Antybiotykoterapia jest koniecznością, gdy zaatakują nas chorobotwórcze bakterie. Niestety przy okazji wyjaławia florę jelitową, nie oszczędzając dobroczynnych bakterii. Wówczas warto zastosować probiotyki przy antybiotyku. Dowiedz się więcej na ten temat.

W jaki sposób antybiotyki działają na florę bakteryjną jelit?

Antybiotyki to leki stworzone z myślą o terapii chorób spowodowanych przez zakażenia bakteryjne. Niestety antybiotyk nie działa wybiórczo tylko i wyłącznie na jeden (chorobotwórczy) szczep bakterii. Działanie antybiotyków to wyjałowienie flory bakteryjnej jelit, która składa się także z bakterii dobroczynnych, Po leczeniu antybiotykami zasadne jest zatem przyjmowanie suplementów diety zawierających żywe szczepy bakterii. Probiotyki, bo o nich mowa, pomagają uzupełnić wyjałowioną florę bakteryjną jelit.

Jaki probiotyk wybrać przy antybiotykoterapii?

Warto sięgnąć na przykład po Multilac – probiotyk przy antybiotyku – zawierający aż 9 szczepów bakterii probiotycznych m.in. Lactobacillus i BifidobacteriumŻywe kultury bakterii w Multilac są dodatkowo chronione nowoczesną technologią MURE, dzięki czemu mają większą możliwość licznego dotarcia do jelit, i co równie ważne – suplementu diety nie trzeba przechowywać w lodówce.

 

Multilac zawiera też prebiotyk, czyli substancję, która jest pożywieniem dla bakterii w układzie pokarmowym, co znacznie ułatwia im namnażanie i zasiedlanie ścian jelit. Składnik odżywczy, którym posiłkują się probiotyki to fruktooligosacharydy. Takie połączenie (probiotyk + prebiotyk) znane jest jako synbiotyk. Multilac Synbiotyk wspiera mikrobiom w jelicie w trakcie i po antybiotykoterapii. Oprócz tego w trakcie antybiotykoterapii i po jej zakończeniu warto szczególnie przestrzegać zasad zdrowej diety, włączając do jadłospisu produkty stanowiące naturalne źródła probiotyków i prebiotyków.

Naturalne probiotyki to przede wszystkim kiszonki, takie jak ogórki kiszone, kapusta kiszona, buraki kiszone, czy szparagi. Z kolei naturalne prebiotyki znajdziemy w czosnku, cebuli, kaszach, papryce, zbożach pełnoziarnistych.

Multilac Synbiotyk warto brać jeszcze przez kilka tygodni po antybiotyku, gdyż mikrobiom w jelicie nie odbudowuje się od razu po skończonej antybiotykoterapii.

W jakich jeszcze sytuacjach stosować Multilac?

Multilac Synbiotyk to suplement przydatny także w podróży, kiedy układ pokarmowy staje przed wyzwaniem polegającym na zmianie diety oraz pór posiłków, a także pokusy przypadkowego jedzenia. Warto mieć go w podróżnej apteczce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj