Uroda

Cztery największe zalety pędzli do makijażu

Dobry pędzel do makijażu potrafi skutecznie podnieść jakość pracy każdego wizażysty. Nic dziwnego, że profesjonaliści zwracają tak dużą uwagę na dobór odpowiednich akcesoriów. Trend ten zaczyna przenikać także do naszych codziennych, domowych rytuałów. Wysokogatunkowe pędzle do makijażu to podstawowe produkty w kosmetyczkach fanek make-upu na całym świecie. Są wielofunkcyjne, wygodne, estetyczne i praktyczne i pozwalają na uzyskanie profesjonalnego efektu.

Wygoda

Bardzo wygodnym rozwiązaniem są zestawy pędzli do makijażu, w których przy okazji jednych zakupów otrzymujemy kilka różnych produktów. W zależności od indywidualnych potrzeb można wybierać inne komplety. W niektórych znajdziemy kilkanaście akcesoriów przeznaczonych do makijażu twarzy, w innych do oczu, jeszcze inne składają się z trzech podstawowych pędzli. Jeśli nie planujemy tworzenia złożonego wizażu, a potrzebujemy jedynie dobrej jakości akcesoriów do podstawowych czynności makijażowych, powinnyśmy wybierać te mniejsze komplety. Duże pakiety będą z kolei lepsze dla pasjonatek make-upu, które potrzebują oddzielnych przyborów do różnych kosmetyków i części twarzy. W takim przypadku idealne będą np. jedenastoczęściowe zestawy od ilū. Wykonywanie make-upu takimi pędzlami jest zdecydowanie wygodniejsze i bardziej ekonomiczne niż np. w przypadku gąbeczek do podkładu, które często pochłaniają sporo produktu.

Uniwersalność

Pędzle do makijażu to jedne z najbardziej uniwersalnych akcesoriów. Czasem wystarczy jeden lub dwa produkty, by nałożyć kilka różnych kosmetyków i zapewnić sobie zjawiskowy efekt. Najbardziej wszechstronnym gadżetem jest mały pędzel do pudru. Co ciekawe, można go z powodzeniem wykorzystać także do nakładania różu na policzki, bronzera, a nawet rozświetlacza. Doskonale sprawdzi się przy konturowaniu twarzy. Ten wielofunkcyjny pędzel powinien bezwzględnie znaleźć się w każdej kosmetyczce. Warto zainwestować w taki dobrej jakości, który – odpowiednio pielęgnowany – będzie z nami przez lata.

Trwałość

I to kolejna zaleta tych akcesoriów – trwałość. Żadna gąbeczka ani silikonowy aplikator nie posłuży nam tak długo, jak dobrej jakości, solidnie wykonany pędzel. Warto stawiać na takie stworzone z porządnych, wytrzymałych materiałów. Jednym z najważniejszych parametrów jest rodzaj włosia. W pędzlach syntetycznych dobrze sprawdza się taklon, czyli modyfikowane włosie poliestrowe – bardzo odporne, trwałe, wygodne w myciu. Najlepiej wybierać też produkty z lakierowanymi rączkami, które są odporniejsze i bardziej trwałe. Akcesorium wysokiej klasy będzie nam służyło przez wiele lat.

Łatwa pielęgnacja

O zestaw pędzli do makijażu trzeba sumiennie dbać. Ale na szczęście pielęgnacja nie jest zbyt wymagająca. Włosie potrzebuje częstego mycia dobrze dobranymi środkami. Sprawdzi się np. antybakteryjne mydło, które delikatnie wyczyści powierzchnię i usunie z niej ewentualne bakterie. Czyste akcesoria to podstawa sukcesu make-upowego i zdrowej cery. Musimy je nie tylko myć, ale też przechowywać w stosownych warunkach – na stojąco i tak, aby każdy przybór miał odpowiednią ilość miejsca. Tu sprawdzi się elegancka tuba na pędzle.

Shares: