Dom

Najlepsze lustro do łazienki – co warto wybrać?

Komfortowa w codziennym użytkowaniu, funkcjonalna, a do tego efektowna wizualnie łazienka nie może się obejść bez lustra. To dzięki niemu możemy wykonywać czynności pielęgnacyjne, ale nie tylko. Dobrze dobrane lustro dodatkowo ozdabia łazienkę, a nawet poprawia jej proporcje. Jak jednak dobrać ten element do aranżacji, kształtu czy metrażu tego szczególnego pomieszczenia?

Kształt lustra – czy ma znaczenie?

Podobają nam się lustra zarówno okrągłe, jak i kwadratowe. Zachwyt potrafią wzbudzić te niesymetryczne, o nietypowych kształtach, a nawet specjalnie zdobionych krawędziach. W praktyce jednak nie każdy kształt lustra będzie odpowiedni do dowolnej aranżacji. 

Kierujmy się zasadą, aby kształt lustra dopasować do dominujących linii w łazience. Jeśli pomieszczenie to zostało urządzone klasycznie, jest w nim owalny bądź okrągły zlew, wanna czy kabina prysznicowa o obłych kształtach, do tego z sufitu zwisa lampa zwieńczona okrągłym kloszem – najlepiej będzie tu pasowało lustro okrągłe bądź owalne. 

Za to w łazience nowoczesnej, minimalistycznej i o dynamicznych liniach, tam, gdzie dominują kanciaste kształty, a to wszystko jest wręcz nieco surowe i agresywne, lepiej sprawdzi się lustro np. prostokątne.

Można również pobawić się kontrastami – okrągłym bądź owalnym lustrem podkreślić sznyt i wyrafinowanie nowoczesnej łazienki, która potrzebuje nieco subtelności, aby złagodzić jej mocną aranżację. Natomiast w tej klasycznej, zwyczajnej i takiej, w której brakuje czegoś charakterystycznego, co przyciąga wzrok, być może sprawdzi się właśnie asymetryczne lustro, o unikalnym kształcie czy nieregularnych liniach. Ciekawe propozycje znajdziemy w ofercie https://led-lustra.pl/

Lustro z podświetleniem – praktyczne i wizualnie efektowne

Przyjrzymy się propozycjom, jakie stanowią lustra z podświetleniem LED. Sprawdzą się one zarówno w mniejszych, jak i większych łazienkach, a także przestronnych pokojach kąpielowych. Zastosowanie LED-owego podświetlenia sprawia, że nie trzeba montować dodatkowych lamp. To zaś oszczędność miejsca, doceniana szczególnie w skromnych metrażem łazienkach. 

Atutem są również kwestie wizualne. Lustra mogą być bowiem podświetlane kolorowym światłem. Barwa dopasowana do wystroju łazienki potrafi podkreślić jej charakter albo nadać go tym łazienkowym wnętrzom, którym czegoś brakowało. 

Lustra z podświetleniem są niezwykle efektowne wizualnie. Poza tym pasują do łazienek zarówno nowoczesnych, klasycznych, glamour, jak i industrialnych. 

O czym jeszcze warto pamiętać?

Nie zapominajmy o wymiarach lustra oraz wysokości, na jakiej zostanie ono zawieszone. W dużej tafli lustra odbija się sporo światła, dzięki czemu łazienki sprawiają wrażenie bardziej przestronnych, stają się również jaśniejsze. W ten sposób można optycznie powiększyć pomieszczenie. 

Jeśli jednak wybieramy tradycyjne lustro wiszące, jego wymiary powinny być dopasowane do wielkości umywalki – szerokość lustra najlepiej, aby była zbieżna lub większa niż szerokość umywalki. Lustra zaś zawieszamy na takiej wysokości, aby widzieć w nim całą twarz i dekolt. 

Zadbajmy o dobór tego elementu wyposażenia. Pamiętajmy o kształtach, wymiarach, miejscu i sposobie montażu, a także ewentualnym podświetleniu. Jeśli chcemy uzyskać konkretny styl, sprawdźmy, czym się on charakteryzuje – wiedzy w tym temacie możemy poszukać na stronie https://ihome24.pl/. Dzięki temu stworzymy komfortowe i funkcjonalne wnętrze, w którym lustro przestanie być jedynie kolejnym zakupionym produktem. 

Shares: