Lifestyle

5 powodów, dlaczego warto ulec modzie na tatuaże

Jeżeli zastanawiasz się czy zdecydować się na tatuaż, to koniecznie przeczytaj nasz krótki poradnik. Dzięki niemu podejmiesz właściwą decyzję. Albo się przekonasz, albo zrezygnujesz – ale jedno jest pewne, będziesz w 100% pewien, że postąpiłeś dobrze. Oto naszym zdaniem najważniejszych 5 powodów, dlaczego warto ulec modzie na tatuaże.

Powód numer 1: poprzez tatuaż można wyrazić siebie

grafika tatuażKażdy z nas jest inny, dlatego też poprzez tatuaż może pokazać siebie, to co się lubi, ceni, to co się podoba. Choć brzmi to trywialnie, to jednak tatuaże pozwalają wyrazić siebie. Nie oznacza to wcale, że trzeba mieć duży tatuaż w najbardziej widocznym miejscu, bo jeżeli chcecie mieć tatuaż tylko po to, żeby komuś się podobał, to absolutnie nie należy się na niego decydować. Ale jeżeli tatuaż robicie dla siebie, niezależnie jaki to tatuaż, to wtedy macie jak najbardziej słuszny tok rozumowania. Możecie zdecydować się na tatuaż, który będzie nie tylko zdobił Wasze ciało, lecz także z czymś się Wam kojarzył. Ale dobrym wyborem jest też dziara, która zwyczajnie się Wam podoba, ale ważny jest właśnie zaimek „Wam”, bo on świadczy, że robicie to dla siebie. Oczywiście musimy jeszcze wspomnieć, że jeżeli już podjęliście decyzję, że chcecie mieć taką ozdobę ciała, to koniecznie wybierzcie profesjonalny salon tatuażu.

Powód numer 2: tatuaż może coś dla Was znaczyć

Tatuaż nie jest tylko zwykłą ozdobą ciała, lecz może stanowić dla Was coś wyjątkowego. Otóż dziara może mieć wartość sentymentalną, co oznacza, że wykonujecie ją by uczcić daną chwilę, np. narodziny dziecka czy zawarcie związku małżeńskiego albo adopcję bądź zakup czworonożnego przyjaciela. Ale może także stanowić hołd dla kogoś. Wielu wegan ma tatuaż trójkąt, stworzony z liter, gdzie litera A znajduje się w górnej części, poniżej znajduje się L, a obok litera F. Co tworzy napis ALF, ale nie ma to nic wspólnego z bohaterem serialu science fiction, lecz odnosi się do grupy Animal Liberation Front, czyli ludzi, którzy ratują zwierzęta z laboratoriów wiwisekcyjnych czy też ferm, hodujących zwierzęta na futra. Zatem tatuaż może wiązać się z ideologią czy być uczczeniem kogoś.

Powód numer 3: tatuaż obłędnie się prezentuje

mapa tatuażNasz kolejny powód będzie bardzo próżny, ale nadal jest to jakiś powód, czy dobry czy zły, sami możecie ocenić, jednak na pewno też jest ważny. Otóż tatuaż obłędnie się prezentuje i stanowi świetną ozdobę ciała. Ale jest jeden warunek, musicie go wykonać w dobrym salonie tatuażu, tylko wtedy będzie wywoływał u was efekt „wow”, a nie uczucie wstydu. Pamiętajcie, że tatuażyści muszą dużo się uczyć i ćwiczyć, dlatego za ich pracę należy im się godne wynagrodzenie. Jeżeli jednak będziecie chcieli zaoszczędzić, to będziecie żałować. Wtedy czeka Was albo uczucie wstydu za każdym razem, gdy spojrzycie na nieudaną dziarę, albo słona zapłata, pod warunkiem że jakiś dobry tatuażysta podejmie się jej poprawki. Oczywiście możecie też zdecydować się na usunięcie tatuażu, ale to też tanie nie jest.

Powód numer 4: tatuaż jest modny

Ok, nasz kolejny powód nadal jest nieco nieskromny. Otóż powodem numer 4, dlaczego warto zdecydować się na tatuaż jest to, że jest on modny. A jeżeli lubicie to, co modne to też jakiś powód, szczególnie jeśli uważacie się za trendsetterów. Tylko lepiej przemyślcie decyzję, bo o ile kolczyk do ucha można szybko wyciągnąć, a włosy przefarbować, to jednak tatuaż to ozdoba na całe życie.

Powód numer 5: tatuaż Was wyróżnia

Jeżeli nie ulegniecie tylko modzie, to tatuaż pozwoli Wam wyróżnić się z tłumu. Wszak nie musicie wybierać najpopularniejszych modeli, lecz możecie samodzielnie wybrać jakiś motyw i następnie przedstawić go tatuażyście. Jeżeli macie talent, to także możecie go samodzielnie zaprojektować. Możliwości macie sporo. Ale nic na siłę. Zawsze też możecie poprosić o katalog prac i wybrać coś dla siebie. Ważne, aby Wasza decyzja nie była tylko chwilową i nieprzemyślaną zachcianką.

Na samym końcu przypominamy, że tatuażu nie można zrobić tylko dlatego, że przyszła nam na to ochota. Warto zastanowić się i jeżeli nadal jesteście pewni decyzji, to wtedy macie pewność, że nie będziecie żałować. Ponadto pamiętajcie, że tatuaże nie są tanie, zatem jeżeli Was w danej chwili nie stać, to lepiej odłóżcie pieniądze i poczekajcie, będziecie mieć dodatkowy czas na przemyślenie swojej decyzji.

Shares: