Ubezpieczenie domu lub mieszkania od kradzieży ERGO HESTIA

5 sposobów na zapobieganie kradzieży w domu

Nawet na krótkim wyjeździe lub urlopie męczy Cię myśl, że po powrocie zastaniesz splądrowane mieszkanie? Niestety, nie ma takich drzwi antywłamaniowych, których nie byłby w stanie sforsować żaden złodziej. Nie znaczy to jednak, że jesteśmy całkowicie bezsilni wobec perspektywy włamania do domu. Nie ułatwiaj złodziejowi zadania, a istnieje duża szansa, że się zniechęci i zaniecha kradzieży. Specjaliści ERGO HESTIA przedstawiają skuteczne sposoby na to, jak zabezpieczyć dom przed włamaniem.

Statystyki włamań nie wyglądają optymistycznie – okazuje się, że w 2019 r. złodzieje dokonali aż 71 186 kradzieży z włamaniem. To aż o 3% więcej niż w roku poprzednim! W ERGO Hestia ubezpieczenia ochronią Cię przed konsekwencjami kradzieży, ale czy możesz zrobić coś we własnym zakresie, aby uniknąć tej przykrej sytuacji? Sposobów jest wiele – czytaj dalej!

Zapobieganie kradzieżom – dobre praktyki przed opuszczeniem domu

Pamiętaj, że złodziej nie potrzebuje wiele czasu, aby dokonać kradzieży w Twoim mieszkaniu. Wystarczy mu parę godzin, kiedy wychodzisz np. do pracy lub na spotkanie towarzyskie. Warto więc wyrobić sobie dobre nawyki przed każdym wyjściem z domu, aby nie dawać złodziejowi pretekstu do „odwiedzin”.

Podstawowe działania, które możesz wykonać, to np.:

  • Zamykanie nie tylko drzwi, ale także okien – okazuje się, że większość włamywaczy dostaje się do wnętrza nie przez drzwi, ale przez znacznie łatwiejsze do sforsowania okna. Nie zapominaj o zamknięciu również okienek piwnicznych lub garażowych.
  • Zasłanianie okien i żaluzji oraz zapalanie światła przed wieczornym wyjściem to najprostszy trik stosowany od dziesięcioleci. Rozświetlone mieszkanie daje wrażenie, że w środku przebywają domownicy.
  • Niezostawianie informacji o wyjściu lub powrocie na kartce – nie informuj złodzieja, jakim czasem dysponuje.
  • Niezostawianie w domu dużych kwot pieniędzy oraz unikanie oczywistych skrytek, takich jak biblioteczka, szafka z ubraniami – jeśli wydaje Ci się, że złodziej nie zajrzy do szuflady z bielizną, jesteś w błędzie!
  • Zapisanie numerów fabrycznych sprzętów RTV, tworzenie listy cennych przedmiotów – im więcej szczegółowych informacji o swoich sprzętach posiadasz, tym większe prawdopodobieństwo, że policja je kiedyś odnajdzie, np. po odkryciu kryjówki złodzieja. Wówczas sprzęty zostaną Ci natychmiast zwrócone.

Jak zabezpieczyć dom przed włamaniem?

Jeśli mieszkasz w sąsiedztwie, w którym często dochodzi do włamań do domów jednorodzinnych lub mieszkań, nie zwlekaj – poświęć trochę wysiłku i środków, aby zabezpieczyć siebie i swój dom. Pamiętaj o pięciu kluczowych zabezpieczeniach:

  1. Montaż drzwi antywłamaniowych – nowoczesne drzwi antywłamaniowe zostały wyposażone w zabezpieczenie przeciwwyważeniowe i zamki patentowe. Standardowe drzwi do mieszkania obij blachą stalową i najlepiej zainstaluj drugie skrzydło wewnątrz mieszkania. Pamiętaj również o łańcuchu na drzwi i wizjerze, które mogą Cię ochronić przed napadem.
  2. Pomoc sąsiadów – czujni sąsiedzi to pomoc nie do przecenienia! Jeśli wyjeżdżasz na dłużej, poproś sąsiadów o obserwowanie mieszkania lub posesji. Najlepiej, jeśli zaglądaliby do domu od czasu do czasu.
  3. Ochrona prywatności – kusi Cię wizja pochwalenia się przed znajomymi na social mediach, że wyjeżdżasz na zagraniczne wakacje? Poczekaj z tym do powrotu i wtedy opublikuj zdjęcia i posty. Złodzieje – zwłaszcza ci, którzy od dłuższego czasu obserwują dom – wykorzystują social media, aby sprawdzić, kiedy mogą liczyć na dłuższą nieobecność domowników.
  4. Monitoring lub system alarmowy (czujniki ruchu, kamery) – już sama ich obecność może zniechęcić złodzieja. A jeśli ktoś wtargnie na Twoją posesję, hałas i światła skutecznie go odstraszą.
  5. Zakup ubezpieczenia Dom i mieszkanie: kradzież – aby zniwelować skutki włamania, warto pomyśleć wcześniej o zakupieniu ubezpieczenia domu lub mieszkania od kradzieży. ERGO HESTIA oferuje kompleksowy pakiet ubezpieczeń, np. ERGO 7, który umożliwia dostosowanie zakresu ochrony domu lub mieszkania w trzech wariantach w zależności od Twoich oczekiwań. W ramach pakietu ERGO 7 Twoje mienie będzie chronione w zakresie zdarzeń losowych lub w najwyższym wariancie od wszystkich rodzajów ryzyka (tzw. all risk). Dodatkowo zakres ochrony warto rozszerzyć o kradzież. Ochrona ta, poza ochroną od kradzieży z włamaniem, obejmuje również w zależności od wariantu szkody powstałe w wyniku aktów wandalizmu lub rabunku. W przypadku wyboru najwyższego, trzeciego wariantu dla ryzyka kradzieży ochroną mogą zostać objęte zewnętrze elementy domu lub mieszkania, a także elementy architektury ogrodu np. ogrodzenie i jego elementy, wyposażenie placu zabaw, grille ogrodowe lub kosiarka (od kradzieży zwykłej, bez włamania).

Z pewnością warto zapobiegać kradzieży. Jeśli jednak już do niej doszło, nie trać głowy! Zachowaj spokój, zgłoś sprawę na policję i skontaktuj się ze swoim ubezpieczycielem.

 

 Artykuł sponsorowany


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. więcej informacji

Aby zapewnić Tobie najwyższy poziom realizacji usługi, opcje ciasteczek na tej stronie są ustawione na "zezwalaj na pliki cookies". Kontynuując przeglądanie strony bez zmiany ustawień lub klikając przycisk "Akceptuję" zgadzasz się na ich wykorzystanie.

Zamknij