Uroda

Profesjonalne maseczki kosmetyczne a drogeryjne – różnice

Wybór maseczek w drogeriach i sklepach internetowych jest praktycznie nieograniczony. Warto wiedzieć, że ich jakość często zależy od kompozycji i koncentracji zastosowanych składników. Sprawdź, jakie są główne różnice pomiędzy profesjonalnymi maseczkami kosmetycznymi a drogeryjnymi i z czego one wynikają.

Maseczki na twarz kosmetyczne – jak je stosować?

Maseczki używane przez profesjonalistów w salonach kosmetycznych to zaawansowane produkty do pielęgnacji cery. Nakłada się je na twarzy, szyję i dekolt, pozostawia na określony czas, a następnie usuwa z powierzchni skóry. Można je zmywać za pomocą nasączonego wodą wacika lub ściągnąć w płacie. Są często wykorzystywane jako element zabiegu – np. w celu ukojenia podrażnionej cery, nawilżenia skóry lub odżywienia – w zależności od aktualnych potrzeb.

Profesjonalne maseczki na twarz do użytku w warunkach domowych

Aby móc dłużej cieszyć się korzystnymi efektami wizyty u kosmetyczki, dobrze jest włączyć nakładanie maseczki do swoich zwykłych rytuałów pielęgnacyjnych. Nie warto jednak wybierać tanich maseczek drogeryjnych. Zwykle w kolorowym, atrakcyjnym opakowaniu kryje się produkt o mniejszej koncentracji składników aktywnych. Gdy postawisz na profesjonalne maseczki na twarz, możesz być pewna, że dobór składników i ich zagęszczenie w preparacie pozwoli na uzyskanie optymalnego składu kosmetyku.

Maseczki nawilżające – składniki kosmetyków profesjonalnych

Kiedy czytasz skład zaawansowanych kosmetyków do pielęgnacji twarzy, możesz natrafić na cenne składniki, takie jak:

  • kwas hialuronowy,
  • naturalne olejki,
  • wyciągi roślinne,
  • witamina E.

Oprócz tych substancji, które w doskonale zestawionej kompozycji tworzą idealny skład maseczki, w profesjonalnych produktach często znajdują się zaprojektowane przez specjalistów kompleksy. Powstają one po to, aby jeszcze lepiej zadbać o twoją cerę i zaspokoić jej indywidualne potrzeby na każdym etapie życia.

Maseczki na twarz w ciąży, gdy skóra ma specjalne potrzeby

Okres ciąży to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Podczas tych kilku miesięcy skóra może borykać się z nowymi problemami. Staje się też wyjątkowo wrażliwa i wymagająca. Profesjonalna pielęgnacja cery w ciąży pomaga zachować promienny wygląd. Maseczki nawilżające i odżywiające pozwalają przez cały ten czas zachować zdrową skórę twarzy. Przynoszą ulgę wysuszonej i spiętej cerze. Dzięki regularnemu stosowaniu maseczek można uniknąć problemu widocznych naczynek, powiększonych porów, błyszczenia i szarości skóry. Wszystkie te niedoskonałości mogą pojawić się lub nasilić w okresie ciąży. Zapobieganie im sprawi, że będziesz czuć się i wyglądać świeżo, co korzystnie wpłynie na twoje samopoczucie.

Maseczki profesjonalne oczyszczające – czy warto ich używać?


Oprócz nawilżania, odżywiania i ukojenia, równie istotne jest oczyszczanie twarzy. Codzienna pielęgnacja w postaci mycia, tonizowania i peelingu to za mało. Stosowanie profesjonalnych maseczek kosmetycznych pozwoli ci uzyskać spektakularne efekty. Dokładnie oczyszczone głębsze warstwy skóry nie tylko sprawiają, że nabiera ona estetycznego wyglądu, ale też umożliwiają lepsze wchłanianie kosmetyków na dalszych etapach pielęgnacji. Warto włączyć oczyszczanie za pomocą maseczki do cotygodniowych zabiegów w domowym SPA. Dzięki temu delikatna skóra otrzyma to, co powinna, aby uwolnić się od zanieczyszczeń i nadmiaru sebum. Jest to też doskonały sposób na detoks i relaks, który warto co jakiś czas zafundować twojej cerze.

Po zastosowaniu maseczki (na dokładnie oczyszczoną skórę twarzy, szyi i dekoltu) usuń jej pozostałości czystym wacikiem z ciepłą wodą. Na suchą powierzchnię nałóż ulubiony krem. Używanie maseczki i kremu z tej samej linii kosmetyków jeszcze bardziej zintensyfikuje efekt ich działania.

Wybierz najlepszą profesjonalną maseczkę dopasowaną do twojej cery i stosuj ją raz na kilka dni. Po kilku tygodniach regularnego używania maseczki efekty z pewnością pozytywnie cię zaskoczą.

Shares: