Motoryzacja

Leasing maszyn przemysłowych – na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji?

Wielu osobom leasing kojarzy się jedynie z samochodami osobowymi. Przedmiotem takiej umowy mogą być jednak także maszyny przemysłowe i produkcyjne. Coraz więcej firm decyduje się na leasing urządzeń, rezygnując tym samym z zaciągania wieloletnich kredytów. Dlaczego warto zdecydować się na leasing maszyn i jak wybrać najlepszą ofertę?

Dlaczego leasing maszyn jest dobrym rozwiązaniem?

Leasing maszyn produkcyjnych to alternatywa dla tradycyjnych zakupów gotówkowych. Na taką opcję decydują się nie tylko małe przedsiębiorstwa o niewielkim kapitale, lecz także duże firmy, istniejące na rynku od wielu lat. To świetne rozwiązanie zarówno przy urządzeniach wykorzystywanych tymczasowo, jak i sprzętach, które mają stanowić element wyposażenia firmy przez dłuższy okres.

W porównaniu z kredytami leasing maszyn wyróżnia się między innymi pod względem elastyczności. Co istotne, niektóre oferty nie będą wpływać na zdolność kredytową, co może mieć ogromne znaczenie dla potencjalnych inwestycji w przyszłości. Raty leasingowe można spłacać w systemie standardowym, rosnącym, malejącym lub sezonowym. Ostatnia z tych opcji jest korzystna zwłaszcza w przypadku firm i przedsiębiorstw, które w określonych miesiącach roku odnotowują wyraźnie wyższe przychody, a w innych zmagają się z przestojami.

Leasing maszyny przemysłowej – jak wybrać najlepszą ofertę?

Na polskim rynku można znaleźć wiele firm świadczących usługi leasingowe. Ze względu na sporą liczbę opcji wybór najlepszych warunków współpracy może być jednak dość trudny. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto zatem skonsultować się z doświadczonymi doradcami leasingowymi. Zadaniem specjalisty w tym zakresie jest przedstawienie klientowi wyselekcjonowanych ofert, które spełniają postawione oczekiwania. Po podjęciu decyzji wysyła on w imieniu leasingobiorcy wniosek leasingowy i negocjuje warunki zawieranej umowy. Po jej pomyślnym sfinalizowaniu sprzęt jest przekazywany leasingobiorcy na czas zgodny z ustaleniami w umowie.

Dlaczego warto skorzystać z usług doradcy leasingowego?

Leasing maszyn przemysłowych to procedura, która może zająć sporo czasu, a dodatkowo wymaga pewnych kompetencji i znajomości rynku. Powierzenie takiego zadania profesjonalnemu doradcy pozwoli na zaoszczędzenie zarówno czasu, jak i pieniędzy, które nie zostaną zainwestowane w niekorzystną umowę. W przypadku transakcji zagranicznych doradca pomoże zapewnić także dogodny kurs przewalutowania.

Leasing maszyn CNC i innych urządzeń przemysłowych nie dotyczy jedynie nowych egzemplarzy. W sytuacji, w której klient zwraca szczególną uwagę na kwestie finansowe, doradca pomoże w zawarciu umowy o leasing maszyn używanych. Warto podkreślić, że takie sprzęty mogą nadal oferować pełną sprawność, zwłaszcza w przypadku urządzeń wykorzystywanych przez krótki czas. Pomoc doświadczonego doradcy leasingowego to także prostsza obsługa dokumentacji, dzięki czemu cały proces jest znacznie łatwiejszy.

Leasing maszyn online

W przypadku tańszych urządzeń możliwe jest skorzystanie z uproszczonych procedur leasingowych, odbywających się w pełni online. Decyzję o przyznaniu leasingu można otrzymać nawet w 15 minut – dotyczy to przede wszystkim kwot poniżej 30 tys. złotych, ale ma to miejsce również w przypadku droższych transakcji. Również w przypadku tradycyjnego leasingu możliwe jest złożenie części dokumentacji za pośrednictwem narzędzi internetowych. Kwalifikowany podpis elektroniczny może być wykorzystany do podpisania umowy – takie rozwiązania sprawiają, że uzyskanie finansowania jest szybsze, prostsze i wygodniejsze.

Shares: