Dzieci

Łyżworolki dziecięce – na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Dzieci powinny się ruszać – to oczywiście truizm, który jednak niekiedy trudno jest zrealizować. Młodzi ludzie coraz częściej zamiast aktywności fizycznej wybierają przesiadywanie przed smartfonem czy komputerem. Aby zachęcić swoją pociechę do wyjścia na zewnątrz, warto podarować jej łyżworolki dziecięce. Na jakie aspekty należy zwrócić uwagę, podczas wybierania odpowiednich?

Łyżworolki dziecięce mają ogromne zalety. Pozwalają dziecku na naukę koncentracji, poprawiają czas reakcji i zapewniają godziny świetnej zabawy na świeżym powietrzu. Jednak wyłącznie dobrze dobrane elementy pozwolą małoletniemu w pełni cieszyć się z jazdy.

Odpowiedni rozmiar to komfort i bezpieczeństwo w czasie jazdy

Przede wszystkim zwróć uwagę na rozmiar buta łyżworolek. Przy wyborze nie sugeruj się jednak wielkością obuwia codziennego. Te nie są użytkowane najczęściej przy dużym wysiłku fizycznym, które wpływa na kształt stopy. Zmierz dokładnie kończynę dziecka pod wieczór, gdy noga jest bardziej opuchnięta. Pamiętaj, aby pomiarów dokonać razem ze skarpetką. Podczas zakupu dostosuj rozmiar łyżworolki do długości i szerokości stopy, uwzględniając około 0,5 centymetra luzu. Wysokiej klasy akcesoria mają system regulacji rozmiaru, dzięki czemu na pewno dostosujesz je do stopy dziecka.

Poza tym zwróć uwagę na wysokość. Łyżworolki dziecięce występują w wersjach dla mniejszych dzieci i nastolatków. To wpływa m.in. na formę i rozstaw zapięcia (którym dostosujesz rolkę do łydki użytkownika). Zwróć też uwagę na kwestię przyczepności kół, przepływ powietrza w bucie (dzięki temu noga nie będzie się bardzo męczyć) i zastosowany system hamowania.

Nie lekceważ kwestii wizualnych!

Pamiętaj, że łyżworolki muszą się dziecku podobać. Ty znasz swoją pociechę najlepiej i wiesz, jakie motywy i kolory najbardziej lubi. Dobierz więc akcesoria tak, aby jazda w nich była dla małoletniego przyjemnością i powodem do dumy. W ten sposób zachęcisz je do uprawiania sportu i zdrowego trybu życia. Na rynku znajdziesz dziś łyżworolki dziecięce czarne, różowe, zielone i niebieskie, w różnych wzorach, a nawet zmienionym kształcie. Coś na pewno spodoba się Twojemu dziecku.

Jeżeli zwrócisz uwagę na wszystkie powyższe aspekty, to wybór łyżworolek dziecięcych nie będzie trudny i na pewno się uda. Przemyśl też czy samemu nie zainwestować w takie elementy. Wspólny, rodzinny wypad na łyżworolkach łączy więzi i buduje zaufanie. Odpowiednie rolki to wiele godzin zabawy z całą rodziną.

Shares: