Zdrowie

Czy problemy z potencją należy skonsultować z lekarzem?

Zaburzenia erekcji to powszechny problem, który dotyka dziś wielu mężczyzn w różnym wieku. Wiąże się z dyskomfortem, niewłaściwym postrzeganiem własnej osoby oraz negatywnie wpływa na pożycie seksualne, stając się źródłem licznych frustracji. Gdy zauważymy pierwsze, ostrzegawcze symptomy, takie jak niskie libido czy trudności z osiągnięciem wzwodu oraz jego utrzymaniem, nie bagatelizujmy ich i czym prędzej przejdźmy do działania. Co można zrobić, aby powrócić do doskonałej formy i czerpać przyjemność ze współżycia?

Zmiana stylu życia, suplementy, zdrowa dieta – sposoby na walkę z problemami z potencją

Warto zacząć od podstawowych kwestii, które wydają się dość oczywiste, ale są w stanie przynieść nam więcej pozytywnych zmian, niż moglibyśmy sądzić. Po pierwsze, zmniejszmy poziom stresu, z którym zmagamy się na co dzień. Dbajmy o to, by nasza dieta obfitowała w witaminy, cenne związki odżywcze i zbilansowane posiłki. Unikajmy papierosów i alkoholu w zbyt dużych ilościach. Wysypiajmy się i wsłuchujmy w to, co ma nam do powiedzenia nasze ciało. Kolejnym krokiem może być rozpoczęcie przyjmowania suplementów dedykowanych mężczyznom, którzy mają trudności z utrzymaniem wzwodu i pojawieniem się erekcji. Obecnie wybór takich specyfików jest naprawdę szeroki, a ich skuteczność imponująca. Znakomitym przykładem jest Maxon z Tadalafilem – lek dostępny bez recepty, który poprawia przepływ krwi. Jeżeli minęło już kilka tygodni i żadne z wymienionych powyżej rozwiązań nie pomogło całkowicie wyeliminować problemu, konieczne będzie udanie się do lekarza.

Profesjonalna i kompleksowa pomoc medyczna

Zanim umówimy się na wizytę, musimy zdecydować, z jakim specjalistą się skonsultować. Najprościej będzie zacząć od spotkania się z lekarzem pierwszego kontaktu. Ten zleci przeprowadzenie podstawowych badań, które pozwolą wykryć ewentualne choroby będące powodem zaburzeń erekcji. Bardzo często wynikają one bowiem z:

  • nadciśnienia tętniczego,
  • schorzeń neurologicznych,
  • zaburzeń hormonalnych,
  • cukrzycy,
  • miażdżycy,
  • chorób nerek.

Lekarz posiada także wgląd w leki, które przyjmujemy i jest w stanie wyszczególnić te, których skutkiem ubocznym są kłopoty z potencją. Jeżeli uzna, że nasz stan zdrowia wymaga wsparcia specjalistycznego, skieruje nas do poradni urologicznej. Tam fachowcy skupiają się na fizjologicznych przyczynach impotencji. Wykonują USG jąder, kompleksowe oględziny i przeprowadzają wywiad z pacjentem. Pomocy udzielić może nam również androlog, który specjalizuje się w leczeniu kłopotów z erekcją, u których podłoża znajdują się zaburzenia hormonalne. Należy udać się do niego zwłaszcza wtedy, gdy przyjmowaliśmy sterydy anaboliczne, doznaliśmy urazów męskich narządów płciowych oraz gdy byliśmy narażeni na działanie szkodliwych substancji chemicznych. Jeśli czujemy, że źródło naszych bolączek tkwi w psychice, odpowiednią decyzją będzie rozmowa z seksuologiem oraz psychoterapeutą. Szczerość, otworzenie się na dobre rady innych i praca nad samym sobą stanowią tutaj klucz do sukcesu.

Shares: