Pozostałe

Praca w Polsce – jest dobrze, wykorzystaj to!

Od wielu lat stopa bezrobocia w Polsce systematycznie maleje. W pierwszym kwartale 2019 wyniosła ona zaledwie 3,9% (według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności). W niektórych miejscach w kraju pracownicy są wręcz panicznie poszukiwani. Dziś nie ma potrzeby wyjeżdżać za granicę, praca jest na wyciągnięcie ręki, wystarczy, że po nią sięgniemy

  • Jak znaleźć pracę w Polsce?

To właściwie kluczowe pytanie. Z jednej strony statystyki mogą być zachęcające, ale jak właściwie przekłada się to na aktualną sytuację? Co z tego, że jest tak dobrze, jeśli nie jesteśmy w stanie wykorzystać potencjału, jaki daje nam współczesny rynek pracy? Z pomocą w tym momencie przychodzą wyszukiwarki ofert pracy. Jedna z największych to Jobsora.com. Dzięki niej będziemy mogli przeglądnąć komplet ofert pracy w danym regionie. Dzięki odpowiednim filtrom, takim jak przedział zarobków, odległość od miejsca zamieszkania, wybór konkretnego stanowiska, będziemy mogli w krótkim czasie wyszukać pracę marzeń. Dobrym pomysłem jest to, by śledzić regularnie stronę Jobsora.com, gdyż najlepsze oferty często bardzo szybko znajdują szeroki odzew wśród zainteresowanych, tym samym szybko znikają.

Jacy pracownicy są poszukiwani?

Nie da się tego jednoznacznie sprecyzować. Poszukiwani są doświadczeni specjaliści z niemalże każdej dziedziny – programiści, menadżerzy, specjaliści ds. sprzedaży, marketingowcy. Istnieje też spory popyt na tych gorzej wykwalifikowanych pracowników – pracowników fizycznych, kelnerów, opiekunki do dzieci, pracowników sezonowych, kasjerów. Za pomocą wyszukiwarek ofert pracy możemy też znaleźć staże, które pomogą nam w otrzymaniu dodatkowych kwalifikacji. To dobry moment, by zaczynać karierę zawodową, wiedza jest ogólnodostępna, drogie kursy często przynajmniej częściowo są finansowane przez pracodawców albo różnego rodzaju dofinansowania. Dodatkowo pracodawcy powoli zmieniają swoje podejście do „suchego” wykształcenia w postaci stopnia naukowego z uczelni, a raczej skupiają się na praktycznych zdolnościach potencjalnego kandydata. Sprawia to, że młodzi ludzie z aspiracjami często mogą osiągać spektakularne sukcesy zawodowe nawet bez trzech lub pięciu lat studiowania (a często potrzebne jest na to nawet więcej czasu).

Aplikuj już dziś przy pomocy Jobsora.com

Aktualna sytuacja nie potrwa wiecznie. A przynajmniej się na to nie zanosi. To, że dziś praca jest dostępna i możemy w prosty sposób zdobywać kwalifikacje, nie znaczy, że już zawsze tak będzie. Rynek wciąż ewoluuje. Rok 2019 to bardzo dobry okres, by zacząć wielką karierę zawodową. A więc nie czekaj i rozpocznij poszukiwania już dziś.

Shares: