Zdrowie

Medyczna marihuana – jak ją przyjmować?

Medyczną marihuanę przyjmuje się na wiele sposobów. Sęk w tym, aby wybrać taki, który zapewni organizmowi jej optymalną dawkę, a przy tym przyczyni się do wystąpienia jak najmniejszej ilości efektów ubocznych. Jednym z nich jest waporyzacja. Na czym polega?

Waporyzacja – czym jest?

Waporyzacja polega na tym, że zioła przyjmowane są w postaci pary. Ta powstaje wówczas, gdy podgrzeje się je do odpowiedniej temperatury. Trzeba wiedzieć, że powstała para pozbawiona jest wszelkich substancji, które mogą negatywnie wpłynąć na zdrowie, czyli tak zwanych niepożądanych. Zalicza się do nich między innymi wszelkiego rodzaju toksyny tudzież wolne rodniki.

Waporyzacja jest doskonałą alternatywą dla palenia. Mowa przede wszystkim o tym, że w trakcie jej wykonywania nie tworzy się szkodliwy dym, a co za tym idzie – nasze drogi oddechowe nie zostają podrażnione. Substancje aktywne zostają bardziej przyswajane, a przy tym także uniemożliwione zostaje przedostawanie się toksycznych substancji do naszego organizmu. 

Decydując się na tego typu sposób należy zadać sobie podstawowe pytanie: jakie waporyzatory wziąć pod uwagę? Na rynku jest sporo modeli do wyboru. Mamy na przykład waporyzatory zasilane prądem, albo też butanem. Możemy także wybierać pośród przenośnych, bądź też stacjonarnych. Co należy więc wziąć pod uwagę, aby wybrać urządzenie, które spełni nasze oczekiwania i będzie dla nas najwygodniejsze w użytkowaniu? Lepiej jest postawić na model stacjonarny czy przenośny?

Jaki waporyzator wybrać

Przed tym pytaniem staje każda osoba, która rozpoczyna swoją przygodę z waporyzacją. Modeli wspomnianych urządzeń na rynku jest mnóstwo. To, na którą z opcji się zdecydujemy zależy już raczej od naszych indywidualnych predyspozycji. Jeśli będziemy korzystać z nich wyłącznie w domu, nie ma sensu inwestować w sprzęt w mobilny. W przypadku, gdy wiemy, że dużo podróżujemy czy też będziemy chcieli skorzystać z urządzenia poza dostępem stałym dostępem do prądu, wówczas postawmy na sprzęt mobilny. 

Bez względu na to, na jaki rodzaj waporyzatora postawimy, trzeba wziąć pod uwagę na to, jaki ma zakres oraz regulację temperatury. Nie bez znaczenia pozostaje również czas nagrzewania. W tym aspekcie prym wiodą urządzenia przenośne. Nagrzewają się w przeciągu 20-30 minut podczas gdy stacjonarne potrzebują około 10 minut więcej.

Nie bez znaczenia pozostaje także pojemność komory danego waporyzatora, a także metoda inhalacji. 

Wybór waporyzatora jest kwestią bardzo indywidualną. Zanim podejmiemy decyzję o właściwym dla nas, przeanalizujmy dokładnie wszelkie aspekty, które wpłyną na nasz komfort jego użytkowania. 

Shares: