Lifestyle

Czym najlepiej karmić kota?

Koty to zwierzęta, które bardzo mocno przywiązują się do swoich opiekunów. Stąd nie jest niczym dziwnym, że posiadają równie wiele zwolenników, co psy. Często z resztą pod jednym dachem mieszka pies wraz z kotem, albo nawet po kilka przedstawicieli każdego gatunku. W przypadku kotów karmy dla zwierząt to o wiele lepsze pożywienie niż resztki ze stołu, surowe mięso czy upolowana zdobycz. Przede wszystkim z tego powodu, że są one bezpieczne. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać czym skończyć się może zjedzenie np. zatrutego szczura.

Czy koty lubią specjalne karmy?

Od lat uważa się, że dla kotów najsmaczniejszym pożywieniem jest własnoręcznie upolowana zdobycz. Owszem, zwierzę traktuje ją wyjątkowo, ponieważ w ten sposób stymulowany jest jego instynkt łowiecki. Jednak, jeżeli chodzi o wartości odżywcze, to trudno szukać tutaj jakiejkolwiek analogii. Karmy dla zwierząt w przeciwieństwie do zamęczonych myszek czy szczurów są przede wszystkim bezpieczne. Na pewno nie znajdą się tam żadne składniki, które mogłyby naszemu mruczkowi zaszkodzić. Natomiast to, co kot może sam złapać, nie zawsze musi być dobre ani zdrowe. Zwłaszcza w miastach, gdzie szczury w piwnicach bloków i kamienic tępione są za pomocą trutek. Kot co prawda trutki nie zje, ale zatrutego szczura już owszem zjeść może. Zazwyczaj kończy się to zgonem zwierzęcia albo koniecznością długotrwałego leczenia. Właśnie z tego powodu warto kupować naszym pupilom karmę dla zwierząt, która jest bezpieczna i smaczna. Z pewnością szybko zauważymy, że kot chętniej wybiera miskę z karmą, niż nawet surowe mięso.

Co wybrać dla naszego ulubieńca?

Koty w przeciwieństwie do psów na ogół mają swoje sympatie i antypatie żywieniowe. Każdy osobnik jest inny, a to powoduje, że podchodzą mu inne smaki. Dlatego też zanim wybierzemy konkretną karmę dla zwierząt dla naszego mruczka, warto na początku przetestować różne rodzaje, kupując tylko po jednym pudełku. W ten sposób, jeżeli kot nie zje wszystkiego, nie zostaniemy z dużą ilością pożywienia, z którym nie będziemy mieli co zrobić. Gdy już odgadniemy jakie smaki najbardziej preferuje nasz kotek, pozostaje zaopatrywać się zawsze w karmy podobnego rodzaju. Niezależnie od tego co wybierzemy, karmy dla zwierząt posiadają bardzo szeroki zestaw witamin, minerałów i innych ważnych składników odżywczych, niezależnie od tego jaki jest ich smak. Są natomiast skomponowane tak, by w najlepszy możliwy sposób dopasować się do kociego podniebienia, niezależnie od składu każdego konkretnego wariantu.

Shares: