Zdrowie

„Czysta micha” – czym jest i dlaczego warto stosować tą metodę?

Niestety coraz więcej osób zmaga się z nadwagą, a od niej już tylko krok do otyłości. Ta ciężka choroba przyczynia się do powstania wielu chorób, począwszy od niektórych nowotworów, aż do zawałów serca. Niestety często stosowane diety są nieskuteczne, szczególnie gdy stosuje się je na własną rękę, dlatego dobrze jest skorzystać z usług profesjonalisty. Tutaj najlepszym wyborem jest dietetyk kliniczny. „Czysta micha” – bo konsekwencja to podstawa Obecnie coraz więcej dietetyków klinicznych przedstawia swoim pacjentom higienę sposobu jedzenia. Tutaj prym wiedzie zasada „czystej michy”. Jej celem jest zdrowe odżywianie się, ale również wprowadzenie zasad dotyczących zdrowego stylu życia. Przestrzeganie wytycznych nie tylko pomoże schudnąć czy utrzymać najlepszą wagę, ale również poprawi samopoczucie i obniży wiek biologiczny organizmu. Oczywiście jak w każdej diecie najważniejsze są konsekwencja i regularność. Na szczęście zasada „czystej michy” nie oznacza głodówki, zatem nie trzeba obawiać się efektu jojo. Ważne jest również przyspieszenie metabolizmu, dzięki któremu można pozbyć się toksyn z organizmu. „Czysta micha” – jedz tylko zdrową żywność Bądźmy szczerzy większość osób jest zabieganych i zamiast przygotowywać posiłki w domu często żywi się fast foodami. Niestety takie jedzenie prowadzi do problemów z krążeniem, podwyższa też ciśnienie i cholesterol. Dlatego chcąc stosować się do zasad „czystej michy” …

Niestety coraz więcej osób zmaga się z nadwagą, a od niej już tylko krok do otyłości. Ta ciężka choroba przyczynia się do powstania wielu chorób, począwszy od niektórych nowotworów, aż do zawałów serca. Niestety często stosowane diety są nieskuteczne, szczególnie gdy stosuje się je na własną rękę, dlatego dobrze jest skorzystać z usług profesjonalisty. Tutaj najlepszym wyborem jest dietetyk kliniczny.

„Czysta micha” – bo konsekwencja to podstawa

Obecnie coraz więcej dietetyków klinicznych przedstawia swoim pacjentom higienę sposobu jedzenia. Tutaj prym wiedzie zasada „czystej michy”. Jej celem jest zdrowe odżywianie się, ale również wprowadzenie zasad dotyczących zdrowego stylu życia. Przestrzeganie wytycznych nie tylko pomoże schudnąć czy utrzymać najlepszą wagę, ale również poprawi samopoczucie i obniży wiek biologiczny organizmu. Oczywiście jak w każdej diecie najważniejsze są konsekwencja i regularność. Na szczęście zasada „czystej michy” nie oznacza głodówki, zatem nie trzeba obawiać się efektu jojo. Ważne jest również przyspieszenie metabolizmu, dzięki któremu można pozbyć się toksyn z organizmu.

„Czysta micha” – jedz tylko zdrową żywność

Bądźmy szczerzy większość osób jest zabieganych i zamiast przygotowywać posiłki w domu często żywi się fast foodami. Niestety takie jedzenie prowadzi do problemów z krążeniem, podwyższa też ciśnienie i cholesterol. Dlatego chcąc stosować się do zasad „czystej michy” należy bezwzględnie porzucić wszelkiego rodzaju fast foody czy też przetworzone jedzenie. Należy unikać jak ognia produktów, które w swoim składzie mają różne „E” konserwanty. Warto wiedzieć, że przygotowanie zdrowych posiłków wcale nie jest trudne ani też czasochłonne. Można jeść naprawdę smaczne jedzenie, które dodatkowo jest zdrowe. Warto zatem udać się do dietetyka klinicznego, który zaproponuje nam spersonalizowane menu. Dzięki temu wszystkie posiłki będą naprawdę smaczne, a przy tym bardzo zdrowe.

Koniec ze słodyczami i chipsami

Chyba nie trzeba nikogo uświadamiać jak niezdrowy jest biały cukier. Jednak nadal wielu z nas hurtowo objada się słodkościami czy też chipsami. Niestety są one niezdrowe, a dodatkowo uzależniają. Zatem absolutnie nie należy ich spożywać. Zdecydowanie lepiej zjeść owoc bądź też musli z jogurtem. Takie produkty działają kojąco na pracę jelit, a przy tym nie tuczą. Zatem podejmując decyzję o niejedzeniu słodkości należy bezwzględnie jej przestrzegać. Warto przy tym pamiętać, aby jeść owoce tylko w pierwszej połowie dnia.

Nie tylko jedzenie ma duże znaczenie

Stosując się do zasady „czystej michy” należy spożywać 5 posiłków dziennie w odstępach 3-godzinnych. Trzy posiłki: śniadanie, obiad i kolacja są bardziej masywne, natomiast pozostałe dwa to małe przekąski. Trzeba też pamiętać o optymalnej porcji. Zatem absolutnie nie należy się przejadać, gdyż nie wpisuje się to nie tylko w „czystą michę”, ale również negatywnie wpływa na organizm. Istotne znaczenie ma jeszcze jedna zasada dotycząca picia. Absolutnie należy zrezygnować z napojów gazowanych i słodzonych na rzecz czystej wody. Jednak trzeba ją spożywać przed posiłkiem. Natomiast po posiłku należy odczekać minimum pół godziny. Trzeba także powoli przeżuwać jedzenie, a także dokładnie je rozdrabniać.

Dlaczego „czysta micha” jest dobrym wyborem?

Jak wiadomo utrzymanie restrykcyjnej diety bywa trudne i dla większości osób niestety kończy się podwojeniem zgubionych wcześniej kilogramów. Dlatego tak duże znaczenie ma wprowadzenie zasad żywnościowych, których przestrzeganie pomoże osiągnąć sukces, a więc zdrową sylwetkę. To najlepszy wybór dla osób, które chcą dobrze czuć się w swoim ciele, a jednocześnie zgubić nadprogramowe kilogramy. Warto przy tym wiedzieć, że czysta micha nie jest tylko dietą, ale stylem życia z którego absolutnie nie należy rezygnować. Przede wszystkim pozwala ona jeść pysznie, ale zdrowo, a dzięki radom udzielonym przez dietetyka klinicznego unikniemy powrotu do poprzedniej wagi. Nie będziemy także odczuwać głodu, a nasze trawienie zdecydowanie się polepszy.

Zatem „czysta micha” wydaje się być świetnym wyborem, dzięki któremu nabędzie się dobrych nawyków żywieniowych, a one jak wiadomo przełożą się na zdrowie organizmu. Warto więc udać się do dietetyka klinicznego, który przedstawi nam zasady stosowania „czystej michy” i udzieli rad jak jeść zdrowo i smacznie.

Shares: