ModaZakupy

Trwałe, wydajne perfumy – na jakie produkty warto zwrócić uwagę?

Jeśli wybierzesz wysokiej klasy perfumy, to ich zapach będzie powoli rozwijał się na skórze i pozostanie na niej długo. Jednak nie wszystkie wonności, które są dostępne w sklepach, są trwałe – zdecydowana większość z nich to produkty z przeciętnej jakości składników. Perfumy, które będą przez naprawdę długi czas cieszyć zapachem, powstają z wyszukanych surowców, są starannie skomponowane i nie mają wiele wspólnego z produkcją masową.

Po pierwsze – z najlepszych składników

Za trwałym zapachem stoją przede wszystkim składniki, z których powstają perfumy. Powinny być to naturalne olejki pozyskane z wyszukanych, często drogocennych surowców perfumiarskich.

Takie kompozycje powstają z piżma, ambry, oudu, czyli z drewna zaatakowanego przez grzyby, które po czasie zaczyna uwalniać jedyną w swoim rodzaju woń. To perfumy na bazie wyciągów z owoców, prawdziwej wanilii i róż – pozyskiwany z nich olejek to jeden z najdroższych składników używanych do produkcji wonności.

Wiele zapachów dostępnych na półkach w sieciówkach powstaje z syntetycznych odpowiedników naturalnych składników. Nie są to ekstrakty z kwiatów, owoców, a substancje, które tworzy się laboratoriach. Ich trwałość pozostawia wiele do życzenia – aromat tych perfum szybko znika.

Po drugie – skomponowane przez wirtuozów zapachu

Najlepsze nosy świata bezkompromisowo podchodzą do kwestii składników wykorzystywanych do produkcji perfum. Wiedzą oni, które z nich pozostają na skórze najdłużej oraz jak z czasem zmieniają one swój zapach, aby móc przez długi czas cieszyć się wonią kompozycji.

Mistrzowie perfumiarstwa nie zwracają uwagi na cenę, ale na jakość. Dlatego, jeżeli stworzone przez nich perfumy znajdą się na skórze, to ich zapach może pozostać na niej nawet przez wiele dni.

Po trzecie – z rzemieślniczej, małej produkcji

Aby mogły powstać najpiękniejsze, idealnie zabalsamowane – i co bardzo ważne – trwałe perfumy, potrzeba wielu godzin cierpliwej pracy. Nie są to flakony z wonnościami produkowanymi na skalę masową.

Najtrwalsze produkty to perfumy niszowe, które opuszczają małe manufaktury. Są to krótkie serie flakonów z niesztampowymi kompozycjami, perfumiarskie dzieła sztuki, których zapach trwa, z czasem rozwija się i zmienia.

Po czwarte – perfumy w olejku

Świat perfum nie kończy się tylko na flakonach z atomizerem. Ci, dla których szczególnie liczy się trwałość zapachu, powinni szczególnie zwrócić uwagę na wonności w olejku.

Perfumy w takiej formie to najwyższa koncentracja ekstraktów zapachowych. Cząsteczki zapachu są „uwięzione” w gęstym płynie, dlatego nie ulatują szybko ze skóryPerfumy w olejku są też bardzo wydajne. Wystarczy kilka kropel produktu, aby cieszyć się trwałym, intensywnym zapachem.

W buteleczkach z oszałamiająco pachnącymi olejkami jest zamknięta woń ambry, drewna sandałowego, kwiatu pomarańczy, czarnego pieprzu – wyczujesz je, jeżeli skusisz się np. na perfumy Sense Dubai 3. To również kompozycje z ciepłą, lekko słodką nutą winili, orzeźwiającej mandarynki, mocnej żywicy benzoesowej. Takie są np. perfumy w olejku Sense Warsaw.

W dobry, trwały zapach trzeba zainwestować więcej pieniędzy, jednak jego wysoka jakość cię zaskoczy. Woń takich perfum będzie otaczała cię przez długi czas, powoli rozwijała się i odkrywała przed tobą nowe akordy zapachowe.

 

Shares: