Zdrowie

Czy tabletki na potencję bez recepty to jedyne rozwiązanie na problemy mężczyzn?

Jak wyglądają problemy z potencją po 18, 20, 30, 40, 50, 60 roku życia i jak im zaradzić?

Potencja oznacza męskie zdolności do zaspokajania naturalnych potrzeb seksualnych. Mówiąc o problemach z nią związanych chodzi o niezdolność mężczyzn do uzyskiwania pełnej erekcji, a tym samym do odbycia pełnego stosunku seksualnego. Często zaburzenia te postrzegane są tylko i wyłącznie jako kłopoty występujące u starszych mężczyzn. I tu pojawia się problem…

Badania pokazują, że wszelkie zaburzenia na tle seksualnym mogą wystąpić u każdego mężczyzny niezależnie od jego wieku.

Szokujące, prawda?

Obecnie ludzie nauczyli się spostrzegać te problemy zupełnie inaczej, dlatego tak ciężko im je zaakceptować. Mówiąc dokładniej nie wiadomo czy ciężej jest je zaakceptować samym mężczyznom, którzy na nie cierpią czy też całemu społeczeństwu, które wymaga od młodszych mężczyzn nieustannej gotowości do odbycia pełnego i satysfakcjonującego stosunku seksualnego. Ten tok myślenia jest niezwykle krzywdzący i pogłębiający problem mężczyzn, którzy już go posiadają, bowiem poczucie wstydu i porażki nie pozwala im na szukanie rozwiązania na ich beznadziejną sytuację.

W poniższym artykule zostaną omówione problemy z erekcją oraz sposoby na ich rozwiązanie.

Co można zaliczyć do głównych przyczyn problemów związanych z potencją?

Badania pokazują, że na zaburzenia seksualne cierpi aż 50% mężczyzn. Aby sobie to lepiej wyobrazić, należy pomyśleć, że co drugi mężczyzna spotkany w życiu każdego człowieka ma problemy z erekcją. Ogromna liczba, nie można temu zaprzeczyć. Lecz istnieje jedna rzecz, którą można zrobić – podjąć działania profilaktyczne.

Skoro wiadomo ile mężczyzn zagrożonych jest niezdolnością do odbywania pełnych stosunków seksualnych, należy podjąć działania, które w sposób maksymalny pozwolą wrócić do zdrowia. Zdecydowanie lepiej podjąć działania zapobiegawcze niż leczyć skutki uboczne. Jednak, aby miało to miejsce istotnym jest zrozumienie gdzie leży źródło wszelkich dysfunkcji seksualnych.

A więc to co jest najważniejsze to przede wszystkim podział czynników, które wywołują problemy z erekcją. Istnieją dwie najważniejsze grupy, mianowicie czynniki fizyczne i psychiczne. Do tych pierwszych zaliczamy wszelkie czynniki, które charakteryzują się niesprawnym funkcjonowaniem na tle biologicznym. Psychiczne natomiast wynikają z błędnych przekonań lub stanów myślowych, które uniemożliwiają czerpanie satysfakcji z seksu. Należy jednak przypatrzeć im się bliżej.

Czynniki fizyczne wpływające negatywnie na życie seksualnego każdego mężczyzny to:

 1. Grzyby i bakterie – powodujące zakażenie prącia. Dzieje się to na skutek złej diety, która powoduje nieszczelność jelit i naczyń krwionośnych umożliwiając tym samym przemieszczenie się bakterii po całym organizmie
 2. Obciążenie nadnerczy – spowodowane brakiem snu, przyczynia się do osłabienia bądź zaniku popędu seksualnego u mężczyzn
 3. Cukrzyca – zdecydowana większość cukrzyków cierpi na zaburzenia erekcji. Wynika to z uszkodzeń nerwów oraz mięśni odpowiedzialnych za poprawne funkcjonowanie seksualne
 4. Choroby dotyczące układu krążenia – poprzez hamowanie przepływu krwi bądź jej blokowanie uniemożliwiają napływ jej odpowiedniej ilości do prącia, tym samym uniemożliwiając wzwód
 5. Zaburzenia na tle hormonalnym – niewłaściwy poziom testosteronu we krwi powoduje spadek libido
 6. Leki na obniżanie ciśnienia krwi – powodują również obniżenie ciśnienia w napływie krwi do prącia
 7. Uzależnienia – niszczące nerwy odpowiadające za sprawność seksualną
 8. Brak aktywności fizycznych – zabójca libido
 9. Uszkodzenia ciała – na skutek operacji lub wcześniejszych zdarzeń

Drugą grupę stanowią czynniki psychiczne, do której zaliczamy:

 1. Długotrwałe stany lękowe i stresowe – wpływają na stan psychiczny człowieka niezwykle negatywnie, odbierając im tym samym jakąkolwiek chęć na inicjatywę seksualną
 2. Problemy w relacjach – zwłaszcza problemy między partnerami mogą prowadzić do pogorszenia się kontaktów na tle emocjonalnym co skutkuje odebraniem ochoty na stosunek
 3. Depresja – nie tylko powoduje brak siły do odbycia stosunku seksualnego, ale czasami również do normalnego, codziennego funkcjonowania
 4. Lęk niepowodzenia – niezwykle utrudnia zbliżenie i prawie czyni je niemożliwym do odbycia
 5. Niskie poczucie własnej wartości – może stać się przyczyną wyżej opisanych przypadków

Skoro już poznane zostały najważniejsze czynniki wpływające na koszmarne życie seksualne u panów, można przejść do omówienia jak można skutecznie im zapobiegać bądź je wyleczyć.

Walka z problemami na tle seksualnym – krok po kroku

Podczas rozpoczęcia walki z powyżej opisanymi problemami trzeba przede wszystkim zrozumieć, że prawie każdy z nich jest możliwy do rozwiązania praktycznie samodzielnie. Wystarczy w pierwszej kolejności zaakceptować fakt, iż dane zaburzenie występuje, a następnie rozpocząć małe kroki w celu jego wyeliminowania. Rezygnacja ze wszystkich używek takich jak papierosy, alkohol czy narkotyki jest podstawą. Ich szkodliwe działanie na męską sprawność seksualną jest aż niewiarygodnie duże.

Drugi prosty lecz niezwykle ważny krok to skupienie się na codziennej diecie i wyeliminowanie z niej szkodliwych substancji. Zamiast ich należy wzbogacić codzienny jadłospis o odpowiednie zioła i suplementy, które są niezwykle łatwe w spożyciu, a znacząco odmienią życie niejednego pana.

Kolejny krok to aktywność fizyczna. Mężczyzna, który prowadzi siedzący tryb życia, nie ma szans na udane życie seksualne. Wystarczą zaledwie proste ćwiczenia i to w ograniczonej ilości. Mowa tutaj o przysiadach czy bieganiu.

Co jest super w aktywności fizycznej to fakt, że może ona pomóc mężczyznom nie tylko na ciało lecz również na ducha. A co za tym idzie może być skuteczna w walce ze stresem. Jeżeli to nie pomoże, panowie powinni znaleźć sobie jedną rzecz, która będzie działać na nich relaksacyjnie i pozwoli zapomnieć o wszystkich stresujących sytuacjach.

Ostatni lecz pod żadnym pozorem nie najmniej ważny krok to szczera rozmowa z otaczającym ludźmi, którzy przyczyniają się w nawet najmniejszym stopniu do złego samopoczucia osoby, której dany problem dotyczy. Najczęściej mowa tutaj o partnerkach, ponieważ to one mogą w największym stopniu budzić stresuj dyskomfort psychiczny u panów.

Wprowadzenie tych prostych kroków w życie będzie w stanie odmienić w sposób zaskakująco łatwy życie niejednego mężczyzny. W przypadku stosowania tych rozwiązań przez panów i niezauważenie u siebie żadnej poprawy, powinni oni niezwłocznie udać się do lekarza w celu konsultacji swoich problemów, gdyż ewidentnie mają one znacznie poważniejsze podłoże. Tak samo w przypadku zmiany lekarstw, które mogą źle wpływać na erekcję – panowie pod żadnym pozorem nie powinni robić tego na własną rękę bez konsultacji z lekarzem.

W przypadku czynników na tle psychicznym – tutaj znacznie ciężej poradzić sobie samemu, zwłaszcza w przypadku depresji. Tutaj panowie powinni być szczególnie ostrożni, ponieważ może ona mieć fatalne skutki dotyczące nie tylko płaszczyzny seksualnej. W celu jej wyleczenia konieczna jest konsultacja z lekarzem specjalistą, który rozpocznie odpowiednią terapię.

Czy tabletki na potencję bez recepty działają?

Istnieje szereg tabletek na potencję dostępnych bez recepty jak i na receptę. Jak możemy przeczytać na erektoportal różnią się one składem, ceną i efektami. Istotne jest to żeby przy wyborze takich tabletek bardzo skupić uwagę na składzie danego suplementu. Właśnie skład jest odpowiedzialny za skuteczność danego preparatu. Z rezerwą możemy podejść do ich stu procentowej skuteczności, ponieważ każdy organizm jest inny i często przyczyny problemów z potencją są różne. Często jest też tak, że tabletki działają jako placebo u mężczyzn mających problemy z erekcją na tle psychicznym. Jeśli chodzi natomiast o skuteczność działania na tle fizycznym, dość często erekcje po takich tabletkach są znacznie silniejsze, dzięki uzupełnieniu w organizmie brakujących mikroelementów.

Idealnym rozwiązaniem powinno być dokładne przyjrzenie się swojej diecie, w której nie występują szkodliwe dla libido potrawy i leki. Następnym krokiem powinno być prawidłowe przestrzeganie godzin spokojnego snu (minimum 8 godzin – chociaż jest to kwestia dość często indywidualna). Dalej powinniśmy się przyjrzeć ćwiczeniom i aktywności aerobowej jaką prowadzimy. Jeśli chcemy przyspieszyć proces powrotu do zdrowia możemy wtedy pomyśleć o ziołach jak i suplementach, czy tabletkach dostępnych bez recepty.

Problemy z erekcją pod żadnym pozorem nie powinny stanowić tematu tabu. W dobie dzisiejszych czasów każdy z panów narażony jest na mnóstwo czynników, które mogą je wywołać. Dlatego powinni oni zrozumieć, że nie ma czego się wstydzić i podjąć odpowiednie leczenie!

Żródło : erektoportal.pl

Shares: