Lifestyle

Największe przeboje zespołu Łzy, które musisz znać!

Zespół Łzy istnieje na polskiej scenie muzycznej od ponad 25 lat i wykreował największe hity, które zna niemal każdy Polak. Założyciel, Adam Konkol, jest jednym z najpopularniejszych polskich kompozytorów i ma na swoim koncie złote, platynowe i diamentowe płyty. Oprócz tego, że przewodzi Łzom, ma na swoim koncie również współpracę z wieloma topowymi artystami, dla których tworzył muzykę i podbijał listy przebojów radiowych rozgłośni.

Jaka jest historia zespołu Łzy?

Zespół, w kształcie, jakim znamy z największych hitów, uformował się w 1996 roku, a wokalistką została Ania Wyszkoni, dziś kontynuująca solową karierę. Z końcem 1998 roku światłodzienne ujrzał debiutancki album „Słońce”, który zespół wyprodukował we własnym zakresie, z uwagi na brak zainteresowania wytwórni fonograficznych. Płyta okazała się strzałem w dziesiątkę i pokochana została przez publikę.

Rok 2000 przyniósł przełomowy krążek w historii zespołu Łez. „W związku z samotnością” w rok po premierze pokryło się złotem, a praktycznie wszyscy nucili teksty „Agnieszki” czy „Narcyza”. Rok później zespół zagrał jeden ze swoich największych koncertów, supportując w katowickim Spodku The Offspring. Warto zaznaczyć, że zespół Łzy (kontakt przez lzyofficial.pl) koncertuje po dziś dzień, ich występy uświetnić mogą wiele ciekawych uroczystości, wydarzeń.

W 2003 roku zespół Łzy występując w Opolu, zaprezentował publiczności piosenkę „Oczy szeroko zamknięte”, która promowała kolejny album w dorobku zespołu — Nie czekaj na jutro. Jak można się domyślić, płyta błyskawicznie pokryła się platyną. Kolejne albumy również podbijały serca fanów, jednak nie powtórzyły popularności poprzednich hitów.

W 2010 roku zakończyła się współpraca wokalistki Ani Wyszkoni ze Łzami, a poprzez casting wyłoniono jej następczynię — Sarę Chmiel. Obecną wokalistką Łez jest Paulina Titkin. Ta obdarzona pięknym i charakterystycznym głosem, porównywalnym do Ani Wyszkoni, wykonuje nowe kompozycje zespołu w tym kontynuację przeboju „Agnieszka już dawno…”

Agnieszka 2.0 Była mroźna zima

Jeśli, jak wielu, zastanawialiście się, jak potoczyły się losy słynnej Agnieszki, której historię znała cała Polska, możecie odetchnąć z ulgą. Po 25 latach, dzięki kontynuacji słynnego przeboju „Agnieszka już dawno…” Adam Konkol wraz z zespołem Łzy zaprezentował dalszą część hitu — Agnieszka 2.0 Była mroźna zima. Do piosenki powstał również teledysk, który w serwisie YouTube ma ponad 5 milionów odsłon.

Warto posłuchać dalszej części tej miłosnej historii i dowiedzieć się jak miał na imię chłopak Agnieszki i co tak naprawdę wydarzyło się zimą. Głos Pauliny Titkin przeprowadzi Was przez tę opowieść i kto wie, może poczujecie się jak podczas słuchania Agnieszki po raz pierwszy?

Jakie są największe przeboje zespołu Łzy?

Legendarny zespół Łzy, z Adamem Konkolem na czele, wylansował wiele hitów, które były i dalej są obowiązkowymi punktami każdej imprezy. Najsłynniejsze z nich to:

  • Agnieszka już dawno…,
  • Narcyz się nazywam,
  • Oczy szeroko zamknięte,
  • Gdybyś był,
  • Opowiem Wam jej historię,
  • Puste słowo,
  • Jestem jaka jestem,
  • Przepraszam Cię,
  • Anka ot tak.
Shares: