Kuchnia

Opakowania gastronomiczne – jak je wybierać?

Opakowania gastronomiczne to specjalny rodzaj pudełek, które są przeznaczone do kontaktu z żywnością. Optymalnie zabezpieczają potrawy i napoje, a do tego są bardzo wytrzymałe i praktyczne. Korzystają z nich głównie firmy, które zajmują się dostarczaniem posiłków na wynos. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Podpowiadamy.

​Wytrzymałe opakowania gastronomiczne

Wybierając opakowania na ciasto lub inne produkty spożywcze, należy zwrócić szczególną uwagę na tekturową konstrukcję. Powinna być solidna i stabilna, odporna na wgniecenia i zabezpieczona ze wszystkich stron w optymalny sposób, na przykład za pomocą dodatkowej warstwy papieru. Niebagatelne znaczenie ma również lekkość oraz długi czas utrzymywania optymalnej temperatury umieszczonych tam ciast lub innych gotowych posiłków.

​Opakowania gastronomiczne dopasowane do posiłków

Kupując jakiekolwiek opakowania gastronomiczne należy wybierać wyłącznie te, które pasują optymalnie wymiarami do serwowanych tam posiłków. Zbyt duże opakowanie sprawi, że żywność będzie nieestetycznie prezentować się w środku i nie będzie stanowić prawidłowego zabezpieczenia dla dań w trakcie transportu. Jeśli serwowane jest kilka dań w jednym opakowaniu to warto rozważyć zakup pudełek dzielonych. W takim przypadku każda z porcji będzie miała swoje miejsce, a praktycznie zamknięcie poszczególnych elementów umożliwi klientom na wygodny dostęp do wybranej części opakowania.

Optymalna wielkość opakowań to także wygoda dla obsługi. Przy porcjowaniu posiłków nie muszą sięgać po dodatkowe pudełka lub wagę do odmierzania wymaganej części serwowanych dań. W takim przypadku wszystkie posiłki przekładają bezpośrednio do wyznaczonych miejsc w pudełku. Gotowe przegródki wpływają na optymalne porcjowanie zamówienia oraz sprawiają, że są zadania są realizowane bardzo szybko i bez pomyłek. Dzięki temu z łatwością można zoptymalizować czas pracy w kuchni.

​Opakowanie gastronomiczne z estetycznym nadrukiem

Aby zwiększyć jakość serwowanych posiłków warto wybierać pudełka, które posiadają atrakcyjny nadruk. Może być on stworzony na zamówienie, w takiej sytuacji będzie to najczęściej logo firmowe lub nazwa marki. Można także wybrać pudełko, które wykonane jest w barwnej kolorystyce sugerującej to co znajduje się w środku. Podnosi to wartość estetyczną takiej dostawy i sprawia, że klient chętniej sięgnie ponownie po ten sam produkt. Już z daleka takie opakowanie wygląda smakowicie i zachęcająco, więc nadaje się doskonale również do pakowania dań na wynos, bezpośrednio w restauracji.

Shares: