Moda

Szal męski – wszystko, co powinniście wiedzieć przed zakupem

Są takie elementy garderoby, które można uznać za ponadczasowe, ale i funkcjonalne. Do takich niewątpliwie zalicza się szal męski. Jednak, jak można się domyślić, szal szalowi nierówny. Zatem dzisiaj postanowiliśmy Wam przedstawić wszystko, co powinniście wiedzieć przed zakupem tego akcesorium.

Materiał ma znaczenie

Niewątpliwie jednym z najważniejszych elementów, na który należy zwrócić uwagę przy zakupie szala męskiego jest materiał. Ale wcale nie oznacza to, że musi on być nader drogi czy ekskluzywny. Można znaleźć dobrej jakości modele i to za niewielkie pieniądze. Dlatego niekoniecznie warto wybierać kaszmir czy też jedwab. Owszem takie materiały są synonimem klasy i stylu, ale są też bardzo drogie. Jeżeli zależy wam na jakości w przystępnej cenie, to można wybrać szal z wiskozy, oczywiście najlepiej 100%. Alternatywą jest poliester. Choć ten materiał często ma „złą prasę”, to tak naprawdę, jest on bardzo przyjemny w dotyku, a jednocześnie bardzo stylowy. Świetnie może imitować inne i zdecydowanie droższe materiały. Oczywiście wszystkie te materiały, w przystępnej cenowo półce, zapewniają dodatkowo komfort termiczny i chronią także przed dużym mrozem.

Najlepiej tylko eleganckie szale męskie

Bardzo ważny jest też dobór szala do stylizacji. Tutaj najlepiej wybierać eleganckie szale męskie, które prezentują się obłędnie. Zatem warto zwrócić uwagę na samą fakturę. Można wybrać modele w kolorze czarnym, szarym czy też z ornamentowymi wzorami, ale również w minimalistyczne wzory. Warto też zwrócić uwagę na samo wykończenie. Tutaj można postawić na proste, a jeżeli szal ma być widocznym dodatkiem, to świetnie pasuje taki z frędzlami. Oczywiście powinien on być dokładnie wykończony, bez wystających nitek.

Długość jest ważna

Przejdźmy także do długości szala męskiego. Jeszcze kilka lat temu lansowany był bardzo długi model, który oplatało się nonszalancko wokół szyi i jednocześnie sięgał on niemal do kostek. Ale bądźmy szczerzy nie jest to zbyt dobry wybór. Wszak ani to praktyczne, ani też stylowe. A przecież dobry szal powinien łączyć te dwie najważniejsze cechy. Dlatego zdecydowanie lepiej postawić na klasykę i to w ponadczasowym wydaniu. Najbardziej uniwersalny jest szal o szerokości 30 cm i długości wynoszącej około 179 cm. Dzięki temu można wiązać go na wiele różnych sposobów i za każdym razem prezentuje się obłędnie.

Praktyczny czy romantyczny?

W zależności jak nosisz szal możesz być uznany za praktyka, ale również romantyka. Jeżeli chcesz, aby szalik stanowił głównie ozdobę i dopełniał stylizację bądź nadawał jej bardziej luksusowego charakteru, to oczywiście lepiej nosić szalik na zewnątrz. Wtedy doskonale komponuje się z prostymi trenczami, ale pasuje także do garnituru. Jest też swoistą kropką nad „i” każdego eleganckiego outfitu. Szal męski można także nosić schowany pod kurtką, wtedy też nieco mocniej oplata szyję, dzięki temu lepiej się trzyma i jednocześnie zapewnia maksimum ciepła. Tutaj jest jeszcze jedna zasada szalikowego savair vivre, a mianowicie, że szaliki z frędzlami są bardziej eleganckie od tych bez. Z kolei długi szal w wełny sprawdzi się raczej tylko na co dzień, w zestawieniu np. z parką.

Szal czy komin? Oto jest pytanie

Alternatywą dla szala jest poniekąd komin. Łatwo się go zakłada, a zasadniczo wystarczy tylko przełożyć przez głowę i gotowe. Dlatego taki walor praktyczny sprawia, że coraz więcej osób wybiera takie rozwiązanie. Z kolei szal męski wymaga nieco więcej fatygi, choć bądźmy szczerzy także niewiele. Wystarczy tylko złożyć go na pół i przełożyć jeden element przez środek. Można także owiną go wokół szyi. Pamiętajcie też, że najlepiej wybierać modele ponadczasowe, a niekoniecznie w rysunki bajkowe, czy też abstrakcyjne wzory.

Wybór szala ma duże znaczenie. Wszak jest to jeden z najważniejszych elementów stylizacji, który świetnie ją dopełnia i nadaje jej charakter. Zatem, jeżeli zależy Wam na stylu i uniwersalności, to możecie wybrać modele z geometrycznymi wzorami, zakończone granatowymi frędzlami. Można także wybrać modele w ciekawym połączeniu dwóch kolorów.

Shares: