Lifestyle

Caravaning w pigułce – na czym nie możesz oszczędzać?

Caravaning jest modny i to fakt niezaprzeczalny. Rzeczywiście podróżowanie kamperem jest przyjemne, ale też jest ciekawym sposobem spędzania wolnego czasu i rzecz jasna zwiedzania. Oczywiście możecie caravaning traktować jako styl życia i taką możliwość macie. W końcu coraz więcej osób podróżuje przez kilka miesięcy w roku i to niezależnie od pory roku. Ale też musicie pamiętać, że do caravaningu trzeba właściwie się przygotować. Na czym absolutnie nie można oszczędzać?

Sprawdzaj regularnie stan techniczny

Podróżowanie kamperem daje powiew wolności. W końcu możecie zwiedzać to, co chcecie i na jakich warunkach chcecie. Nie musicie dostosowywać się do wycieczek zorganizowanych. Ale taka forma zwiedzania też nie jest kosztowna. W sumie można nawet sporo zaoszczędzić, szczególnie gdy np. posiłki przygotowujecie samodzielnie. Takie rozwiązanie sprawdza się także, gdy podróżujecie z dziećmi. Ale trzeba jednocześnie pamiętać, że bezpieczeństwo jest ponad wszystko najważniejsze. A to oznacza, że akurat na nim nie można oszczędzać. Regularnie należy więc poddawać swój kamper sprawdzaniu stanu technicznego. Nie należy tego robić tylko i wyłącznie na początku sezonu, lecz za każdym razem, gdy wybieracie się w podróż. Koszty są niewielkie, a jednak zyskujecie pewność, że hamulce czy też cały układ kierowniczy jest sprawny. To pozwoli Wam też ograniczyć koszty. Pomyślcie tylko co by się stało jeżeli kamper zepsułby się Wam na autostradzie poza granicami Polski. Jak wysokie koszty, by Was czekały? Jednocześnie tutaj także przypominamy o dobrym ubezpieczeniu.

Ergonomia rzecz ważna

Kamper powinien zapewniać ergonomię. Zatem jego wnętrze powinno być urządzone w ten sposób, by zachwycało swoją funkcjonalnością. W sumie osiągnięcie takiego efektu nie jest trudne, ale też trzeba pamiętać, że na początek ważna jest podłoga. Tutaj pomyślcie o ociepleniu jej styropianem. Po ociepleniu można położyć na nią linoleum, bo jest praktyczne i tanie, a na samym końcu dywan. Teraz czas poświęcić kilka zdań wyposażeniu, bo i ono jest bardzo ważne. Na pewno must have są wygodne łóżka i na tym aspekcie nie można oszczędzać. Chyba nikt z Was nie chce spać na starym materacu. A jeżeli macie dzieci, to warto zastanowić się nad umieszczeniem w części sypialnianej łóżka piętrowego. W głównym pomieszczeniu przyda się też stół, najlepiej, aby był rozkładany. Nie tylko będziecie spędzać przy nim czas jedząc, ale też dzieciaki mogą na nim rozkładać gry i się bawić, a Wy wtedy macie chwilę dla siebie i możecie się zrelaksować, przy czym przyda Wam się przedsionek do przyczepy kempingowej.

Nie oszczędzaj na przedsionku do przyczepu kempingowej

Jeżeli macie ochotę odpocząć i zrelaksować się, gdy Wasze dzieciaki się bawią, możecie pójść do przedsionka i tam w spokoju porozmawiać, ale też pooglądać film na tablecie. Takie rozwiązanie rzecz jasna sprawdzi się także, gdy macie ochotę wspólnie przebywać na powietrzu, ale już niekoniecznie odganiać owady. Oczywiście przedsionki do przyczep kempingowych dostępne są w wielu wariantach. Na pewno bardzo dobrze sprawdzi się 5-częściowa markiza z wentylacją dachową. Warto zwrócić uwagę, że taki rodzaj jest bardzo praktyczny, bo istnieje także możliwość wykorzystania jej nie tylko jako klasycznego przedsionka, ale też jako werandy. Wystarczy tylko usunąć ścianę przednią i boczną. Nawet drzwi wejściowe można zwinąć. Zwróćcie uwagę, aby przedsionek do przyczepy kempingowej posiadał orurowanie rynny deszczowej. Dobrym wyborem jest model wykonany z wysokiej jakości tkaniny poliestrowej pokrytej PVC. Wykazuje ona bardzo dużą odporność na rozdarcia czy też inne uszkodzenia mechaniczne. Ale jest też nieprzemakalna i łatwo utrzymać ją w dobrym stanie.

Wyposażenia się liczy

W myśl zasady, że życie należy sobie ułatwiać, a nie utrudniać, warto także wyposażyć kampera w odpowiedni sprzęt. Bojler, lodówka czy piecyk to must have. Dla wygody można jeszcze postawić na dobrą zmywarkę. Ale przyda się także prysznic – lepiej umyć się w kamperze niż na stacji benzynowej… W końcu podróżowanie kamperem może być bardzo wygodne. Na pewno przy wyborze takich sprzętów należy zwracać uwagę na wydajność, a nie na cenę.

Koniecznie skorzystajcie z naszych rad i pamiętajcie, że w pewnych kwestiach oszczędność nie jest w żadnym stopniu wskazana.

Shares: