Uroda

Najlepszy przyjaciel skóry dojrzałej: nieocenione korzyści ze stosowania serum przeciwzmarszczkowego

Starzenie się skóry jest procesem naturalnym, ciągłym i nieuniknionym. Nie można go zatrzymać, ale można je znacząco spowolnić. Instytut Esthederm, we współpracy z wybitnym badaczem Miroslavem Radmanem, opracował rewolucyjną biotechnologię Age ProteomTM. To właśnie na jej bazie powstało serum na zmarszczki Age ProteomTM, działające przeciw wszystkim oznakom starzenia się skóry.

Co wpływa na starzenie się skóry?

Skóra dojrzała wymaga odpowiedniej, zupełnie innej pielęgnacji niż cera młoda. Co więcej, starzenia się skóry twarzy nie można porównywać ze starzeniem się skóry reszty ciała. Na skórę twarz wpływ ma nie tyko grawitacja, ale i ciągła praca mięśni mimicznych. Za szybkie tempo starzenia się skóry odpowiada przede wszystkim styl życia:

  • ekspozycja na promieniowanie UV,
  • nieprawidłowa dieta,
  • palenie tytoniu.

Przełomowe odkrycie profesora Miroslava Radmana – badacza i genetyka, pozwala spojrzeć na proces starzenia się skóry w zupełnie inny, nieznany dotychczas sposób. Wynikiem jego wieloletnich badań jest odkrycie, że za procesy starzenia się skóry odpowiada nie tylko genom, ale też proteom, czyli zestaw wszystkich białek znajdujących się w ludzkim organizmie. Stanowiąc aż 20% masy dorosłego człowieka, odgrywa on kluczową rolę w prawidłowym funkcjonowaniu komórek skóry przez długi czas.

Rewolucyjność badań profesora Radmana polega na odkryciu, że to właśnie uszkodzenia proteomu są główną przyczyną starzenia się skóry. Jak dochodzi do jego uszkodzeń? Proteom zmienia się w odpowiedzi na różne czynniki – w tym na promieniowanie UV.

Ochrona proteomu – klucz do zachowania młodej skóry

Ochrona proteomu jest kluczowa w procesie zatrzymania młodości – może spowolnić starzenie nawet dwukrotnie. Skoro jest kluczem, jak o nią zadbać? Wprowadzając do rytuału pielęgnacyjnego kosmetyki oparte na naukowych badaniach. Instytut Esthederm, współpracując z profesorem Radmanem, opatentował biotechnologię Age Proteom™. Stanowi ona swoistą tarczę, która chroni strukturę i funkcję białek w skórze. Zapobiega ich nieodwracalnym uszkodzeniom i drażniącym czynnikom, takim jak niebieskie światło i zanieczyszczenia atmosferyczne. Badania wskazują, że ochrona ta jest lepsza niż zapewniona przez koenzym Q10, kwas askorbinowy czy likopen! Oprócz ochrony przed uszkodzeniami powodowanymi przez wolne rodniki, biotechnologia Age Proteom™ wyzwala i znacznie przyspiesza autonaprawę uszkodzeń proteomu wywołanych promieniowaniem UV.

Serum Age ProteomTM – innowacyjna technologia dla dojrzałej skóry

Na bazie biotechnologii Age ProteomTM powstało rewolucyjne serum, działające przeciw wszystkim oznakom starzenia się skóry. Korzyści z jego stosowania dla skóry dojrzałej to między innymi:

  • wyraźna redukcja zmarszczek głębszych oraz mimicznych,
  • intensywne nawilżenie i regeneracja skóry,
  • ochrona skóry przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych – z uwagi na właściwości antyoksydacyjne.

Skuteczność działania serum przeciwzmarszczkowego Age ProteomTM potwierdziły badania kliniczne. Grupa kobiet przez 6 miesięcy testowała serum Age Proteom™. Na jednej połowie twarzy aplikowały kosmetyk w połączeniu z neutralnym kremem, na drugiej – tylko neutralny krem. Po 28 dniach stosowania serum uczestniczki badania zauważyły znaczącą poprawę w wyglądzie skóry twarzy:

  • ponad 83% z nich odnotowało, że skóra jest gładsza,
  • 87% kobiet stwierdziło, że skóra jest jędrniejsza i bardziej promienna,
  • 83% zauważyło, że drobne zmarszczki zostały wygładzone.

 

Pielęgnacja skóry dojrzałej, jeśli ma być skuteczna – powinna być oparta na produktach, za którymi stoją naukowe badania i innowacyjne technologie. Zaufaj nauce i wprowadź do swojego rytuału pielęgnacyjnego oparte na przełomowym odkryciu serum przeciwzmarszczkowe Age ProteomTM.

 

 

Shares: