Uroda

Która metoda przedłużania rzęs daje najbardziej naturalny efekt?

Coraz więcej pań decyduje się na wizytę u kosmetyczki w celu poprawy swojego wyglądu. Jednymi z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach urody jest przedłużanie rzęs. Rozwój techniki spowodował, że co chwilę powstają nowe metody, a istniejące wcześniej ewoluują. W związku z tym zanim zdecydujemy się na wizytę w kosmetycznym spa warto zapoznać się jakie obecnie techniki dostępne są na rynku i co najczęściej „nosi” się na naszych rzęsach.

Jaki efekt chcemy osiągnąć ?

Te właśnie pytanie musimy zadać sobie na samym początku naszej wędrówki po kosmetycznych niuansach. Jest ona ważne z tego punktu, że w zależności od okoliczności nasze oko powinno być podkreślone w inny sposób. Niektóre z pań stawiają na naturalny efekt wydłużenia rzęs i wymagający tylko delikatnego zagęszczenia, natomiast inne marzą o uzyskaniu spektakularnego rezultatu, a nawet wolą postawić na niestandardową stylizację. Tylko czy warto aż tak eksperymentować i jest to dla naszego oka odpowiednie ?

Postaw na klasykę

Jeśli ma być to twoja pierwsza wizyta u kosmetyczki lub nie lubisz efektywnych nowości warto postawić na rozwiązania tradycyjne. Takie metody, które gwarantują klasyczny wygląd, nie obarczają zbytnio domowego budżetu oraz wyglądają najbardziej naturalnie. Niejednokrotnie klientki po tym zabiegu wychodząc do domu muszą pokazywać swoim mężom lub rodzinie co zostało wykonane. Taką metodą jest bardzo popularny zabieg, wykonywany w każdym salonie kosmetyczny jakim jest przedłużanie rzęs metodą 1:1. Dzięki niemu nasze spojrzenie jest delikatnie podkreślone oraz subtelnie zaznaczona linia  oczu. Takie rozwiązania skraca też czas przed lustrem w łazience niezbędny do przygotowania się do pracy lub na umówione spotkanie wieczorem. Wykonywany on jest przez kosmetyczkę, która przy pomocy pęsety pojedyncza sztuczną rzęsę dokleja do naszej naturalnej. Ilość kleju ze względu na mała powierzchnię krycia jest minimalna, dzięki czemu wygląda to jak najbardziej naturalnie. Oczywiście mamy tu do wyboru odpowiednie długości oraz grubości rzęs. Tym bardziej, że należy pamiętać że baza jest tu naturalna rzęsa, której cebulka jeśli będzie zbyt mocno obciążona wypadnie i efekt końcowy po tygodniu będzie tragiczny.

Dodatkowo warto zwrócić uwagę, że jako jest to zabieg z użyciem sztucznych komponentów istnieją przeciwwskazania do jego wykonania. Są to takie choroby jak:

  •     trichotillomania (nałogowe wyrywanie rzęs),
  •     alopecia areata (łysienie plackowate),
  •     chemioterapia – powodująca bardzo duże osłabienie cebulek
  •     choroby okulistyczne (jęczmień, gradówka)

Dodatkowo w przypadku zastosowania tej metody używany klej do rzęs jest wrażliwy na niektóre komponenty szamponów do włosów lub odżywek. Oczywiście, aby efekt utrzymywał się długo należy także dbać o rzęsy. Po upływie pierwszych 48 godzin przedłużone rzęsy metodą 1 na 1 należy myć za pomocą szamponu, pianki do rzęs oraz specjalnego pędzelka. Pozwoli to na utrwalenie wyglądu i polepszenie efektu końcowego.

Dlaczego warto skupić się na tej metodzie ?

Wskazana metoda na przedłużanie rzęs jest idealna dla kobiet, które boją się zaskakującego lub zbyt krzykliwego efektu po wyjściu od kosmetyczki. Oczywiście istnieją inne techniki takie jak przedłużanie 2D,3D, a nawet 4D, które są niczym innym jak rozszerzeniem tej metody. Tylko należy podkreślić, że wskazany zabieg 1 na 1 jest idealny w każdej okazji i jeśli nie zajmujemy się na co dzień modelingiem jest on zupełnie wystarczający.

Shares: