LifestyleUroda

5 błędów w makijażu, które cię postarzają. Sprawdź!

Makijaż wykonujesz, aby wyglądać piękniej i młodziej. Taki efekt osiągniesz, o ile wykonasz swój make-up poprawnie. Czasem jednak kilka prostych błędów sprawia, iż uzyskujesz efekt odwrotny do oczekiwanego. Co sprawia, że makijaż postarza? Sprawdź i uniknij tych błędów! 1. Efekt maski Na twojej skórze pojawiają się niedoskonałości, więc przykrywasz je grubą warstwą podkładu kryjącego? Nieumiejętna aplikacja tego kosmetyku może ci bardziej zaszkodzić niż pomóc. „Maska” z podkładu sprawi, że będziesz wyglądała nienaturalnie i nawet o 10 lat starzej! Jak temu zapobiec? Zamiast podkładu kryjącego, wybierz rozświetlający, który nada twojej skórze promienne wykończenie. Jako dodatek do niego możesz zastosować dobry puder matujący, który utrwali kosmetyk – w tej roli sprawdzi się np. puder mineralny polskiej marki Annabelle Minerals. Aplikuj podkład cienkimi, delikatnymi warstwami i dobrze rozblenduj (rozetrzyj) go na całej twarzy – nie palcami, a pędzlem lub gąbeczką. W miejscach, które potrzebują dodatkowego krycia, możesz ewentualnie dołożyć drugą, równie cienką warstwę lub zastosować dobry korektor. 2. Źle dobrany kolor podkładu Podkład zbyt ciemny dla twojego odcienia skóry także cię postarzy. Jeżeli chcesz się „opalić”, zastosuj w tym celu bronzer (koniecznie występujący jako puder matujący, bez połyskujących drobinek). Podkład zaś powinien mieć odcień i poziom jasności zbliżony do Twojego naturalnego koloru skóry. …

Makijaż wykonujesz, aby wyglądać piękniej i młodziej. Taki efekt osiągniesz, o ile wykonasz swój make-up poprawnie. Czasem jednak kilka prostych błędów sprawia, iż uzyskujesz efekt odwrotny do oczekiwanego. Co sprawia, że makijaż postarza? Sprawdź i uniknij tych błędów!

1. Efekt maski

Na twojej skórze pojawiają się niedoskonałości, więc przykrywasz je grubą warstwą podkładu kryjącego? Nieumiejętna aplikacja tego kosmetyku może ci bardziej zaszkodzić niż pomóc. „Maska” z podkładu sprawi, że będziesz wyglądała nienaturalnie i nawet o 10 lat starzej!

Jak temu zapobiec?

  • Zamiast podkładu kryjącego, wybierz rozświetlający, który nada twojej skórze promienne wykończenie. Jako dodatek do niego możesz zastosować dobry puder matujący, który utrwali kosmetyk – w tej roli sprawdzi się np. puder mineralny polskiej marki Annabelle Minerals.
  • Aplikuj podkład cienkimi, delikatnymi warstwami i dobrze rozblenduj (rozetrzyj) go na całej twarzy – nie palcami, a pędzlem lub gąbeczką. W miejscach, które potrzebują dodatkowego krycia, możesz ewentualnie dołożyć drugą, równie cienką warstwę lub zastosować dobry korektor.

2. Źle dobrany kolor podkładu

Podkład zbyt ciemny dla twojego odcienia skóry także cię postarzy. Jeżeli chcesz się „opalić”, zastosuj w tym celu bronzer (koniecznie występujący jako puder matujący, bez połyskujących drobinek). Podkład zaś powinien mieć odcień i poziom jasności zbliżony do Twojego naturalnego koloru skóry. Precyzyjnie dobierzesz go, sięgając do oferty marek mających rozbudowaną gamę odcieni – odpowiednich dla zimnego, ciepłego i neutralnego typu urody.

3. Puder matujący pod oczy

Puder matujący sprawdza się doskonale w tzw. strefie „T” – na czole, nosie oraz brodzie, a także ewentualnie na policzkach. Nie powinnaś go jednak używać do matowania i utrwalania korektora pod oczy – może powchodzić w zmarszczki i uwydatnić je, zamiast wygładzić delikatną skórę w tym miejscu.

4. Zbyt dużo różu

… i w zbyt mocnym odcieniu. Delikatne muśnięcie policzków różem wizualnie odmładza i dodaje makijażowi dziewczęcego uroku. Jeżeli jednak przesadzisz i nałożysz róż, który jest:

  • wyjątkowo ciemny i intensywny,
  • niedopasowany do twojego typu urody,

… będziesz wyglądała starzej, po prostu. Dlatego postaw raczej na stonowane i naturalne odcienie (zwłaszcza w makijażu dziennym). Kosmetyk aplikuj bardzo delikatnie i oszczędnie, korzystając z dobrego pędzla.

5. Zbyt cienkie brwi

Moda na cienkie, niemal niewidoczne, a nawet narysowane w całości konturówką brwi odeszła (na szczęście!) w zapomnienie. Dziś stawiamy na wyraziste, dobrze obrysowane brwi w naturalnym odcieniu. Jeśli ty jednak nadal pozostajesz w świecie cienkich, narysowanych „od linijki”, dodajesz sobie co najmniej kilku lat. Uważaj też na zbyt ciemny odcień pomady/ cienia do brwi – to również może cię postarzyć.

Wniosek? Makijaż wykonuj z umiarem, sięgając po dobrej jakości kosmetyki. Wówczas nie musisz się obawiać o efekt estetyczny.

Shares: