Dom

Białe płytki w domu – połysk czy mat?

Wybór płytek do wykończenia ścian i podłóg nie jest łatwy. Szeroka gama produktów ceramicznych jest bowiem bardzo zróżnicowana, zarówno pod kątem formatów, jak i kolorów, tekstur oraz struktur. Dlatego też ich dopasowanie do pozostałego wyposażenia bywa prawdziwym wyzwaniem. I nawet jeśli postawimy już na kolor biały, który będzie pasował do każdego wystroju wnętrza, to i tak musimy jeszcze wybrać rodzaj powierzchni płytek. Co zatem jest lepsze – białe płytki z połyskiem czy matowe?

Płytki białe połysk, czyli elegancja, styl i blask

Biel jest przede wszystkim kolorem uniwersalnym, jednak jego charakterystycznymi cechami są elegancja i minimalizm. Przy czym stanowi on doskonałe tło do aranżacji, w których chcemy uwidocznić pozostałe elementy wystroju wnętrza. W przypadku ceramiki możemy zrobić to w jeszcze większym stylu, a umożliwiają to płytki białe połysk, określane także jako płytki błyszczące lub płytki polerowane.

Lustrzana powierzchnia białych płytek dodaje wnętrzom splendoru i optycznie je powiększa. Dlatego też tego typu płytki sprawdzają się w aranżacjach naprawdę stylowych, gdzie chcemy uzyskać efekty rozświetlenia i atmosferę wszechobecnego luksusu. Takie płytki sprawdzą się zarówno w eleganckim salonie, foyer, kuchni, jak i łazience, czego dowodem jest kolekcja białych polerowanych płytek Navi Ceramica Limone połysk. A co z płytkami matowymi?

Matowe płytki w kolorze białym – nowocześnie i gustownie

W przeciwieństwie do białych płytek z połyskiem płytki matowe sprawiają, że wnętrze staje się nieco bardziej przytulne. Dlatego płytki matowe doskonale sprawdzają się we wnętrzach, którym chcemy nadać bardziej intymnego charakteru lub optycznie je zmniejszyć. Matowe płytki to również bardziej praktyczny wybór, ponieważ nie brudzą się one tak jak płytki błyszczące – zwłaszcza w przypadku ich położenia na podłodze.

Powierzchnia matowa doskonale współgra z nowoczesnymi wnętrzami urządzonymi w gustownym stylu i świetnie prezentuje się w łazienkach, salonach, kuchni czy przedpokoju (zob. Navi Ceramica Limone mat). Przy czym białe płytki matowe są równie wdzięcznym tłem dla różnego rodzaju wystroju, jak białe płytki z połyskiem. Dlatego wybór konkretnego rozwiązania powinien być podyktowany indywidualnym gustem i tym, czy chcemy postawić na przepych i blichtr, czy jednak na przytulność i nieco większą praktyczność.

Jakie dekory do białych płytek?

Wykończenie podłóg czy ścian płytkami ceramicznymi pozwala na wykorzystanie ciekawych dekoracji, którymi są dekory, Mogą mieć one postać np. płytek gresowych lub insert szklanych, a bogactwo ich kolorów czy motywów umożliwia stworzenie wyjątkowych i bardzo oryginalnych aranżacji.

Z białymi płytkami świetnie prezentują się dekory wyraziste z motywami roślinnymi, a także geometrycznymi – w tym dekory 3D. Bardzo ładnie prezentują się również dekory graficzne czy obrazy. Przy czym białe płytki z połyskiem i matowe doskonale komponują się z innymi materiałami, takimi jak drewno czy kamień naturalny. Dlatego spokojnie możemy wykorzystać dodatki inspirowane materiałami naturalnymi, które nadadzą białemu wnętrzu wyrazistego i odpowiadającego naszym gustom charakteru.

Shares: