Biznes

Tanie i bezpieczne przesyłki kurierskie. Poznaj najlepsze rozwiązanie na rynku!

Prowadzenie sklepu internetowego czy też okazjonalna sprzedaż dóbr w Internecie, w ramach niezarejestrowanej działalności, która jest legalna od wejścia w życie 30 kwietnia 2018 r. art. 5 ust. 1 ustawy Prawo przedsiębiorców, wymaga odpowiedniego oszacowania kosztów. W drugim przypadku przychód jest wszak niewielki, gdyż może stanowić jedynie 50% kwoty minimalnego wynagrodzenia za pracę. Wysyłając przesyłki kurierskie, nie tylko firmowe czy prywatne, ale również urzędowe, chcemy maksymalnie ograniczyć wydatki, aby „w kieszeni” pozostało jak najwięcej, a jednocześnie, by zagwarantować konkurencyjne ceny klientom. Zatem należy znaleźć odpowiedniego dostawcę usług, który zapewni niewielki koszt obsługi, a jednocześnie najwyższą jakość i bezpieczeństwo.

Sytuacje trudne wymagają wyjątkowych rozwiązań

Pandemia pokazała, że efektywnie i szybko działająca branża logistyczna i transportowa jest kluczowa, by można było zapobiec całkowitemu paraliżowi gospodarczemu, a także zaradzić sytuacjom związanym z kwarantanną. Kiedy pójście do sklepu było niemożliwe lub znacząco utrudnione wiele osób decydowało się na korzystanie z usług branży e-commerce. Nawet duże sieci handlowe uruchamiały aplikacje pozwalające na zamawianie produktów spożywczych do domu. Kiedy pójście do Punktu Obsługi Paczek jest niemożliwe z powodu jego ograniczonych godzin pracy, można wydrukować etykietę, a następnie włożyć paczkę do Paczkomatu, który działa całą dobę. Jej dalszą drogę zapewnia sieć kurierska i sieć skrytek. Dzięki temu kontakt międzyludzki zostaje ograniczony do minimum, a jednocześnie paczka może dotrzeć do adresata w krótkim czasie.

Śledzenie przesyłek zapewnia komfort każdemu użytkownikowi

Paczkę możemy nadać w Paczkomacie lub kurierem. Wybór należy do nas. Im więcej paczek się wysyła, tym koszt usługi maleje. Dodatkowo nasze tanie przesyłki mogą być stale monitorowane. Wiemy, gdzie znajdują się na każdym etapie od odbioru przez kuriera, przez kolejne punkty odbioru, aż do miejsca docelowego, czyli Paczkomatu lub mieszkania. Wysyłając coś wyjątkowo cennego lub kruchego, warto skorzystać z opcji dodatkowego ubezpieczenia. Dzięki symbolicznej opłacie mamy pewność, że nie poniesiemy większych strat, gdy przedmiot ulegnie zniszczeniu w transporcie. Wystarczy, że zadbamy o jego odpowiednie zabezpieczenie. Będąc przedsiębiorcą, warto skorzystać z abonamentu i związać się umową z firmą kurierską. Dzięki temu koszty przesyłki towarów znacząco się zmniejszą, a jednocześnie zapewnimy sobie np. gwarancję darmowego zwrotu.  Tania paczka to również niewielki koszt materiałów, a decydując się na pakiet usług dla biznesu, zapewniasz sobie dostęp do trwałych, niezawodnych opakowań w niskiej cenie.  

Zdobądź przewagę nad konkurencją i wysyłaj również w weekendy

Dzięki połączeniu usługi nadania kurierem i odbioru w paczkomatach lub odwrotnie zyskujesz przewagę nad konkurencją. Firmy korzystające ze standardowych usług kurierskich w przypadku zamówień do końca tygodnia (tj. we czwartek lub w piątek) mogą zapewnić ich realizację najczęściej dopiero w poniedziałek, w kolejnym tygodniu. Za dodatkową opłatą możliwe jest ewentualnie dostarczenie przesyłki w sobotę, ale nie u każdego dostawcy. Zatem najlepiej skorzystać z opcji Kurier+Paczkomat. Dzięki temu, nadając paczkę w piątek, możesz zagwarantować klientowi odbiór przesyłki w sobotę lub niedzielę. Jeśli towary, które sprzedajesz, są standardowych gabarytów, czyli nie przekraczają wysokości 41 cm, szerokości 38 cm i długości 64 cm można bez problemu nadać je lub odebrać w paczkomacie. Warto dodać, że odbiór przesyłki może być zdalny, dzięki aplikacji InPost Mobile.  Należy kliknąć odpowiednie pole, by otworzyć skrytkę, zatem cały proces jest błyskawiczny i nie potrzeba już wpisywania kodu na panelu dotykowym czy nawet korzystania z kodu QR. W ten sposób można również odebrać przesyłki z Multiskrytki.

W trudnych czasach trzeba zapewnić bezpieczeństwo nadawania i odbioru paczek. Przede wszystkim jednak dzięki połączeniu usług kurierskich i paczkomatów można znacząco zwiększyć swoje obroty, a także zyskać uznanie w oczach klientów, dla których szybkość obsługi jest bardzo ważna.             

Shares: