Lifestyle

Bardzo gęsty zarost – golić czy zapuszczać? Oto jest pytanie i zaraz poznasz odpowiedź na nie!

Gęsty zarost jest powodem zazdrości wielu Twoich kolegów. Ty jednak czujesz się z nim źle, bo często Cię drapie, swędzi, a ponadto jest szorstki i twardy. Zatem, choć matka natura obdarzyła Cię bujnym zarostem, nie dbasz o niego właściwie. Dziś spróbujemy odpowiedzieć na odwieczne pytanie: golić czy zapuszczać?

Golenie: czasochłonne i codzienne, żmudne i powodujące podrażnienia? Postaw na odpowiednie kosmetyki i akcesoria do golenia

Jeśli moment golenia jest dla Ciebie udręką, ponieważ ciągle masz problem z wrastającymi włoskami, to może czas porzucić golenie na sucho elektryczną maszynką na rzecz golenia na mokro maszynką na żyletki lub brzytwą na żyletki. Ten ostatni sposób wymaga wprawy, zatem jeśli co dzień rano spieszysz się do pracy, to odłóż naukę na urlop, gdy będziesz mieć więcej czasu, a teraz postaw na maszynkę na żyletki. Ponieważ twój zarost jest bardzo gęsty, to na pewno nie sprawdzi się u Ciebie na cały tydzień roboczy, a pewnie co najwyżej 3 dni, ale to i tak lepsze niż używanie maszynki jednorazowej. Aby włosy goliło się dobrze musisz mieć dobrą piankę albo mydło do golenia. Gęstą pianę musisz pozostawić na kilka minut. Częstym błędem jest golenie się od razu po nałożeniu specyfiku. Twoje włosy nie zdążą odpwiednio zmięknąć i golenie nie będzie tak efektywne. Pozostaną wrastające włoski, ale i łatwiej będzie o podrażnienie skóry. Zatem pamiętaj by odczekać odpowiednio długo. Gol się raczej pod włos, bo tak skuteczniej pozbędziesz się zarostu.

Lubisz siebie w wersji z brodą, ale denerwuje Cię jej twardość? Wybierz kartacz do brody i balsam do zmiękczania zarostu

Jeśli jednak zarost Ci się podoba, ale ze względu na jego twardość i nieujarzmienie nie masz do niego cierpliwości i szybko sięgasz po maszynkę, to możesz to zmienić. Kilkuminutowa pielęgnacja brody w łazience może zdziałać cuda. Zaopatrz się w kartacz do brody i czesz ją kilka razy dziennie. Oczywiście samo czesanie nie wystarczy. By zmiękczyć naprawdę twardą brodę, wybierz balsam do brody. Pamiętaj też by już od momentu kilkudniowego zarostu, który w twoim przypadku jest naprawdę imponujący stosować szampon lub mydło do brody. Nie susz jej suszarką, delikatnie usuń nadmiar wody i pozwól jej wyschnąć. Jeśli musisz użyj suszarki z chłodnym nawiewem i jonizacją, a następnie wetrzyj w brodę olejek nawilżający.

Chcesz pozbyć się uporczywego swędzenia i uczucia suchości? Zdecyduj się na olejek do brody o naturalnej formule

Jak już wspomnieliśmy dla optymalnego nawilżenia po umyciu brody, istotne jest użycie olejku do brody. Powinien mieć naturalną formułę, to znaczy składać się z różnych olejków eterycznych, olejku arganowego czy rycynowego. Dzięki niemu możesz pozbyć się uporczywego swędzenia i uczucia suchości już na początku zapuszczania pełnej brody. Olejek rozprowadza się przy użyciu szczotki do brody. Musisz wiedzieć, że kartacze do brody z włosiem dzika są uważane za najlepsze. Jeśli trafisz na model z białymi końcówkami, to kup go czym prędzej, bo to keratyna, ożywcza dla Twojego zarostu. Używaj olejku do brody przynajmniej dwa razy dziennie – rano i wieczorem, po umyciu brody.

Jak radzić sobie z gęstym zarostem? Bez trymowania i wosku do brody i wąsów się nie obejdzie

Często mężczyźni obdarzeni bujnym zarostem rezygnują z niego także z powodu tego, że gdy robi się dłuższy łamie się i źle układa. Ale przecież i z tym można sobie poradzić. Czesanie to oczywiście must have. Ważne jest jednak trymowanie – na policzkach, gdzie przebiega linia zarostu, a także pod karkiem. Oczywiście brodę trymujesz również na długości, chyba że zapuszczasz wersję ZZ TOP. Jeśli chodzi o puszenie się czy elektryzowanie, to brodę ujarzmi wosk do brody i wąsów, po który także warto sięgnąć.

Na koniec: jeśli twój zarost dodatkowo jest niesforny, postaw na prostownicę do brody. To akcesorium jeszcze stosunkowo rzadko używane w domach, ale niezbędne w każdym barbershopie. Nic nie stoi na przeszkodzie, byś je sobie zafundował. Można ustawić temperaturę, a dalej jest bardzo prosto, bo prostownica wygląda niemal jak szczotka. Nawet z bardzo gęstym zarostem możesz czuć się z brodą świetnie. Postaw na odpowiednie kosmetyki i akcesoria.

Shares: