Uroda

Wypadanie włosów- co zrobić aby pozbyć się tego problemu?

Wypadanie włosów to coraz częstszy problem, z którym zmagają się zarówno kobiety jak i mężczyźni. Piękne i lśniące fryzury to marzenie wielu, postrzegane przez nas jako atrybut urody i zdrowia. Nic więc dziwnego, że chcemy, aby nasze włosy były jak najbardziej gęste. Proces wypadania włosów można przecież skutecznie opanować.

Wypadanie włosów – przyczyny 

Wypadanie włosów ma wiele przyczyn, zarówno zdrowotnych jak również tych związanych ze stresem czy wiekiem. Niezależnie od okoliczności jest to kłopotliwy problem większości, który negatywnie wpływa na poczucie atrakcyjności i pewności siebie. Włosy i problemy z nimi to nie tylko czynniki zewnętrzne związane ze stylem życia, ale również nasza genetyka. Dziennie wypada nam około 100 włosów, jednak ich nadmierne wypadanie może nas skutecznie zaniepokoić.

Co może powodować zwiększone wypadanie włosów? 

Na wygląd naszych włosów wpływ ma zarówno nasza dieta jak również samopoczucie oraz używane kosmetyki, które mogą poprawiać stan włosów lub wzmagać ich wypadanie. Używanie mocnych detergentów w szamponach może źle wpływać na kondycję skóry głowy i powodować ich większą utratę włosów. Warto stosować również specjalistyczne suplementy, które uzupełnią niedobory witamin oraz dostarczą składników odżywczych niezbędnych do wsparcia wzrostu włosa.

Specjalistyczne produkty wspierające wzrost włosów 

Do właściwego wspierania i stymulowania wzrostu włosów warto spróbować profesjonalnych kosmetyków, takich jak Hair Medic. Są to specjalistyczne skomponowane produkty dostosowane do problemów związanych z nadmiernym wypadaniem włosów dzięki hamowaniu tego procesu oraz wspieraniu nieaktywnych mieszków włosowych do wzrostu. Dzięki temu w krótkim czasie nasza fryzura ma szansę realnie się zagęścić.

Jak dbać o włosy?

W porze letniej nasze włosy są bardziej narażone na postępujące zniszczenia ze względu na negatywny wpływ promieniowania słonecznego czy częste kąpiele nad morzem. To zdecydowanie może wpłynąć negatywnie na kondycję włosa a w konsekwencji pogłębić problem związany z ich utratą. Często zapominamy o prawidłowej pielęgnacji włosów, ich ochronie oraz stosowaniu odpowiednich kosmetyków. To duży błąd mający znaczny wpływ na wygląd naszej fryzury. Warto zastosować więc odpowiednią pielęgnację oraz serum aplikowane na skórę głowy, które może pomóc nam wyeliminować problem nadmiernego wypadania naszych włosów.

Shares: