Kuchnia

Kawiarka – jedna z najlepszych form przyrządzania kawy

Uwielbiasz smak kawy, i bez znaczenia na porę dnia mógłbyś pić ją zawsze? Bardzo wiele osób jest ogromnymi kawoszami, pragnącymi móc przyrządzić sobie ulubiony napar w zaciszu własnego domu. Niestety, ekspresy do kawy są drogim sprzętem, na który nie każdy może sobie pozwolić. Nic jednak straconego, by móc cieszyć się doskonałym smakiem prosto z włoskiej kawiarni – kawiarka to doskonała forma przygotowywania kawy na każdą kieszeń. Przyjrzyjmy się jej z bliska. Ciekawi? Zaczynamy!

Kawiarka – poznajmy się

Kawiarka inaczej nazywana jest zaparzaczem do kawy. To jedno z najbardziej popularnych i niezbędnych elementów wyposażenia kuchennego, cieszące się ogromnym uznaniem na całym świecie. To sprzęt stworzony dla każdego, kto nie wyobraża sobie poranka bez aromatycznej filiżanki kawy w ręku. Co więcej, jest to niezwykle ekonomiczne rozwiązanie, które smakiem dorównuje najlepszym kawowym ekspresom. Dodatkowo w przeciwieństwie do ekspresów ciśnieniowych czy przelewowych zajmuje bardzo mało miejsca, dzięki czemu będzie doskonałym rozwiązaniem także do najmniejszych kuchni. Swoim wyglądem przypomina mały smukły dzbaneczek. Jest niezwykłe mobilna, z całym powodzeniem możemy je zabrać ze sobą w podróż.

Jak działa zaparzacz do kawy?

Zaparzacz do kawy składy się z kilku części: zbiornika na wodę (dolna część), sitka (gdzie umieszczona zostaje zmielona kawa) oraz górnej komory, skąd możemy czerpać swoją ukochaną kawę. Poskręcaną kawiarkę z wlaną wodą i napełnionym grubo zmieloną kawą sitkiem stawiamy na włączonym palniki naszej kuchenki. W przypadku posiadania kuchenki gazowej płomień musi być skierowany na dno zaparzacza a nie na ścianki.

Pod wpływem ciśnienia woda przelewa się przez sitko napełnione kawą oferując nam ulubiony czarny napój. Cały proces trwa zaledwie kilka minut. Wystarczy przelać do ulubionej filiżanki czy kubka, dodać cukru, mleka bądź rozkoszować się samą kawą w najczystszej postaci.

Czym kierować się podczas wyboru kawiarki?

Podczas wyboru konkretnego modelu należy przede wszystkim zorientować się, do jakiego rodzaju kuchenek jest przeznaczony. Większość najnowszych modeli zaparzaczy do kawy jest uniwersalnych, jednak warto dokładnie sprecyzować tą kwestię. Co więcej, możemy skusić się także na zaparzacze elektryczne, które pracują na własnej podstawce bez konieczności używania kuchenek.

Kawiarkę kupisz na stronie https://zasmakujradosci.pl/pl/menu/kawiarki-324.html.

Kawiarka to jedno z najbardziej praktycznych i funkcjonalnych elementów wyposażenia kuchni. Podaruj sobie małe, zwinne urządzenie, które pobudzi Twój umysł do działania każdego ranka.

Shares: