Uroda

Tusz do rzęs z apteki – hit czy kit?

Pomalowane tuszem rzęsy to element każdego makijażu: tego naturalnego, codziennego, jak i wieczorowego. Gęste i podkręcone rzęsy podkreślają oprawę oczu i kolor tęczówki ale też optycznie powiększają oczy. Dlatego większość kobiet nie wyobraża sobie makijażu bez tuszu do rzęs i uważa, że jest to obowiązkowy kosmetyk w każdej kosmetyczce. Oczywiście tusz tuszowi nie równy, a firmy kosmetyczne prześcigają się w tworzeniu kolejnych innowacyjnych produktów. Czy jest między tuszami drogeryjnymi miejsce dla tuszu z apteki? Czym różni się tusz do rzęs z apteki od zwykłego tuszu? Dla kogo będzie dobry tusz z apteki?

Dlaczego warto wybrać tusz do rzęs z apteki

  • Po pierwsze tusz do rzęs z apteki do produkt przebadany dermatologicznie i okulistycznie dzięki czemu mogą go stosować kobiety, posiadające wrażliwe oczy i powieki, osoby cierpiące na atopowe zapalenie skóry i noszące soczewki kontaktowe.
  • Po drugie tusze apteczne nie powinny posiadać alergizujących parabenów i substancji zapachowych. Jest to bardzo istotne dla osób czytających składy kosmetyków i unikających m.in. tych substancji ze względów zdrowotnych lub innych. Często tusz do rzęs z apteki jest jedynym dostępnym na rynku wyborem.
  • Po trzecie tusz z apteki łączy w sobie działanie kosmetyku kolorowego oraz serum do rzęs, tzn. posiada dodatkowe składniki aktywne pielęgnujące rzęsy, np: woski roślinne, wosk pszczeli, pantenol, biotynę, kwas hialuronowy. Dzięki czemu rzęsy są nie tylko intensywnie czarne, podkręcone i pogrubione ale też odżywione i wzmocnione. Za każdym razem tuszując rzęsy stymulujemy ich wzrost, dodajemy im elastyczności i miękkości. Ponadto w wielu aptekach kupimy tusz do rzęs przyciemniający rzęsy, dzięki czemu nawet bez makijażu rzęsy będą wyglądały na gęste i zdrowe. Można określić taki tusz jako kosmetyk 2 w 1.
Jeżeli chodzi o właściwości estetyczne to szczoteczka tuszu kupionego w aptece w takim samym stopniu rozdziela rzęsy i je podkręca. Poza tym trwałość tuszu do rzęs z apteki nie ustępuje kosmetykom komercyjnym. Również opakowanie i wygląd aptecznego tuszu nie odbiega od tego z drogerii.
Jedyny mankament to mniejszy wybór producentów, typów i kolorów. Owszem znajdziemy tusz do rzęs podkręcający, wydłużający czy też pogrubiający rzęsy. Jednak trudno znaleźć w aptece wodoodporny tusz do rzęs, czy też tusze w niestandardowych kolorach: brązowym, granatowym, fioletowym, zielonym. Zatem Panie lubiące eksperymentować z kolorowym makijażem nie znajdą tu niczego ekstrawaganckiego.
Podsumowując warto zdecydować się na tusz do rzęs z apteki (przykłady produktów dostępne na tej stronie), szczególnie gdy nasze rzęsy są krótkie, rzadkie i wypadają lub gdy na zwykły tusz nasze oczy reagują zaczerwienieniem lub łzawieniem.
Shares: