Gadżety

Co to są nadruki DTG?

Witamy w roku 2019 – gdzie możliwości projektowania i wykonywania nadruków są dużo bardziej zaawansowane niż kiedykolwiek wcześniej. Drukowanie pewnych materiałów nie zajmuje już kilkunastu tygodni, nie kosztuje także małej fortuny. Drukarnie prześcigają się w nowych pomysłach przyciągnięcia klienta i myślą nad wprowadzaniem nowych rodzajów nadruków do swojej oferty. Jedną z ciekawych opcji, którą powinni rozważyć zarówno właściciele drukarni, którzy myślą o rozwoju biznesu, jak i osoby zainteresowane zamówieniem nadruków, są nadruki DTG. Co powinieneś o nich wiedzieć i w jakich sytuacjach znajdą zastosowanie? O tym poniżej.

Czym są nadruki DTG? 

Nadruki Direct To Garment (DTG) wykonywane są, jak angielska nazwa wskazuje, bezpośrednio na bawełnianym materiale. Do wydruku potrzebny jest ploter – nieco przypominający wyglądem popularną drukarkę atramentową, który może wydrukować nadruk już na jednej sztuce danej odzieży. To niesamowita zaleta metody nadruku DTG – nie musisz ponosić dodatkowych kosztów przygotowania ważnych dla projektu materiałów, takich jak matryca, sito czy klisza. Zamiast tego, możesz zainwestować w dodatkowe sztuki nadrukowanej odzieży – radzą specjaliści z serwisu Colory.pl oferującego usługi nadruku DTG.

Co więcej, nadruki wykonane metodą DTG są trwałe – po wydrukowaniu są jeszcze specjalnie utwardzane, by nadruk zgrał się z tkaniną. Nie oznacza to jednak, że są ciężkie lub niemiłe w dotyku, a nawet wręcz przeciwnie, nie obciążają koszulki, nie kruszą się, nie marszczą i – co najważniejsze – nie pękają, nawet po wielokrotnym użytkowaniu czy praniu.

Nadruki DTG można wykonywać w każdym kolorze i aż do rozmiaru A3. Niezależnie od tego, ilu kolorów potrzebujemy ma nadruku, metoda Direct to Garment pozwoli odzwierciedlić to z niemal fotograficzną precyzją. Nie ograniczają nas bowiem limity wybranych kolorów, jak ma to miejsce na przykład czy wyborze metody sitodruku. 

Dla kogo są nadruki DTG?

Właściwie każdy może skorzystać z dobrodziejstw nadruków DTG, szczególnie, jeśli potrzebuje nadruku na materiale bawełnianym w zaledwie kilku sztukach. Przygotowywanie matryc dla czterech czy pięciu koszulek może mijać się z celem, ale przysporzy zamawiającemu kłopotów w postaci zlecania przygotowania matrycy i wydłużonego czasu oczekiwania. 

Jeżeli potrzebujesz nadruków na koszulkach na jakąś specjalną okazję, na przykład na targi branżowe, wybór DTG może być odpowiednią opcją. Po pierwsze – oszczędzasz czas i pieniądze, takie nadruki często mogą być wykonywane zdecydowanie szybciej niż te, wykorzystujące inne techniki. Po drugie – po danym wydarzeniu nie zostajesz z matrycą czy sitem, którego nie wykorzystasz ponownie.

Nadruki DTG warto także wykorzystywać w przypadku nadruków na prezent. Jeśli chcesz przygotować coś spersonalizowanego na rocznicę ślubu Twoich przyjaciół, ten rodzaj nadruku może okazać się najlepszym pomysłem. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku… wieczorów panieńskich czy kawalerskich, czy akcji charytatywnych, gdzie pewnego rodzaju nadruk na koszulkach potrzebny jest jednorazowo.

Pojedyncze realizacje to zdecydowanie domena wydruków Direct to Garment. Szybka realizacja i w wielu przypadkach oszczędność pieniędzy oraz czasu przez brak przygotowań do nadruku przemawiają za wyborem tej metody nie tylko do pojedynczych nadruków. Dodatkowa możliwość wydruku skomplikowanych projektów nadruków w setkach kolorów to kolejna zaleta tego rozwiązania. Zależy Ci na wysokiej jakości i głębi wydruku? Postaw na nadruki DTG!

Shares: