich akcesoriach turystycznych oraz odzieży sportowej. W deszczu, czy słońcu taki nadruk będzie prezentował się niezmiennie dobrze.

3. Wiele rodzajów farb sitodrukowych

Co z kolei przekłada się na wiele możliwości w zakresie realizacji nadruku. Wśród dostępnych farb stosuje się najczęściej rozpuszczalnikowe, wodne, utrwalane promieniami UV, olejowe, chemoutwardzalne oraz farby specjalne, np. fosforyzujące, perłowe, lustrzane, czy też 3D. Dodatkowo, farby sitodrukowe mogą być w pełni lub jedynie częściowo kryjące. Taka różnorodność pozwala na realizację m.in. nadruków w intensywnych kolorach i w pełni kontrastów.

Oryginalny-nadruk-na-koszulce-Sitodruk-sprawdzi-się-najlepiej.-Zanim-jednak-wybierzesz-poznaj-5-faktów-dotyczących-tej-techniki-zdobienia-odzieży

4. Sitodruk jest łatwo dostępny

Znalezienie firmy, która wykona dla nas profesjonalny, wysokojakościowy nadruk metodą sitodruku nie stanowi żadnego problemu. Coraz popularniejszym rozwiązaniem stają się także usługi tego typu zlecane online. Bez wychodzenia z domu możemy zamówić koszulkę lub bluzę z wybranym nadrukiem lub nadrukowanym zdjęciem np. naszego czworonożnego pupila.

5. Ta metoda sprawdza się w przypadku pojedynczej koszulki i całej kolekcji odzieży

Dlatego jest chętnie wybierana zarówno przez producentów ubrań, jak i osoby indywidualne (koszulka z autorskim nadrukiem to świetny pomysł na oryginalny prezent). Sitodruk można wykonywać na wszystkich rodzajach tkanin. Niezależnie, czy chcemy ozdobić nadrukiem T-shirt, bluzę, czapkę, czy torbę, metoda będzie odpowiednia.

Dzięki możliwościom zastosowania sitodruku nie tylko na tkaninach, ale także na innych materiałach, nadruk tego rodzaju można z powodzeniem wykorzystywać do produkcji gadżetów reklamowych. Co więcej, koszt jednostkowy realizacji przy dużych zamówieniach jest znacznie niższy.

 

Shares: