Co to są nadruki DTG?

Witamy w roku 2019 – gdzie możliwości projektowania i wykonywania nadruków są dużo bardziej zaawansowane niż kiedykolwiek wcześniej. Drukowanie pewnych materiałów nie zajmuje już kilkunastu tygodni, nie kosztuje także małej fortuny. Drukarnie prześcigają się w nowych pomysłach przyciągnięcia klienta i myślą nad wprowadzaniem nowych rodzajów nadruków do swojej oferty. Jedną z ciekawych opcji, którą powinni rozważyć zarówno właściciele drukarni, którzy myślą o rozwoju biznesu, jak i osoby zainteresowane zamówieniem nadruków, są nadruki DTG. Co powinieneś o nich wiedzieć i w jakich sytuacjach znajdą zastosowanie? O tym poniżej.

Czym są nadruki DTG? 

Nadruki Direct To Garment (DTG) wykonywane są, jak angielska nazwa wskazuje, bezpośrednio na bawełnianym materiale. Do wydruku potrzebny jest ploter – nieco przypominający wyglądem popularną drukarkę atramentową, który może wydrukować nadruk już na jednej sztuce danej odzieży. To niesamowita zaleta metody nadruku DTG – nie musisz ponosić dodatkowych kosztów przygotowania ważnych dla projektu materiałów, takich jak matryca, sito czy klisza. Zamiast tego, możesz zainwestować w dodatkowe sztuki nadrukowanej odzieży – radzą specjaliści z serwisu Colory.pl oferującego usługi nadruku DTG.

Co więcej, nadruki wykonane metodą DTG są trwałe – po wydrukowaniu są jeszcze specjalnie utwardzane, by nadruk zgrał się z tkaniną. Nie oznacza to jednak, że są ciężkie lub niemiłe w dotyku, a nawet wręcz przeciwnie, nie obciążają koszulki, nie kruszą się, nie marszczą i – co najważniejsze – nie pękają, nawet po wielokrotnym użytkowaniu czy praniu.

Nadruki DTG można wykonywać w każdym kolorze i aż do rozmiaru A3. Niezależnie od tego, ilu kolorów potrzebujemy ma nadruku, metoda Direct to Garment pozwoli odzwierciedlić to z niemal fotograficzną precyzją. Nie ograniczają nas bowiem limity wybranych kolorów, jak ma to miejsce na przykład czy wyborze metody sitodruku. 

Dla kogo są nadruki DTG?

Właściwie każdy może skorzystać z dobrodziejstw nadruków DTG, szczególnie, jeśli potrzebuje nadruku na materiale bawełnianym w zaledwie kilku sztukach. Przygotowywanie matryc dla czterech czy pięciu koszulek może mijać się z celem, ale przysporzy zamawiającemu kłopotów w postaci zlecania przygotowania matrycy i wydłużonego czasu oczekiwania. 

Jeżeli potrzebujesz nadruków na koszulkach na jakąś specjalną okazję, na przykład na targi branżowe, wybór DTG może być odpowiednią opcją. Po pierwsze – oszczędzasz czas i pieniądze, takie nadruki często mogą być wykonywane zdecydowanie szybciej niż te, wykorzystujące inne techniki. Po drugie – po danym wydarzeniu nie zostajesz z matrycą czy sitem, którego nie wykorzystasz ponownie.

Nadruki DTG warto także wykorzystywać w przypadku nadruków na prezent. Jeśli chcesz przygotować coś spersonalizowanego na rocznicę ślubu Twoich przyjaciół, ten rodzaj nadruku może okazać się najlepszym pomysłem. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku… wieczorów panieńskich czy kawalerskich, czy akcji charytatywnych, gdzie pewnego rodzaju nadruk na koszulkach potrzebny jest jednorazowo.

Pojedyncze realizacje to zdecydowanie domena wydruków Direct to Garment. Szybka realizacja i w wielu przypadkach oszczędność pieniędzy oraz czasu przez brak przygotowań do nadruku przemawiają za wyborem tej metody nie tylko do pojedynczych nadruków. Dodatkowa możliwość wydruku skomplikowanych projektów nadruków w setkach kolorów to kolejna zaleta tego rozwiązania. Zależy Ci na wysokiej jakości i głębi wydruku? Postaw na nadruki DTG!


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij