Motoryzacja

Kolizja nie z Twojej winy w okolicach Ciechanowa? Skorzystaj z ubezpieczenia OC sprawcy i odholuj swój samochód dzięki profesjonalnej pomocy

Życie potrafi nas zaskakiwać i często zaskakuje nas kolizjami na drodze. Możemy mieć „oczy dookoła głowy”, jednak często zdarza się trafić na niedzielnego lub początkującego kierowcę, który jeździ niepewnie i błędnie interpretuje przepisy. Choć każdy z nas kodeks drogowy powinien mieć w małym palcu, to jednak o pewnych kwestiach zapominamy, a inne ignorujemy tłumacząc się, że wszyscy tak robią.

Wiele wypadków zdarza się na krajowej 7, 10, 50 czy 60 w okolicach Ciechanowa. Są to zarówno kolizje z udziałem rowerzystów, zderzenia czołowe, jak i zwykłe stłuczki spowodowane rozkojarzeniem kierowców i niezachowaniem odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu.

Gdy zdarzy Ci się stłuczka, lepiej nie kontynuuj jazdy i odholuj auto do najbliższego warsztatu

Wiele osób po spisaniu numerów ubezpieczeniowych i ustaleniu sprawstwa oraz spisaniu oświadczenia, po prostu wsiada za kółko i udaje się w drogę do domu czy najbliższego warsztatu. Wtedy nie ma potrzeby nawet powiadamiania policji. Gdy nie jesteś pewny czy nie doszło do groźniejszych uszkodzeń, do dyspozycji jest pomoc drogowa. Ciechanów jest miastem, w którym znajdziesz firmę, która podejmuje szeroki zakres czynności i dysponuje specjalistycznym sprzętem. Wyciągarki często przydają się, gdy samochód wyląduje w rowie. Haki holownicze z kolei muszą być dopasowane do masy pojazdów. Profesjonalna firma Robex, działająca w zakresie pomocy drogowej w Ciechanowie dysponuje najwyższej jakości sprzętem w zakresie ratownictwa drogowego i możesz na niej polegać. Do tego możesz zadzwonić o każdej porze, niezależnie czy stłuczka zdarzyła się w nocy, nad ranem czy w południe.

Jeśli nie byłeś sprawcą kolizji, możesz skorzystać z pomocy drogowej w Ciechanowie za darmo!

Jak wiadomo polskie prawo w zakresie ubezpieczenia OC sprawcy gwarantuje Ci bezpłatną pomoc w zakresie odholowania, a także naprawy samochodu, jeśli to nie ty spowodowałeś wypadek. Wystarczy, że wybierzesz numer, a pomoc drogowa Robex zjawi się na drodze krajowej w Ciechanowie. Odholują Twój samochód do najbliższego warsztatu. Gdy to Tobie zdarzyło się zaspać na drodze i spowodowałeś kolizję, również możesz skorzystać z pomocy. Jednak w tym przypadku musisz liczyć się z koniecznością poniesienia kosztów odholowania Twojego samochodu. Wiele osób zastanawia się, czy ubezpieczenie OC sprawcy pokryje wszystkie straty. Otóż tak, gdyż wszystkie uszkodzenia, które powstały na skutek kolizji powinny zostać naprawione właśnie z obowiązkowego ubezpieczenia osoby, która wypadek spowodowała. A co jeśli nie ma ona ubezpieczenia OC? Wtedy również nie jesteś na straconej pozycji i holowanie w Ciechanowie i innych miastach możesz mieć za darmo. Koszty pokrywa Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Musisz oczywiście zgromadzić niezbędną dokumentację, w tym zdjęcia uszkodzeń. W ramach OC możesz skorzystać z wypłaty w wariancie kosztorysowym. W przypadku konieczności holowania polecany jest wariant warsztatowy likwidacji szkody, który obejmuje także pokrycie kosztów najmu auta zastępczego oraz wyrównanie za utratę wartości rynkowej pojazdu.

Shares: