Zdrowie

Pielęgnacja ust – 3 kroki do gładkości

Wbrew pozorom pielęgnacja ust nie jest trudna. Wymaga jednak systematyczności i wiedzy o tym, czego dostarczać skórze ust, by nie pierzchła i była zawsze optymalnie nawilżona. Jednak nawet bardzo suchym ustom z łatwością przywrócisz miękkość i gładkość. Oto tajemnica pięknych ust!

Złuszczanie martwego naskórka

Skóra ust, podobnie jak skóra całego ciała, wymaga złuszczenia. Dzięki temu zlikwidujesz blokadę, jaką stanowi martwy naskórek i umożliwisz przeniknięcie składników aktywnie oddziałujących na nią. Jakiego peelingu użyć do ust? Możesz zastosować ten sam kosmetyk, którego używasz do złuszczania skóry twarzy. Jeśli masz wrażliwą skórę, wybierz delikatnie działający peeling enzymatyczny. Jest on bardzo skuteczny, a jednocześnie niepodrażniający. Możesz też stosować drobnoziarnisty peeling do twarzy, jeśli nie masz problemów z wrażliwością cery.

Intensywne nawilżanie i odżywianie warg

Dla zachowania maksymalnej kondycji ust wybieraj balsamy o działaniu nawilżającym, odżywiającym i regenerującym. Sięgaj po kosmetyki o naturalnym składzie. Zawierają one ekstrakty i oleje roślinne, które skutecznie nawilżają usta i są impulsem do ich samoregeneracji. Dzięki temu dostarczasz im składników, których może im brakować. Usta są wystawione nieustannie na działanie suchego powietrza, mrozu, wiatru czy zmiany temperatur. Szybko więc się przesuszają. Dzięki balsamom nawilżającym z łatwością przywrócisz im równowagę.

Ochrona przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych

Usta łatwo tracą swoje nawodnienie, kluczowe dla ich kondycji, bo są eksponowane na działanie czynników pogarszających ich stan. Ważne jest więc, by nie tylko dostarczać skórze warg nawilżenia, ale także działać ochronnie. W skórze ust nie ma gruczołów łojowych, tworzących warstwę lipidową, która mogłaby je chronić. Pielęgnacja ust powinna więc być uzupełniona o ich ochronę. Tu świetnie sprawdzają się naturalne oleje roślinne.

Ułatwieniem skutecznej pielęgnacji jest wybranie odpowiednich kosmetyków, które działają multifunkcyjnie. Najlepsze balsamy w formie sztyftów, kulek czy pielęgnujące kosmetyki o płynnej formule, zawierają w sobie składniki zaspokajające wszystkie potrzeby skóry ust. Nawilżają, odżywiają, regenerują i chronią. Niektóre z nich zawierają nawet filtry przeciwsłoneczne, by zapobiegać negatywnemu wpływowi promieniowania UV, oddziałującego także na usta.

Najważniejsze jest więc dobranie odpowiednich kosmetyków i systematyczność. To połączenie sprawi, że pielęgnacja ust będzie skuteczna i przyniesie skutek w postaci miękkich i pięknych ust z efektem #smooth.

Shares: