Sport

Top 5 najczęstszych błędów popełnianych przez graczy

Zakłady sportowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Trudno się temu dziwić, gdyż to naprawdę świetna rozrywka, zabawa i jednocześnie możliwość wygrania bardzo dużych pieniędzy. Jednak przy zakładach sportowych istotne znaczenie ma szczęście, odpowiednia strategia, ale również umiejętność analizy. Są gracze, którzy długi czas obstawiają daną dyscyplinę, ale nadal nie potrafią wygrać. Dla takich osób przygotowaliśmy ten poradnik, w którym wymienimy top 5 najczęściej popełnianych błędów, które prowadzą do przegranej. Błąd nr 1 – obstawianie dyscypliny, o której nie mamy pojęcia Oczywiście każdy z nas grając w zakłady sportowe chciałby wygrać duże pieniądze. Dlatego pod wpływem chwili obstawia zakłady, gdzie kurs jest najwyższy. I tak na kuponie znajduje się wiele zakładów np. z ligi kameruńskiej, o której tak naprawdę nikt nie ma pojęcia. Prawdopodobieństwo wygrania takiego zakładu jest jak szóstka w Lotto. Zatem, jakie jest rozwiązanie takiego problemu? Otóż należy obstawiać takie dyscypliny, o których ma się pojęcie. Nie można również kierować się wysokością kursu, ale warto porównywać statystyki, a także analizować kondycję poszczególnych graczy. Czasami lepiej obstawić jeden, dwa mecze niż 10, gdyż prawdopodobieństwo obstawienia poprawnie dwóch jest zdecydowanie większe. Błąd nr 2 – chęć szybkiego „odkucia się” Czasami passa nie sprzyja. Chyba każdy gracz doświadczył takiego impasu. Niestety większość …

Zakłady sportowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Trudno się temu dziwić, gdyż to naprawdę świetna rozrywka, zabawa i jednocześnie możliwość wygrania bardzo dużych pieniędzy. Jednak przy zakładach sportowych istotne znaczenie ma szczęście, odpowiednia strategia, ale również umiejętność analizy. Są gracze, którzy długi czas obstawiają daną dyscyplinę, ale nadal nie potrafią wygrać. Dla takich osób przygotowaliśmy ten poradnik, w którym wymienimy top 5 najczęściej popełnianych błędów, które prowadzą do przegranej.

Błąd nr 1 – obstawianie dyscypliny, o której nie mamy pojęcia

Oczywiście każdy z nas grając w zakłady sportowe chciałby wygrać duże pieniądze. Dlatego pod wpływem chwili obstawia zakłady, gdzie kurs jest najwyższy. I tak na kuponie znajduje się wiele zakładów np. z ligi kameruńskiej, o której tak naprawdę nikt nie ma pojęcia. Prawdopodobieństwo wygrania takiego zakładu jest jak szóstka w Lotto. Zatem, jakie jest rozwiązanie takiego problemu? Otóż należy obstawiać takie dyscypliny, o których ma się pojęcie. Nie można również kierować się wysokością kursu, ale warto porównywać statystyki, a także analizować kondycję poszczególnych graczy. Czasami lepiej obstawić jeden, dwa mecze niż 10, gdyż prawdopodobieństwo obstawienia poprawnie dwóch jest zdecydowanie większe.

Błąd nr 2 – chęć szybkiego „odkucia się”

Czasami passa nie sprzyja. Chyba każdy gracz doświadczył takiego impasu. Niestety większość zamiast odpuścić na kilka dni zakłady, próbuje za wszelką cenę się odkuć. Rezultatem takiego działania są jeszcze większe straty. I tak strata generuje straty. Dlatego, gdy nie masz dobrej passy i przegrałeś kilka zakładów pod rząd, to powinieneś sobie odpuścić i zrobić przerwę. W ten sposób może zauważysz, co było przyczyna twoich wcześniejszych niepowodzeń i w następnych zakładach uda Ci się wygrać.

Błąd nr 3 – zbyt wygodne zakłady

Czasami gracze dziwią się, że grając od długiego czasu w zakłady sportowe, ich wygrane są małe, a nawet bardzo małe. Przyczyną tego może być obstawianie tzw. pewniaków, a jak wiadomo stawki na takie drużyny są naprawdę małe. Również problemem jest zbyt częste obstawianie. To także wpisuje się w tzw. wygodne zakłady. Otóż obecnie można ściągnąć nawet aplikacje mobilne, przez co zawsze i wszędzie można łatwo obstawić np. mecze, a takie zakłady są obstawiane pod wpływem impulsu, a jak wiadomo najczęściej wiąże się to z przegraną.

Błąd nr 4 – gdy przejmujesz się zbytnio przegraną

Błąd numer cztery wynika ze zbyt dużej wrażliwości gracza. Otóż jak wiadomo w zakładach raz się wygrywa, a raz przegrywa. Nie ma osoby, która przez wszystkie gry generowałaby same zyski. Jak wiadomo z przegraną trzeba się liczyć. Dlatego, jeżeli zdarzy Ci się, że przegrasz i z tego powodu bardzo się przejmujesz, a to skutkuje, że nie potrafisz nawet spać ani myśleć o czymś innym oznacza, że zakłady sportowe nie są dla Ciebie, gdyż nie podchodzisz właściwie i z dystansem do gry.

Błąd nr 5 – gdy ignorujesz błędy poznawcze

Pierwszy błąd z błędów poznawczych odnosi się do efektu potwierdzenia. Otóż podświadomie twierdzimy, że nasze działanie jest słuszne, co w przypadku zakładów bukmacherskich oznacza, że kierujemy się tylko i wyłączenie naszą intuicją, nie biorąc pod uwagę innych czynników, takich jak statystyki. Czasami dochodzi także do zakotwiczenia, gdy obstawiamy tylko i wyłącznie ten sam wynik meczu i kierujemy się zasadą, że tylko obstawianie tej drużyny daje nam szansę na wygraną, a przecież zakłady sportowe wymagają również logicznego myślenia, a także obiektywizmu. Musisz zdawać sobie sprawę, że każdy może się pomylić i nie ma 100% rozwiązań, które gwarantują Ci powodzenie w grze.

Decydując się na grę w zakładach sportowych należy jeszcze pamiętać, o tym aby znaleźć najlepszego bukmachera. Oczywiście koniecznie należy wybierać tylko legalne zakłady sportowe. To gwarancja bezpieczeństwa, a także wypłaty wygranej. Legalnych bukmacherów jest sporo. Oczywiście powinieneś jeszcze wziąć pod uwagę, czy dodatkowo oferują oni jakieś promocje. Musisz również porównywać kursy u poszczególnych bukmacherów, co pozwoli ci na dokonanie lepszej analizy i odpowiednią interpretację danych.

Shares: