Sport

Odzież sportowa — jak ją skompletować?

Wybór odzieży sportowej powinien być uzależniony od naszych własnych preferencji, a także rodzaju wykonywanej aktywności fizycznej. Nieco inne ubrania przydadzą nam się podczas treningu na siłowni a inne do biegu w plenerze. Dobrej jakości stroje zagwarantują nam komfort i swobodę podczas ćwiczeń. Jak jednak je skompletować? Podpowiadamy.

Strój do ćwiczeń na siłowni

Kompletując odzież sportową do ćwiczeń w pomieszczeniu, warto wziąć pod uwagę przede wszystkim rodzaj zastosowanego w niej materiału. W przypadku strojów dla kobiet niebagatelne znaczenie ma dobór odpowiedniej bielizny sportowej a szczególnie biustonosza. Jest on ważny, ponieważ podtrzymuje piersi i zapobiega ich rozciąganiu w trakcie treningu.

Kolejnym elementem jest koszulka. Do wyboru mamy wiele różnych modeli od luźniejszych T-shirtów przez krótkie odsłaniające brzuch topy. Ich dobór powinien być uzależniony od naszych osobistych preferencji. Jednak należy pamiętać, że podczas podskoków lub wymachów rękami wybrany przez nas element powinien nam zapewniać swobodę ruchów i jednocześnie nie odsłaniać zbyt wiele.

Odzież sportowa Nessi obejmuje również legginsy. Warto wybrać te wykonane ze specjalnych materiałów, które są elastyczne, wygodne i odprowadzają wilgoć na zewnątrz. Zwykłe bawełniane modele często nie sprawdzają się podczas treningu, dodatkowo mogą nas uwierać, a nawet doprowadzić do odparzeń.

Nie należy zapomnieć również o butach. W przypadku modeli przeznaczonych do ćwiczeń na siłowni warto wybrać te, które cechują się dobrą przyczepnością, są stabilne, płaskie, lekkie i wykonane z oddychających materiałów.

Strój do ćwiczeń na zewnątrz

Kompletując odzież sportową do ćwiczeń na zewnątrz, trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim czynniki atmosferyczne i porę roku. W chłodniejszych miesiącach absolutną podstawą naszej garderoby treningowej powinna być bielizna sportowa. Zapewni nam ona nie tylko właściwy komfort cieplny, ale również odprowadzanie potu na zewnątrz.

W chłodnych miesiącach warto postawić na bluzę lub kurtkę wyposażoną w specjalną, oddychającą membranę, która chroni nas przed wiatrem, deszczem i niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi. Niezależnie od pory roku uniwersalnym elementem garderoby sportowej są legginsy, które sprawdzą się zarówno latem jak i zimą. Jednak w chłodniejszych miesiącach warto wybrać modele ocieplane.

Latem z kolei nasz strój może ograniczyć się jedynie do krótkich spodenek i koszulki termoaktywnej. Nie można również zapomnieć o obuwiu, które powinno być dostosowane do rodzaju powierzchni, po której biegamy lub na której ćwiczymy.

Shares: