Dzieci

Elektryczny pojazd – idealny prezent pod choinkę dla dziecka

Znalezienie oryginalnego i rozwojowego prezentu dla dziecka to spore wyzwanie. Wszechobecne w okresie świąt reklamy niekoniecznie ułatwiają zadanie, a jedynie uświadamiają mnogość opcji do wyboru.

Coraz więcej rodziców decyduje się na zakup pojazdu elektrycznego. To podarunek, który sprawi radość młodszym i starszym dzieciom i na pewno wzbudzi w pociechach zachwyt i ekscytację. Niewątpliwą zaletą tego typu prezentu jest jego długowieczność. Auto zakupione dla 3-latka, może mu służyć nawet do 7 roku życia. O czym warto pamiętać, decydując się na zakup pojazdu? Spieszymy z podpowiedziami.

Jak wybrać samochód elektryczny dla dziecka?

Kupując pojazd, zwróćmy uwagę na kilka czynników:

  • Wiek dziecka – auto musi być dostosowane do wieku malucha. Większość modeli jest odpowiednia dla dzieci od 3 roku życia, ale możemy też znaleźć pojazdy dla roczniaków. Należy koniecznie zweryfikować tę informacje w opisie producenta. Nawet, jeśli na pierwszy rzut oka pojazd wydaje się rozmiarowo pasować do naszego dziecka, może się okazać, że znajdują się w nim drobne, potencjalnie niebezpieczne elementy.
  • Możliwość zdalnego sterowania – zwróćmy uwagę, czy wybrany pojazd umożliwia rodzicowi kontrolę prędkości i manewrów. Jest to ważne dla bezpieczeństwa zabawy, ale także umożliwia korzystanie z auta młodszym dzieciom, które nie potrafią jeszcze samodzielnie sterować pojazdem.
  • Podłoże – warto zastanowić się, na jakim terenie najczęściej będzie używane auto. Jeśli zamierzamy wykorzystywać je jedynie na chodniku czy kostce brukowej – nie musimy mieć dużych wymagań dotyczących akumulatora lub napędu. Jeśli jednak auto jest przeznaczone do użytkowania na wzniesieniach czy nierównym podłożu, warto rozważyć pojazd elektryczny z napędem na 4 koła.

Design auta dobrany do dziecka

Producenci prześcigają się w różnorodności modeli aut. Jeśli mamy w domu małego fana motoryzacji, na pewno spodoba mu się auto licencjowane ulubionej marki, np. Mercedes, Ferrari, Ford Ranger czy Land Rover. Miłośnikom przygód i intensywnych wrażeń spodoba się quad, skuter albo motocykl elektryczny. Fani Formuły 1 na pewno zachwycą się własnym bolidem. Szeroki wybór pojazdów elektrycznych ma w swojej ofercie sklep internetowy takwiele.pl.

Shares: