Uroda

Pielęgnacja i relaks jednocześnie, czyli jakie kosmetyki do kąpieli wybrać?

Pielęgnacja skóry i ciała to niezwykle ważny krok w codziennym dbaniu o siebie. Nie ważne, czy długa kąpiel w wannie, czy szybki prysznic przed wyjściem do pracy lub na uczelnie — wpływają na nas odprężająco i jednocześnie — pobudzają do działania. Te codzienne, niezwykle przyjemne rytuały doskonale umilają nam żele pod prysznic i płyny do kąpieli oraz szeroka gama dostępnych dla rynku kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji. Jeśli dodatkowo mają przyjemny, chociażby owocowy zapach — potrafią ukoić nawet najbardziej zszargane codziennymi obowiązkami nerwy. Małe przyjemności…z owoców i nie tylko Energetyzujący żel pod prysznic pachnący różowym grejpfrutem czy odżywczy balsam lub olejek z ekstraktem z limonki lub lawendy poprawią nawet najgorszy nastrój — a przynajmniej na te kilkanaście minut spędzonych pod strumieniem ciepłej wody. Ekstrakty z owoców, kwiatów czy chociażby ziół bardzo korzystnie wpływają na naszą skórę. Mają nie tylko właściwości nawilżające, odświeżające, ale też poprawiają elastyczność skóry czy działają antyseptycznie. Nie bez powodu, większość peelingów do ciała, żeli i płynów do kąpieli — zawiera wspomniane wyżej ekstrakty lub bardziej oryginalnie – pachnie np. świeżo mieloną kawą. A po kąpieli…relaks Innymi słowy — dobry balsam, olejek, mus lub mleczko nawilżające. Jest to najczęściej pomijany etap w pielęgnacji naszej skóry i jednocześnie — …

Pielęgnacja skóry i ciała to niezwykle ważny krok w codziennym dbaniu o siebie. Nie ważne, czy długa kąpiel w wannie, czy szybki prysznic przed wyjściem do pracy lub na uczelnie — wpływają na nas odprężająco i jednocześnie — pobudzają do działania. Te codzienne, niezwykle przyjemne rytuały doskonale umilają nam żele pod prysznic i płyny do kąpieli oraz szeroka gama dostępnych dla rynku kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji. Jeśli dodatkowo mają przyjemny, chociażby owocowy zapach — potrafią ukoić nawet najbardziej zszargane codziennymi obowiązkami nerwy.

Małe przyjemności…z owoców i nie tylko

Energetyzujący żel pod prysznic pachnący różowym grejpfrutem czy odżywczy balsam lub olejek z ekstraktem z limonki lub lawendy poprawią nawet najgorszy nastrój — a przynajmniej na te kilkanaście minut spędzonych pod strumieniem ciepłej wody. Ekstrakty z owoców, kwiatów czy chociażby ziół bardzo korzystnie wpływają na naszą skórę. Mają nie tylko właściwości nawilżające, odświeżające, ale też poprawiają elastyczność skóry czy działają antyseptycznie. Nie bez powodu, większość peelingów do ciała, żeli i płynów do kąpieli — zawiera wspomniane wyżej ekstrakty lub bardziej oryginalnie – pachnie np. świeżo mieloną kawą.

A po kąpieli…relaks

Innymi słowy — dobry balsam, olejek, mus lub mleczko nawilżające. Jest to najczęściej pomijany etap w pielęgnacji naszej skóry i jednocześnie — największy błąd. Czynniki zewnętrzne czy twarda woda mogą jednak znacznie wysuszać skórę, co z upływem czasu powoduje jej szybsze starzenie oraz wpływa na nieestetyczny wygląd. Brak czasu i nawał codziennych obowiązków nie sprzyjają jednak długim godzinom spędzonym w łazience. Jak temu zaradzić? W wielu drogeriach dostępne są produkty 2w1 lub nawet 3w1. Dzięki temu, biorąc szybką kąpiel, jednocześnie oczyszczamy i nawilżamy skórę bez konieczności stosowania dodatkowych produktów. Jest to bez wątpienia idealne rozwiązanie dla osób zapracowanych, które również pragną wyglądać pięknie każdego dnia lub zmagają się z poroblemami tj. wysuszona skóra czy Skuteczność tego typu kosmetyków jest w zasadzie podobna, a rozwiązanie okazuje się niezwykle ekonomiczne pod wieloma względami.

Różne typy skóry, różne potrzeby

Kupując konkretny produkt, warto wziąć pod uwagę nie tylko cenę i ładne opakowanie — kluczem w wyborze odpowiedniego żelu pod prysznic jest dostosowanie produktu do typu naszej skóry. Jeżeli mamy tendencję do wysuszania powinniśmy zrezygnować z żeli silnie oczyszczających i peelingujących, natomiast jeżeli nasza cera jest podatna na podrażnienia, warto wybierać kosmetyki z naturalnych składników. Robiąc zakupy dla całej rodziny, kierujmy się szczególnym rozsądkiem — zdarza się, że z naszych produktów korzystają też maluchy? Nie zaszkodzi, jeżeli efekt nawilżenia będzie głównym atutem wybranego produktu, a szampon nie będzie zawierał składników, które podrażniają oczy.

Dla maluchów i nie tylko…

Oferta skierowana do najmłodszych klientów zwraca szczególną uwagę. Półki sklepowe wręcz uginają się od kolorowych i zachęcających oryginalnymi opakowaniami żeli, szamponów, oliwek do ciała czy kremów nawilżających. Dla starszych dzieci bez problemu kupimy produkty, które nie tylko świetnie nawilżą skórę, ale przysporzą mnóstwa ciekawych wrażeń i zabawy. Przykładem są tutaj, chociażby musujące kule czy farbki kąpielowe, które zmieniają kolor wody w wannie.

Promocje, promocje… czy warto?

Kupuj z głową — to hasło powinno być dodatkiem do każdej oferty specjalnej. Rzecz w tym, że wtedy pewnie wyprzedaże i zniżki nie przyniosły spodziewanego efektu. Nie warto kupować całej palety identycznych żeli pod prysznic, z okazji 20-procentowej obniżki. Stanowczo lepszy rozwiązaniem będzie wybór cała serii produktów danej marki: żel, szampon i balsam do ciała lub mleczko nawilżające. Doskonałą okazją do tego typu zakupów są obniżki i rabaty świąteczne w popularnych drogeriach. Często produkty, które normalnie kosztują dużo więcej — są przeceniane nawet o połowę. Jeśli nie lubimy długiego stania w sklepowych kolejkach, dobrym rowiązaniem jest zakup w sklepie internetowym.

Shares: