Sport

Za co kochamy softshelle?

Planujesz górską wyprawę, ale nie wiesz, jak się do niej przygotować? Poszukujesz odpowiednich ubrań, które sprawdzą się podczas zmiennej górskiej pogody? W takiej sytuacji warto sięgnąć po uniwersalną kurtkę softshellową. W dzisiejszym artykule przedstawimy największe zalety tego rodzaju odzieży outdoorowej.

Czym jest softshell?

Cechą charakterystyczną softshellowych kurtek jest ich dwuwarstwowa budowa. Składają się z zewnętrznej elastycznej powłoki wiatroszczelnej oraz z warstwy wewnętrznej gwarantującej odpowiednią regulację termiczną. W ten sposób łączy w sobie kilka tradycyjnych warstw ubrań, stosowanych podczas górskich spacerów. W przeciwieństwie do tradycyjnego hardshellu, softshell jest doskonałym wyborem dla aktywnych osób, ponieważ gwarantuje wysoki poziom przepuszczalności powietrza. Dzięki temu nawet przy podejmowanego znacznego wysiłku, ochroni nas przed przegrzaniem.

Zalety softshellu – elastyczność i ochrona przed wiatrem

Zarówno softshelle damskie, jak i męskie odznaczają się wysokim poziomem elastyczności. Dzięki temu jest to doskonały wybór dla aktywnych podróżników, którzy nie boją się zmęczyć. Nie krępują ruchów, przez co świetnie sprawdzą się na górskich szlakach. Dodatkowo pozytywnie na komfort wpływa zastosowanie dwóch warstw materiału, co pozwala uniknąć niewygodnego ubierania się „na cebulkę”. Kurtki softshell stanowią niezastąpioną barierę ochronną przed wiatrem i deszczem, dzięki zastosowaniu odpowiedniej impregnacji tkaniny. Wykonane z odpornego na zabrudzenia i zniszczenia materiału, stanowią inwestycję na długie lata.

Ten rodzaj odzieży outdoorowej to także odpowiedź, dla osób ceniących styl. W praktyczny sposób dopasowują się do kształtów naszego ciała, podkreślając przy tym sylwetkę. Co więcej, dostępny jest szeroki wybór kolorów i wzorów, które z łatwością dopasujesz do swojego gustu i charakteru. Warto przy tym pamiętać, że ciemne barwy nie sprawdzą się podczas letnich wycieczek, gdyż znacznie się nagrzewają. W bogatym asortymencie znajdziesz zarówno idealne do biegania kurtki, jak i dłuższe płaszcza, które zapewnią kompleksową ochronę podczas dłuższych wędrówek.

Ciepła warstwa polarowa fleece doskonale ochroni przed zimnem, jednocześnie nie powoduje przegrzania, minimalizując ryzyko przeziębienia się. Tradycyjne kurtki hardshell świetnie chronią przed deszczem i wiatrem, uniemożliwiają przy tym jednak wymianę powietrza. W konsekwencji łatwo o spocenie się i przewianie. Dodatkowo wykorzystanie kaptura sprawi, że kurtka sprawdzi jako opcja przeciwdeszczowa podczas opadów o umiarkowanym natężeniu.

Kto powinien wybrać softshell?

Softshell świetnie sprawdzi się podczas uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Przeznaczony jest do noszenia przy umiarkowanych temperaturach oraz zapewnia ochronę przed opadami o średnim natężeniu. Gwarantuje pełny komfort noszenia, nie jest jednak wyposażony w membranę, przez co nie zapewnia ochrony przy ulewnych deszczach. Kurtki zdadzą egzamin podczas pieszych wędrówek po lesie, spacerów z psem, górskich podróży oraz treningów biegowych lub kolarskich. Dzięki temu, że nie krępuje ruchów, jest to także dobry wybór dla rodziców. Softshell wybierany jest także jako tkanina przeznaczona do produkcji odzieży roboczej. Jest to niezastąpione rozwiązanie w branży logistycznej, a także dla pracowników obsługi kolei i lotnisk oraz dla przewodników wycieczek.

 

Shares: