Lifestyle

„Sen o Warszawie” w dobie pandemii – czyli z jakich rozrywek można skorzystać będąc w stolicy?

W Warszawie można naprawdę miło i przyjemnie spędzać czas i świetnie się bawić. Jednak z powodu pandemii koronawirusa wiele z tych atrakcji zostało zamkniętych, na szczęście jest „coś”, co można znaleźć. W dzisiejszym tekście przedstawimy Wam z jakich rozrywek można, a nawet trzeba skorzystać mieszkając w stolicy czy też będąc choćby przejazdem.

Wycieczka rowerowa niejedno ma imię

O Warszawie można powiedzieć wiele niedobrego choćby o korkach czy zanieczyszczeniu powietrza, ale można także powiedzieć wiele dobrego, w końcu co jak co, ale ścieżki rowerowe w tym mieście są bardzo różnorodne. Dlatego też koniecznie wybierzcie się na wycieczkę rowerową choćby z partnerem czy nawet całą rodziną. Oczywiście trasę dobierzcie do swoich umiejętności i możliwości, a także rowerów jakie posiadacie. Jeżeli Wasz jednoślad nie jest już pierwszej młodości to nie musicie się obawiać, kupienie nowego nie będzie trudne czy drogie. W końcu jeżeli lubicie wycieczki rowerowe, to koniecznie powinniście posiadać dobre rowery. Sklep w Warszawie – Wygodny Rower, gwarantuje, że będziecie nie tylko zadowoleni, lecz także zachwyceni nowym jednośladem i to za niewielkie pieniądze. Jeżeli szukacie fajnych ścieżek, wejdźcie na stronę urzędu miasta bądź skorzystajcie z Google Maps.

Wybierzcie się do kina…plenerowego

Chyba wiele osób przez wprowadzone ograniczenia tęskniła za kinem. Nawet oglądanie najlepszego filmu na dużym ekranie telewizora, ale w domu nie daje już takiej frajdy, jak oglądanie w kinie. Na szczęście kina są już otwarte i my polecamy Wam skorzystanie z wersji pod chmurką, czyli kin plenerowych bądź samochodowych, tym bardziej, że lokalizacje są naprawdę ciekawe. Wiele seansów odbywać się będzie nie tylko w parkach, ale także na plażach, a nawet na dachach. My już na samą myśl bardzo się cieszymy. Pełną listę miejsc, a także daty i repertuar znajdziecie na stronie https://pik.warszawa.pl/kina-plenerowe-w-warszawie/. Zatem świetna zabawa gwarantowana.

Smakując…

Ok, nasza kolejna propozycja nie jest może stricte rozrywkowa, ale w sumie daje wiele frajdy oraz przyjemności. Otóż polecamy Wam zakosztowanie Warszawy, ale tak dosłownie, czyli od strony kulinarnej, a bądźmy szczerzy, jest z czego wybierać. Restauracji w stolicy jest ogrom i to przeróżne, począwszy od japońskich, przez chińskie, a nawet bałkańskie, aż na obłędnych wegetariańskich czy wegańskich kończąc. Pamiętajcie, że kuchnia wege jest naprawdę różnorodna i przepyszna, nawet jeżeli należycie do grupy preferującej dania mięsne, to nadal zachęcamy do jej spróbowania, tym bardziej że nie pożałujecie, a przecież warto poznawać nowe smaki. Oczywiście możecie zakupić jedzenie na wynos i pójść zjeść do parku, w spokoju i miłej atmosferze.

Muzea są wreszcie otwarte

My bardzo się cieszymy, że wraz z „odmrażaniem kultury” nareszcie muzea zostały otwarte i jest naprawdę co zwiedzać. Oczywiście trzeba pamiętać, że nadal są ograniczenia choćby w postaci limitu osób, a także jest konieczność noszenia maseczek. Na samym początku koniecznie zafundujcie sobie odrobinę rozrywki i wybierzcie się do Muzeum Wódki i Życia w PRL. Choć musicie wiedzieć, że sale są stosunkowo małe i może w nich przebywać maksymalnie 10 osób. Ale nadal zachęcamy, gdyż będziecie się świetnie bawić. Na liście powinno się znaleźć także Muzeum Narodowe. Koniecznie wybierzcie się jeszcze na Zamek Królewski, który w końcu został otwarty. Niestety, ale Muzeum POLIN pozostaje zamknięte, podobnie jak Muzeum Powstania Warszawskiego czy Centrum Nauki Kopernik. Ale zawsze możecie jeszcze zobaczyć pomniki, których także w stolicy nie brakuje. Zachęcamy Was do zobaczenia pomnika „Bohaterów Warszawy”, „Małego Powstańca” czy też „Syreny”.

W Warszawie jest wiele miejsc, które warto zobaczyć czy pozwiedzać. Oczywiście z powodu pandemii nadal wiele z nich jest nieczynnych, choć wszystko wskazuje na to, że już niedługo zostaną otwarte. Możecie jeszcze wybrać się do centrum handlowego „Złote tarasy”, ale naszym zdaniem ten punkt lepiej sobie darować, szczególnie że wiele osób tam przebywa, a nie wszyscy mają założone maseczki, dlatego my przypominamy o ich noszeniu, w końcu chodzi o zdrowie nas wszystkich.

Shares: